Nadácia Adeli

Výstavy

Lubomír Jakubčík 16. júna oslávil 90 rokov. (vd)

Autor madony a keramických kresiel oslávil deväťdesiat rokov

Piešťanský keramikár Lubomír Jakubčík oslávil vo štvrtok 16. júna deväťdesiatku. Autor plastík, záhradných figurálnych objektov i žardiniér má svoje diela inštalované aj v Piešťanoch. Známa je najmä socha matky s dieťaťom pri hoteli Park Avenue či rustikálne keramické fotelky. Rodák z moravských Nevojíc prežil väčšinu života v Piešťanoch.

26. 06. 2016 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Počas vernisáže si „pravý Piešťanec“ pomýlil sochu so stojanom na bicykel. (am)

Sochu piešťanských parkov otvorili už po 34. raz

Významné kultúrne podujatie kúpeľného mesta oslávilo už 34. narodeniny. V piatok 17. júna sa milovníci umenia stretli a vychutnali si otvorenie tradičnej výstavy Socha piešťanských parkov. Pred Kultúrno-spoločenským centrom Fontána sa popoludní stretli počas slávnostnej vernisáže.

23. 06. 2016 11:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video obsahuje fotogalériu
Najlepšia snímka zaujala organizátorov aj návštevníkov. (reprofoto am)

Vystavujú fotografie začínajúcich novinárov

Galéria Fontána v Piešťanoch je opäť plná množstva zaujímavých diel. V utorok 31. mája otvorili slávnostnou vernisážou ďalšiu výstavu, tentoraz si návštevníci môžu prezrieť zaujímavé fotografie začínajúcich novinárov z celého sveta.

10. 06. 2016 14:00  |  Kultúra / Výstavy
Mária Mizeráková z Pobedima odev bábiky vytvorila paličkovaním i vyšívaním. (vd)

Vystavujú 134 bábik Slovenska

Číslo 134 sprevádza tento rok výstavu krojovaných bábik vo foyeri Kultúrno-spoločenského centra Fontána. Práve takýto počet bábik, odetých do bohato zdobených a vyšívaných sukničiek s paličkovanými goliermi aj rukávcami, vystavujú od piatka 3. júna v Piešťanoch bábikárky z rôznych regiónov Slovenska.

09. 06. 2016 15:00  |  Kultúra / Výstavy
Výtvarníčka maľuje obrazy, za ktorými je vždy osobitý príbeh. (am)

Galériu zaplnili farby leta a hudby

Súčasťou aktuálne trvajúceho 61. music festivalu Piešťany nie sú len hudobné podujatia, na svoje si prídu i milovníci výtvarného umenia. Vo štvrtok 3. júna otvorili v Dome umenia Piešťany výstavu s názvom Farby leta.

09. 06. 2016 14:00  |  Kultúra / Výstavy

Farby leta

V rámci 61. music festivalu Piešťany sa návštevníci Domu umenia môžu tešiť nielen na hudobné podujatia, ale oči milovníkov umenia poteší aj výstava výtvarných diel. Už vo štvrtok 2. júna o 17.30 h sa v galérii predstaví autorka Eva B. Linhartová s kolekciou malieb s názvom Farby leta.

31. 05. 2016 10:56  |  Kultúra / Výstavy
Umelkyňa má záľubu v stvárňovaní slovanských bohov. (am)

D. Berková: Maľovanie je vášeň

Ak človek tvorí srdcom, divák to ihneď spozná. V stredu 4. mája sa priaznivci výtvarníctva stretli v piešťanskom Dome umenia a slávnostne otvorili emóciami nabitú výstavu Dariny Berkovej s názvom Labyrint duše.

13. 05. 2016 11:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video
R. Trnovec  (archív rodiny Trnovcových)

Gajdoš Rasťo Trnovec ožije v spomienkach ľudí i v muzike

Vo výstavných priestoroch Kultúrno-spoločenského centra Fontána i v kinosále si gajdoši z celého Slovenska zaspomínajú na výnimočného muža, gajdoša Rastislava Trnovca.

25. 04. 2016 16:04  |  Kultúra / Výstavy
Antonín Gavlas zvečnil aj piešťanský hotel Thermia Palace. (am)

Pekná ženská do obrazu patrí

Piešťany privítali ďalšieho výnimočného výtvarníka. Kúpeľné mesto navštívil Antonín Gavlas, aby otvoril autorskú výstavu v Galérii Fontána. V utorok 12. apríla si návštevníci vypočuli slávnostný príhovor umelca a podebatovali s ním o olejomaľbách, fotokolážach, ale i dielach vytvorených metódou enkaustiky.

20. 04. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Návštevníci si tvorbu piešťanských umelcov pozorne prezreli. (am)

Abstrakcia pre náročných pozorovateľov

Tradičná Jarná výstava z dielní neprofesionálnych členov Výtvarného klubu pri piešťanskom mestskom kultúrnom stredisku skrášľuje zrkadlovú sieň Domu umenia. V prítomnosti autorov ju slávnostne otvorili v utorok 5. apríla.

15. 04. 2016 14:00  |  Kultúra / Výstavy
Články 51 - 60 z 310
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa