Výstavy

Naďa Mikolášiková pomenovala galériu podľa svojich iniciálok. (T. Hlobeň)

Už štvrťstoročie sama sebe paňou

Piešťanská Galéria NaMi, situovaná uprostred kolonády na Winterovej ulici a pomenovaná podľa majiteľky Nade Mikolášikovej, minulý rok oslávila 25. výročie vzniku. Jej počiatky však treba hľadať na inom mieste, na ulici pred rodinným domom Ábelovcov na Radlinského ulici. Sú spojené s návratom do rodného mesta tejto výtvarníčky zo staropiešťanskej katolíckej rodiny, dcéry pplk. Vojtecha Ábela, účastníka SNP, popraveného v koncentračnom tábore.

08. 01. 2016 11:00  |  Kultúra / Výstavy
Štefan Slabý z Vrbového pri svojich drevorezbách. (vd)

Dom umenia hostí Trnavskú paletu

V Galérii Domu umenia v Piešťanoch sa v týchto dňoch nachádza výstava súťažných prác umelcov z troch okresov. Prezentáciu najpozoruhodnejších malieb, grafík, kresieb, plastík či textilnej tvorby pripravili organizátori 47. ročníka regionálnej súťažnej výstavy neprofesionálnych výtvarníkov Trnavská paleta.

11. 12. 2015 15:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video obsahuje fotogalériu
(Peter Kuzmin)

Hot Modern: Kúpeľná architektúra v Elektrárni

Modernizmus zmenil nielen tvár našich miest, ale zanechal stopu aj v liečebných kúpeľoch Slovenska. Idey dobových architektov, v niektorých prípadoch nadsadené a prehnané, v mnohých ohľadoch prekvapia. Výstava Hot Modern výtvarníčky Andrey Kalinovej, architekta Martina Zaička a fotografa Petra Kuzmina je prezentáciou dlhodobého projektu, mapujúceho kúpeľnú architektúru 20. storočia na Slovensku. Nadväzuje na projekt Opustená (re)kreácia, ktorý sa od roku 2011 pravidelne koná v Trenčianskych Tepliciach.

11. 12. 2015 11:07  |  Kultúra / Výstavy
Fotografie Piešťanca V. Hanka si môžete pozrieť v Galérii Fontána. (vd)

Vojto Hank predstavuje svoju tvorbu

V Galérii Fontána mapuje aktuálna fotografická výstava tvorbu Piešťanca Vojtecha Hanka. Sú tu nielen čierno-biele snímky zo 70. a 80. rokov minulého storočia, ale aj neskoršie veľkoformátové farebné fotky z džezových koncertov i z krás slovenskej, moravskej či altajskej prírody. Nechýbajú ani dobové snímky, zachytávajúce ľudí v kancelárii či v kuchyni. Fotky nielen nafotil, ale aj vyrobil sám.

11. 12. 2015 10:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ivana Drobná (vľavo) s jednou z výtvarníčok Omaľovanky 2.0. (vd)

Piešťanka si urobila omaľovánku

Piešťanka Ivana Drobná dala dokopy dvadsaťdva výtvarníkov, ilustrátorov a grafikov a spolu vytvorili omaľovánku pre dospelých. V každej kresbe zachytili kúsok z aktuálneho života mladých ľudí. Do života ju uviedli v stredu 11. novembra v bratislavskej galérii Dunaj. Industriálny priestor dal možnosť vyniknúť originalite nápadov, výtvarníkmi zobrazených na jednotlivých listoch špeciálneho tvrdšieho papiera. Dobre zvládne aj fixky.

26. 11. 2015 11:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video

Vystaví najlepšie fotky

V Galérii Fontána môže verejnosť od utorka obdivovať prierez tvorby piešťanského fotografa Vojtecha Hanka. Autor pripravil fotografickú pochúťku v podobe čiernobielych snímok z obdobia 70.-80. rokov minulého storočia až po veľkoplošné farebné fotografie. Vernisáž bude 24. novembra o 17.00 h.

24. 11. 2015 10:55  |  Kultúra / Výstavy
Abstraktné umenie môže byť pre konzumenta náročnejšie. (am)

Mladí umelci tvoria v zmenenom svete

zložení Monika Žáková, Julius Reichel a David Krňanský predstavilo v utorok 3. novembra vlastné vnímanie abstrakcie na plátne, ale aj v priestore.

13. 11. 2015 10:00  |  Kultúra / Výstavy
Sympatická blondínka Maryna Batsiukova predstavila svoju tvorbu v rodnej reči. (am)

Svet objektívom Bielorusky

K fotografiám netradičných destinácií, zachytených očami Bielorusky Maryny Batsiukovej, sa našinec len ťažko dostane. Oceňované snímky však predstavili v piešťanskom Dome umenia v stredu 4. novembra.

10. 11. 2015 14:00  |  Kultúra / Výstavy

Novembrová ponuka v Dome umenia

Piešťanské rendezvous v novembri pokračuje v Dome umenia koncertmi Jarka Nohavicu, Richarda Müllera s Andrejom Šebanom, vystúpením Cigánskych diablov, premiérou novej bondovky Spectre, filmu Eva Nová a divadelnými vystúpeniami z Příbrami a Jaroměře.

30. 10. 2015 15:29  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Peter Ronec má vo svojej zbierke aj pohľadnice zo Sýrie. (am)

Svet vidí cez pohľadnice

Nahliadnuť do ďalekých miest či krajín je snom mnohých ľudí. Návštevu destinácií si dokumentujú pamätnými pohľadnicami, a keď sa takéto zberateľstvo stane vášňou a úlovky nosia i blízki, môže vzniknúť obdivuhodná zbierka pohľadov na svet. Svoju kolekciu pohľadníc vystavil v utorok 20. októbra v piešťanskej Galérii Fontána Pezinčan Peter Ronec.

29. 10. 2015 15:00  |  Kultúra / Výstavy
Články 51 - 60 z 285
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Lekáreň Regia

Anketa