Výstavy

Yaro M. Kupčo (archív MsK)

Yaro M. Kupčo vystavuje snímky v Bruseli

Piešťanský fotograf Yaro M. Kupčo je od osemnástich rokov na vozíku. Napriek nepriazni osudu nezúfa. So svojím fotoaparátom cestuje po celom svete. Zážitky si nenecháva len pre seba. Má za sebou mnoho výstav a ďalšie pripravuje. Od 13. júla do polovice septembra je v sídle Európskeho sociálneho a hospodárskeho výboru v Bruseli inštalovaná jedna z jeho výstav fotografií s názvom V pote tváre budeš dorábať chlieb. O nej, ale aj o ďalších záujmoch tohto aktívneho človeka sme sa pozhovárali.

09. 09. 2016 10:00  |  Kultúra / Výstavy
Matúš Maťátko pri „transformeroch“ Kombajnista a Zvárač. (vd)

Doniesol makaky na skateboarde

Ak by chceli mladí Piešťanci ohúriť letnú lásku originálnym tričkom, na ktorom jazdí opica makak na skateboarde či vegetí na nafukovačke s palmou, nemali by obísť Galériu Magna, kde svoje diela vystavuje mladý výtvarník Matúš Maťátko.

19. 08. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Tím s Veronikou Obertovou (uprostred) pripravoval diela v dobrej atmosfére. (Tomáš Werner)

Piešťanka vystavuje v Bruseli

Veronike Obertovej, výtvarníčke z Piešťan, sa podaril významný počin. Spolu so svojou kolegyňou z Ové Pictures, Michaelou Čopíkovou, vystavuje diela až v Bruseli. Predsedanie Slovenska v Rade Európskej únie otvorilo mladým autorkám dvere do sveta.

04. 08. 2016 15:32  |  Kultúra / Výstavy
Ľubomír Kolár tvrdí, že kým sa umelec naučí tvoriť, musí porozbíjať veľa skiel. (am)

Svoj detský sen dáva na sklo

Horúce letné popoludnie vylákalo Piešťancov i milovníkov výtvarného umenia do výstavnej siene Balneologického múzea Piešťany. Vo Vile dr. Lisku si v utorok 12. júla nadšenci podmaľby na sklo vychutnali jedinečné diela umelca Ľubomíra Kolára, a to v rámci slávnostnej vernisáže výstavy s názvom Maľovaný svet. Pre Piešťany sa rozhodol preto, že už od detstva má kúpeľné mesto veľmi rád.

29. 07. 2016 14:00  |  Kultúra / Výstavy
(am)

Výtvarný salón aj napriek dažďu

Tradičnú výstavu umeleckých diel na Kolonádovom moste v Piešťanoch si návštevníci užili aj napriek nevôli počasia. V sobotu 17. júla pri prechádzaní ponad Váh obdivovali obrazy siedmich domácich umelcov. Umenie na moste s podtitulom Výstava obrazov na jeden krok od diváka rozžiarila daždivé centrum, úsmev na tvári pomáhala vyčariť aj hudobná skupina EMI.

21. 07. 2016 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Súčasťou vernisáže bola prezentácia tradičnej dolnozemskej kultúry. (am)

Maľby Slovákov zo srbskej Kovačice vystavujú v Dome umenia

Svetovo uznávané diela Slovákov žijúcich na Dolnej zemi, v srbskej Kovačici, zavítali do Domu umenia Piešťany. V stredu 6. júla sa v galérii stretli významní hostia, aby slávnostnou vernisážou otvorili putovnú výstavu diel s názvom Čaro imaginácie.

21. 07. 2016 11:00  |  Kultúra / Výstavy
Ladislav Teren (vpravo) s manželom galeristky, Martinom Ondkom. (vd)

Melancholický pútnik Laco Teren sa vrátil do Piešťan

Keď sa medzi galeristom, v tomto prípade Dagmar Ondkovou, a umelcom, ktorý o sebe vyhlasuje, že vlastne ani poriadne maľovať nevie, pričom patrí k najzaujímavejším tvorcom generácie výtvarníkov slovenskej postmoderny, vytvorí priateľské puto, môže z toho vzniknúť zaujímavá výstava. Ladislav Teren, ktorý ako decko vyrastal v Piešťanoch, sa do mesta vrátil cez svoje obrazy.

08. 07. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Lubomír Jakubčík 16. júna oslávil 90 rokov. (vd)

Autor madony a keramických kresiel oslávil deväťdesiat rokov

Piešťanský keramikár Lubomír Jakubčík oslávil vo štvrtok 16. júna deväťdesiatku. Autor plastík, záhradných figurálnych objektov i žardiniér má svoje diela inštalované aj v Piešťanoch. Známa je najmä socha matky s dieťaťom pri hoteli Park Avenue či rustikálne keramické fotelky. Rodák z moravských Nevojíc prežil väčšinu života v Piešťanoch.

26. 06. 2016 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Počas vernisáže si „pravý Piešťanec“ pomýlil sochu so stojanom na bicykel. (am)

Sochu piešťanských parkov otvorili už po 34. raz

Významné kultúrne podujatie kúpeľného mesta oslávilo už 34. narodeniny. V piatok 17. júna sa milovníci umenia stretli a vychutnali si otvorenie tradičnej výstavy Socha piešťanských parkov. Pred Kultúrno-spoločenským centrom Fontána sa popoludní stretli počas slávnostnej vernisáže.

23. 06. 2016 11:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video obsahuje fotogalériu
Najlepšia snímka zaujala organizátorov aj návštevníkov. (reprofoto am)

Vystavujú fotografie začínajúcich novinárov

Galéria Fontána v Piešťanoch je opäť plná množstva zaujímavých diel. V utorok 31. mája otvorili slávnostnou vernisážou ďalšiu výstavu, tentoraz si návštevníci môžu prezrieť zaujímavé fotografie začínajúcich novinárov z celého sveta.

10. 06. 2016 14:00  |  Kultúra / Výstavy
Články 51 - 60 z 317
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa