Výstavy

(archív DU)

Kafka na fotografiách

Výstava fotografií s názvom Franz Kafka a Praha predstaví návštevníkom pražský svet F. Kafku videný fotoobjektívom slovenského fotografa Karola Kállaya.

09. 11. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Akademický sochár Ladislav Sulík so svojou manželkou Evou. (V. Hank)

Prítomnosť času Ladislava Sulíka

V Galérii Fontána môžete v týchto dňoch zhliadnuť výstavu obrazov a plastík akademického sochára Ladislava Sulíka z Piešťan. Výstava s názvom Prítomnosť času potrvá do 6. novembra.

03. 11. 2016 14:30  |  Kultúra / Výstavy
Young art show - Deviaty ročník prehliadky diel mladých
umelcov. (am)

Young Art Show: Módne kolekcie aj akrobacia

Deviaty ročník prehliadky diel mladých umelcov opäť zaplnil Dom umenia Piešťany. V piatok 21. októbra si diváci vychutnali slávnostnú finisáž výstavy výtvarného umenia s názvom Young Art Show. Obrazy, fotografie či iné diela doplnili aj rôznorodé kolekcie oblečenia, ktoré jedna vec spájala - kult ženy.

26. 10. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu

Česká televízia bude informovať o našom projekte

Práve v týchto dňoch prebiehajúci Festival českej a slovenskej tvorby pre deti sa v Prahe stretáva s veľkým záujmom, a to nielen zo strany návštevníkov, ale aj médií.

14. 10. 2016 13:04  |  Kultúra / Výstavy
Sváťovo umenie si deti obľúbili. (am)

Manželia Horváthovci žijú rozprávkový život

Osemnásty ročník festivalu Piešťanské rendezvous v Dome umenia Piešťany odštartovala v utorok 4. októbra vernisáž výstavy Najkrajšie bábky. Zbierku a v stredu 5. októbra i dve predstavenia Piešťancom ukázali manželia Horváthovci zo svojho Sváťovho loutkového divadla z Litoměřic. Klasickým bábkovým rozprávkam sa venujú už 20 rokov, a teda si už dve dekády žijú v skutočne rozprávkovom manželstve.

14. 10. 2016 11:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Víťaznú fotografiu (uprostred) obdivovalo mnoho okoloidúcich. (am)

Návštevníci ocenili fotografiu dvojice na moste

Príjemné jesenné počasie vylákalo do Mestského parku v Piešťanoch stovky návštevníkov. Už po jedenásty raz tam amatérski i profesionálni fotografi vystavili svoje najvydarenejšie snímky. V sobotu 24. septembra sa uskutočnila výstava fotografií s názvom Park Foto 2016.

28. 09. 2016 15:00  |  Kultúra / Výstavy
Barbora Paulovičová (vľavo) pri svojom obľúbenom obraze
s tanečníčkou, ktorá zaujala piešťanské publikum. (vd)

B. Paulovičová vystavuje obrazy oslavujúce život

Venuje sa grafike, dizajnu, sochárskemu umeniu, ilustruje knihy, maľuje. Jej obrazy plné zaujímavých až exotických motívov, bájí a fantázie ocenia najmä ľudia s vytríbenými citmi, intuíciou a zmyslom pre oslavu krásy. Život je krásny – oslavujme ho! Tak znie pozvanie do piešťanskej Magna Gallery na výstavu mladej nežnej umelkyne Barbory Paulovičovej.

16. 09. 2016 16:00  |  Kultúra / Výstavy
V tvorbe Stanislava Trepača sa odráža pokoj, ktorý čerpá z okolia Piešťan. (am)

Otvorili brány do iných svetov

Olejové maľby z pera Stanislava Trepača sa stali súčasťou mnohých podujatí či aukcií v Piešťanoch a okolí. Tentoraz si milovníci výtvarného umenia môžu jeho diela vychutnať v galérii Domu umenia. V utorok 6. septembra vernisážou otvorili výstavu obrazov s názvom Brány do iných svetov II.

16. 09. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Výstava prispieva k lepšiemu pochopeniu histórie mladou generáciou. (am)

Fotografie oslobodenia zachytávajú trpkú časť histórie

Koniec mesiaca august patril na mnohých miestach spomienkam na oslobodzovacie boje konca druhej svetovej vojny. Toto obdobie si pripomenuli i v piešťanskej Galérii Fontána, kde v utorok 6. septembra slávnostnou vernisážou otvorili výstavu fotografií s názvom Oslobodenie Slovenska od fašizmu.

14. 09. 2016 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Yaro M. Kupčo (archív MsK)

Yaro M. Kupčo vystavuje snímky v Bruseli

Piešťanský fotograf Yaro M. Kupčo je od osemnástich rokov na vozíku. Napriek nepriazni osudu nezúfa. So svojím fotoaparátom cestuje po celom svete. Zážitky si nenecháva len pre seba. Má za sebou mnoho výstav a ďalšie pripravuje. Od 13. júla do polovice septembra je v sídle Európskeho sociálneho a hospodárskeho výboru v Bruseli inštalovaná jedna z jeho výstav fotografií s názvom V pote tváre budeš dorábať chlieb. O nej, ale aj o ďalších záujmoch tohto aktívneho človeka sme sa pozhovárali.

09. 09. 2016 10:00  |  Kultúra / Výstavy
Články 51 - 60 z 326
GARGO
Regal Burger

Anketa