Výstavy

Návštevníci si tvorbu piešťanských umelcov pozorne prezreli. (am)

Abstrakcia pre náročných pozorovateľov

Tradičná Jarná výstava z dielní neprofesionálnych členov Výtvarného klubu pri piešťanskom mestskom kultúrnom stredisku skrášľuje zrkadlovú sieň Domu umenia. V prítomnosti autorov ju slávnostne otvorili v utorok 5. apríla.

15. 04. 2016 14:00  |  Kultúra / Výstavy
V piešťanskej Fontáne sa prezentujú aj maliari spojení s malokarpatským regiónom. (Martin Valo)

Malokarpatské emócie vo Fontáne

Výstavu obrazov, grafík, známkovej tvorby, keramiky, drevorezby a sôch autorov tvoriacich na Malokarpatskej vínnej ceste otvorili v utorok 5. apríla v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána v Piešťanoch. Potrvá do nedele 24. apríla.

14. 04. 2016 14:00  |  Kultúra / Výstavy
Podpis umelca zdobil počas vernisáže výstavné priestory Domu umenia. (Alexandra Mathiasová)

Kamarát s akčným hrdinom?

Pavol Hammel nie je len hudobník, umelecký talent v posledných rokoch prejavuje aj vo výtvarnej tvorbe. Piešťanskí diváci mali pred začiatkom koncertu jedinečnú príležitosť zúčastniť sa na slávnostnej vernisáži jeho tridsaťjeden obrazov.

14. 04. 2016 11:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video
Jozefovi Jelenákovi sa v piešťanskej galérii páčilo. (am)

Osemdesiatnik cez Facebook do Nórska

Sociálne siete dnes v kariére pomáhajú mnohým. Netýka sa to iba mladých, úspešný maliar Jozef Jelenák vďaka Facebooku vystaví svoje diela v Nórsku. Predtým zakotvil v Galérii Fontána v Piešťanoch, kde v utorok 22. marca otvoril výstavu s názvom Bola to pieseň pre teba.

01. 04. 2016 11:00  |  Kultúra / Výstavy
(Eva Drobná)

Zlatý prsteň ukážu už vo štvrtok

Vo štvrtok 17. marca o 16.00 h bude v Kursalone slávnostná prezentácia nových publikácií. Verejnosti predstavia zborník Balneologický spravodajca a knihu s názvom Bohaté hroby z doby rímskej z Krakovian-Stráží.

16. 03. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy

Miestopisy stratených svetov

„Miestopisy stratených svetov“ má názov pripravovaná výstava prierezu z tvorby posledných troch rokov akademického maliara Daniela Brunovského. Vernisáž v piešťanskej Magna Gallery sa koná v piatok 18. marca o 18.00 h za účasti autora.

15. 03. 2016 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Vášeň v umení našiel Bratislavčan Peter Hargaš (am)

Medzi obrazmi aj „kávičkovanie“

Vášeň v umení našiel Bratislavčan Peter Hargaš, pôvodne zachraňujúci životy ako hasič. V utorok 1. marca predstavil v piešťanskej Galérii Fontána sériu pestrofarebných malieb.

11. 03. 2016 14:00  |  Kultúra / Výstavy
Na Trnavskom objektíve sa zúčastnilo 56 fotografov so 406 snímkami. (am)

Ceny rozdali aj piešťanským fotografom

Pre rekonštrukciu Západoslovenského múzea v Trnave, kde sa každoročne uskutočňuje prehliadka najlepších amatérskych fotografií, mali Piešťanci možnosť pozrieť si snímky vo svojom meste. V piatok 4. marca slávnostnou vernisážou otvorili už 46. ročník súťaže Trnavský objektív.

11. 03. 2016 11:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video obsahuje fotogalériu
Jaroslava Velčického vyliečila sila jeho manželky. (vd)

Diela tvorí aj bez ruky

Mladý chlap šiel do Ostravy za baníka, aby žene a trom deťom postavil veľký dom. Človek mieni, Pán Boh mení. Ráno do bane sfáral zdravý chlap, z útrob zeme ho niesli na nosidlách. Manželku volali rozlúčiť sa s ním. Prebrala ho k životu. Namiesto dvoch rúk mu ostala jedna. Zo žalúdka len kúsok. Nádej a sila manželky prešla aj na muža. Za pätnásť rokov od úrazu sa Jaroslav Velčický z Uhrovca vypracoval na špičku medzi jednorukými rezbármi sveta.

05. 03. 2016 10:00  |  Kultúra / Výstavy
„VIP“ novinárske snímky vystavujú v knižnici do konca marca. (Martina Marová)

Vystavujú najlepšie novinárske fotografie

V piešťanskej mestskej knižnici sú od polovice februára vystavené ocenené práce zo štvrtého ročníka najprestížnejšej národnej novinárskej fotosúťaže SLOVAK PRESS PHOTO. Súťaž a následná výstava prináša každoročne nezávislé autentické obrazové svedectvo o najvýznamnejších udalostiach uplynulého roka pohľadom slovenských fotografov.

02. 03. 2016 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Články 41 - 50 z 291

Anketa