Výstavy

Peter Babka prezentuje v Galérii Fontána výber svojich fotografií. (vd)

P. Babka fotil herečky, žiačky, školníka aj Schöne Náciho

Autor aktuálnej výstavy fotografií v Galérii Fontána, Peter Babka, sa síce narodil v Bratislave, no s Piešťanmi ho spája viacero momentov. Tu povedal svojej manželke v evanjelickom kostole roku 1979 „áno“. V reštaurácii na Lodenici sa zabávali i jedli svadobnú polievku, sem chodieval za členmi fotoklubu a po rozdelení republiky pôsobil v našom meste ako lektor Pražskej fotografickej školy. Mala pobočku na Rázusovej ulici. Od utorka 21. marca P. Babka vystavuje vo Fontáne svoje fotografické skvosty - čiernobiele portréty aj farebné krajinky. Medzi top snímky radí prvomájovú fotku z Bratislavy s legendárnym, vtedy ešte živým Schöne Nácim. V rukách drží mávadlá.

29. 03. 2017 15:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video
Vystavené modely a návrhy obdivovali najmä muži. (am)

Piešťany sú liaheň zaujímavých ľudí v oblasti motorizmu

Dom umenia Piešťany hostí výnimočnú výstavu. V sobotu 18. marca slávnostnou vernisážou uviedli vôbec prvý obdobný projekt s názvom Autolinea Czechoslovakia 1949-1989, a teda výstavu zameranú na motoristický dizajn v bývalom režime. Tým sa návštevníkom naskytol pohľad na skice a modely áut, ktoré sa nikdy nedostali do sériovej výroby.

23. 03. 2017 12:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Galériu Domu umenia zaplnili pestrofarebné umelecké diela. (am)

Vystavujú šperky a farebné obrazy

Nielen dámy si minulý týždeň prišli v Dome umenia Piešťany na svoje. V tamojšej galérii sa totiž vo štvrtok 2. marca uskutočnila slávnostná vernisáž výstavy s názvom Štruktúry šperku. Striebro vo vitrínach a farby na plátnach prilákali desiatky milovníkov kultúry.

10. 03. 2017 10:00  |  Kultúra / Výstavy
Jozef Chrena namaľoval centrum mesta Piešťany. (am)

Medzi obrazmi aj slnečná Winterova ulica

Obrazy podnecujúce k pozitívnej nálade a nápadité sochy z olivového dreva. I to ohurovalo milovníkov výtvarného umenia v utorok 7. februára v piešťanskej Galérii Fontána. Návštevníci zaplnili výstavné priestory a užívali si slávnostnú 220. vernisáž.

15. 02. 2017 12:00  |  Kultúra / Výstavy
Fotograf Roman Tibenský zaujal medzinárodných porotcov snímkou pásikavca. (Slovak Press Photo)

Piešťanec uspel v Slovak Press Photo

V piešťanskej mestskej knižnici sa vo štvrtok 9. februára o 17.30 h uskutoční otvorenie výstavy Slovak Press Photo 2016. V medzinárodnej konkurencii uspel aj Piešťanec Roman Tibenský, ktorý v kategórii Príroda získal tretie miesto za sériu fotografií Pásikavec Cordulegaster heros.

07. 02. 2017 12:00  |  Kultúra / Výstavy
Spevák Janko Lehotský zahral i známy hit Modusu Veľký sen mora. (am)

J. Lehotský: V dreve vidím inú dimenziu

Galériu Domu umenia v Piešťanoch pohltili tóny obľúbených skladieb slovenského speváka Janka Lehotského. Vo štvrtok 1. decembra tam totiž slávnostnou a netradičnou vernisážou otvorili výstavu s názvom Moje mladšie ja, pričom autorom výtvarných diel je práve známy spevák. Súčasťou vernisáže bola i prezentácia kníh architekta Pavla Mrázka.

15. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Spomienky na Letku 13 si do Vily dr. Lisku prišli prezrieť desiatky návštevníkov. (am)

Výstavou si zaspomínali na leteckú históriu v Piešťanoch

Vila dr. Lisku, priestor patriaci pod Balneologické múzeum v Piešťanoch, sa stala centrom výstavy zachytávajúcej históriu najznámejšej a najúspešnejšej jednotky slovenských vzdušných zbraní. Vo štvrtok 24. novembra tam slávnostnou vernisážou predstavili spomienky na Letku 13.

08. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Fotografie zachytávajú zápisky Franza Kafku. (am)

Velikán Karol Kállay v Dome umenia

Stredoeurópsky fenomén spomedzi výstav zavítal aj do Piešťan. Od štvrtka 10. novembra môžu návštevníci v Zrkadlovej sieni Domu umenia nazrieť do sveta židovského literáta píšuceho po nemecky v českom veľkomeste, videný očami slovenského fotografa. Taká je výstava fotografií Karola Kállaya s názvom Franz Kafka a Praha.

16. 11. 2016 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Akademický maliar Antonín Střížek vysvetľuje princíp vnímania jedného z diel. (vd)

Deviata Česká maľba vo Fontáne s abstraktným umením

Podľa akademického maliara Antonína Střížeka je abstraktné umenie novodobým gýčom. Majitelia firiem či významní podnikatelia si na steny zakúpia obrazy a pod nimi vítajú obchodných partnerov, aby sa čo najlepšie prezentovali. Výber abstraktných diel však nemusí byť práve najvhodnejším z hľadiska umeleckého. Lenže. Porozumieť abstraktnému dielu nie je jednoduché. Spravidla mu rozumejú len autori a ich kritici.

16. 11. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Súčasné maľby Jana Svobodu sú menej doslovné, no omnoho pokojnejšie. (am)

Obrazy odrážajú vnútorný svet autora

Galériu Domu umenia Piešťany zdobí opäť ďalšia umelecká lahôdka. Vo štvrtok 3. novembra slávnostnou vernisážou otvorili výstavu malieb a sôch moravského výtvarníka Jana Svobodu. Kolekcia vystavených diel nesie názov Hledání.

11. 11. 2016 12:30  |  Kultúra / Výstavy
Články 41 - 50 z 326
GARGO
Regal Burger

Anketa