Topfest

Výstavy

Matúš Maťátko pri „transformeroch“ Kombajnista a Zvárač. (vd)

Doniesol makaky na skateboarde

Ak by chceli mladí Piešťanci ohúriť letnú lásku originálnym tričkom, na ktorom jazdí opica makak na skateboarde či vegetí na nafukovačke s palmou, nemali by obísť Galériu Magna, kde svoje diela vystavuje mladý výtvarník Matúš Maťátko.

19. 08. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Tím s Veronikou Obertovou (uprostred) pripravoval diela v dobrej atmosfére. (Tomáš Werner)

Piešťanka vystavuje v Bruseli

Veronike Obertovej, výtvarníčke z Piešťan, sa podaril významný počin. Spolu so svojou kolegyňou z Ové Pictures, Michaelou Čopíkovou, vystavuje diela až v Bruseli. Predsedanie Slovenska v Rade Európskej únie otvorilo mladým autorkám dvere do sveta.

04. 08. 2016 15:32  |  Kultúra / Výstavy
Ľubomír Kolár tvrdí, že kým sa umelec naučí tvoriť, musí porozbíjať veľa skiel. (am)

Svoj detský sen dáva na sklo

Horúce letné popoludnie vylákalo Piešťancov i milovníkov výtvarného umenia do výstavnej siene Balneologického múzea Piešťany. Vo Vile dr. Lisku si v utorok 12. júla nadšenci podmaľby na sklo vychutnali jedinečné diela umelca Ľubomíra Kolára, a to v rámci slávnostnej vernisáže výstavy s názvom Maľovaný svet. Pre Piešťany sa rozhodol preto, že už od detstva má kúpeľné mesto veľmi rád.

29. 07. 2016 14:00  |  Kultúra / Výstavy
(am)

Výtvarný salón aj napriek dažďu

Tradičnú výstavu umeleckých diel na Kolonádovom moste v Piešťanoch si návštevníci užili aj napriek nevôli počasia. V sobotu 17. júla pri prechádzaní ponad Váh obdivovali obrazy siedmich domácich umelcov. Umenie na moste s podtitulom Výstava obrazov na jeden krok od diváka rozžiarila daždivé centrum, úsmev na tvári pomáhala vyčariť aj hudobná skupina EMI.

21. 07. 2016 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Súčasťou vernisáže bola prezentácia tradičnej dolnozemskej kultúry. (am)

Maľby Slovákov zo srbskej Kovačice vystavujú v Dome umenia

Svetovo uznávané diela Slovákov žijúcich na Dolnej zemi, v srbskej Kovačici, zavítali do Domu umenia Piešťany. V stredu 6. júla sa v galérii stretli významní hostia, aby slávnostnou vernisážou otvorili putovnú výstavu diel s názvom Čaro imaginácie.

21. 07. 2016 11:00  |  Kultúra / Výstavy
Ladislav Teren (vpravo) s manželom galeristky, Martinom Ondkom. (vd)

Melancholický pútnik Laco Teren sa vrátil do Piešťan

Keď sa medzi galeristom, v tomto prípade Dagmar Ondkovou, a umelcom, ktorý o sebe vyhlasuje, že vlastne ani poriadne maľovať nevie, pričom patrí k najzaujímavejším tvorcom generácie výtvarníkov slovenskej postmoderny, vytvorí priateľské puto, môže z toho vzniknúť zaujímavá výstava. Ladislav Teren, ktorý ako decko vyrastal v Piešťanoch, sa do mesta vrátil cez svoje obrazy.

08. 07. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Lubomír Jakubčík 16. júna oslávil 90 rokov. (vd)

Autor madony a keramických kresiel oslávil deväťdesiat rokov

Piešťanský keramikár Lubomír Jakubčík oslávil vo štvrtok 16. júna deväťdesiatku. Autor plastík, záhradných figurálnych objektov i žardiniér má svoje diela inštalované aj v Piešťanoch. Známa je najmä socha matky s dieťaťom pri hoteli Park Avenue či rustikálne keramické fotelky. Rodák z moravských Nevojíc prežil väčšinu života v Piešťanoch.

26. 06. 2016 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Počas vernisáže si „pravý Piešťanec“ pomýlil sochu so stojanom na bicykel. (am)

Sochu piešťanských parkov otvorili už po 34. raz

Významné kultúrne podujatie kúpeľného mesta oslávilo už 34. narodeniny. V piatok 17. júna sa milovníci umenia stretli a vychutnali si otvorenie tradičnej výstavy Socha piešťanských parkov. Pred Kultúrno-spoločenským centrom Fontána sa popoludní stretli počas slávnostnej vernisáže.

23. 06. 2016 11:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video obsahuje fotogalériu
Najlepšia snímka zaujala organizátorov aj návštevníkov. (reprofoto am)

Vystavujú fotografie začínajúcich novinárov

Galéria Fontána v Piešťanoch je opäť plná množstva zaujímavých diel. V utorok 31. mája otvorili slávnostnou vernisážou ďalšiu výstavu, tentoraz si návštevníci môžu prezrieť zaujímavé fotografie začínajúcich novinárov z celého sveta.

10. 06. 2016 14:00  |  Kultúra / Výstavy
Mária Mizeráková z Pobedima odev bábiky vytvorila paličkovaním i vyšívaním. (vd)

Vystavujú 134 bábik Slovenska

Číslo 134 sprevádza tento rok výstavu krojovaných bábik vo foyeri Kultúrno-spoločenského centra Fontána. Práve takýto počet bábik, odetých do bohato zdobených a vyšívaných sukničiek s paličkovanými goliermi aj rukávcami, vystavujú od piatka 3. júna v Piešťanoch bábikárky z rôznych regiónov Slovenska.

09. 06. 2016 15:00  |  Kultúra / Výstavy
Články 31 - 40 z 296

Anketa