Výstavy

Popradčan Ľuboš Prágel nafotil nielen dynamický let čajky, ale aj pôvabné zákutia Číny. (vd)

Nádejní fotografi v Piešťanoch

V piešťanskej Galérii Fontána sa v prítomnosti veľvyslancov Kanady, Chorvátska i predstaviteľov Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí konala vernisáž fotografií druhého ročníka medzinárodnej súťaže s názvom Travel and Emotions. Cestovanie a emócie vložili do svojich umelecko-reportážnych snímok mladí novinári alebo študenti masmediálnych odborov.

27. 11. 2017 15:00  |  Kultúra / Výstavy
Súčasťou vernisáže v Dome umenia bol aj krst nového cédečka Party v 21. storočí. (vd)

Tradičné party aj piesne očami dneška

Exotická kráska Veronika Strapková, známa zo súťaže Hlas Česko Slovenska, a energiou sršiaca muzikálová hviezda Katka Ivanková z reality show Dievča za milión pútali pohľady účastníkov reprezentačnej vernisáže a krstu cédečka s názvom Party v 21. storočí.

17. 11. 2017 14:00  |  Kultúra / Výstavy
Alexander Šindelár pri vysviacke zvona vyslovil 2. novembra 1947 pamätnú vetu: Komu asi prvému zazvoní... Stala sa mu osudnou. (publikácia Komu asi prvému zazvoní?)

Alexandra Šindelára si uctili knihou i výstavou

Na svete je ďalšia pozoruhodná kniha o Piešťanoch, presnejšie o kňazovi, starostovi a mučeníkovi Alexandrovi Šindelárovi. Vo Vile dr. Lisku sú zozbierané a vystavené desiatky fotografií, dokumentov, ba aj úmrtný list či pištoľ...

14. 11. 2017 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Na svastikáciu upozornil Palo Bratranec, pričom vyjadril obavy zo vzostupu neonacizmu na Slovensku. (vd)

Odvážne až neľútostné obrazy

Večer pred voľbami do samosprávnych krajov sa v Elektrárni Piešťany zišli príbuzní, priatelia a fanúšikovia umenia, aby sa zúčastnili vernisáže výstavy diel dvoch rodákov z Piešťan, dlhoročných priateľov s podobnými postojmi k náboženstvu, politike i k životu.

09. 11. 2017 19:00  |  Kultúra / Výstavy
Vernisáž výstavy a prezentácia knihy sa uskutočnia vo štvrtok 9. novembra o 16.30 h vo Vile dr. Lisku. (red)

Kniha a výstava venované tragickej smrti Šindelára

Už tento štvrtok pracovníci Balneologického múzea I. Wintera v Piešťanoch pripravujú slávnostné otvorenie výstavy, ktorou si pripomenú 70. výročie tragickej smrti piešťanského starostu a dekana Alexandra Šindelára a všetko, čo urobil pre Piešťany.

08. 11. 2017 20:00  |  Kultúra / Výstavy
Pozvánka na výstavu. (Dom umenia)

Pocta profesorovi Štefanovi Nosáľovi

Umelecký súbor Lúčnica - Dom umenia Piešťany aktuálne pripravuje výstavu venovanú pamiatke profesora Štefana Nosáľa Party v 21. storočí, ktorú si môžete prezrieť už od štvrtka 2. novembra. Vernisáž je naplánovaná na piatok 10. novembra.

02. 11. 2017 17:00  |  Kultúra / Výstavy
Výtvarník Viliam Ziman vystavuje v Galérii Fontána. (vd)

Viliam Ziman zachytáva genius loci miest

V Galérii Fontána sa v stredu 18. októbra uskutočnila vernisáž obrazov prírody a mestských vedút výtvarníka Viliama Zimana z Banky. Veduta je odkazom umelca, ktorý v danom čase zachytil náladu zobrazovaného miesta. Obrazy, ktoré autor v Piešťanoch vystavuje, pôsobia impresionisticky, niekedy až zasnene.

25. 10. 2017 15:00  |  Kultúra / Výstavy
V. Zimanovi zablahoželala k narodeninám i výstave aj riaditeľka MsKS Marta Jurčová. (vd)

Krásy miest vystavuje Viliam Ziman v Galérii Fontána

V Galérii Fontána sa v stredu 18. októbra konala vernisáž obrazov prírody a mestských vedút výtvarníka Vilama Zimana. „Čo je to veduta,“ pýtate sa? Veduty sú pohľady na mestá (akékoľvek, kdekoľvek), ktoré sa začali objavovať ako žáner v renesančných Benátkach. Veduta je odkazom umelca, ktorý v danom čase zachytil náladu zobrazovaného miesta.

19. 10. 2017 14:02  |  Kultúra / Výstavy
Licitátorka Nina Gažovičová komentovala predaukčnú vernisáž v Magna Gallery.  (jm)

Umelci podali pomocnú ruku

V Magna Gallery v Piešťanoch sa v piatok 13. októbra uskutočnila predaukčná vernisáž výtvarných diel slovenských autorov organizovaná občianskym združením Asociácia pomoci postihnutým APPA. Do priestorov galérie si našli cestu ľudia s nadšením pre výtvarné umenie a s cieľom pomôcť druhým.

17. 10. 2017 20:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video
Božena Jakubčíková si prezrela portrét od Emila Pauloviča a diela svojho manžela - keramikára Ľubomíra Jakubčíka. (vd)

Diela výtvarníkov nielen pre fajnšmekrov

Krajinky, portréty, grafiky, busty, keramické diela, olejomaľby aj akvarely - to všetko a ešte viac môžu návštevníci výstavy s názvom Podoby umenia uvidieť vo Vile dr. Lisku, výstavných priestoroch Balneologického múzea Imricha Wintera v Piešťanoch.

30. 09. 2017 12:00  |  Kultúra / Výstavy
Články 31 - 40 z 347
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa