GEFCO

Výstavy

Krásu paličkovanej čipky môžete obdivovať do konca augusta. (gak)

VIDEO: Čaro paličkovanej čipky predviedli modelky

V piešťanskej Galérii Fontána sa v utorok 1. augusta uskutočnila vernisáž výstavy paličkovanej čipky Anny Klementovej. Spolu s galériou ju pri príležitosti 80. narodenín a autorkiných štyridsiatich rokov paličkovania pripravili členky klubu AkSen Piešťany.

07. 08. 2017 10:53  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video
Sochy a plastiky môžete v Galérii Domu umenia vidieť do konca augusta. (vd)

Umenie v parku i v Dome umenia

Hoci kultúrna ustanovizeň Dom umenia Piešťany má podobne ako ostatné divadelné scény prázdniny, galéria je stále otvorená. Od začiatku júla v nej vystavujú svoje diela takmer dvadsiati sochári a výtvarníci a jeden fotograf.

19. 07. 2017 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Výtvarníčke Nadi Mikolášikovej-Ábelovej prišlo zagratulovať mnoho priateľov. (am)

Životné jubileum oslávila výstavou

Známa piešťanská výtvarníčka a galeristka Naďa Mikolášiková-Ábelová v pondelok 3. júla oslávila životné jubileum, 75 rokov. V ten istý deň za sprievodu mnohých gratulantov otvorila v Zrkadlovej sieni Domu umenia Piešťany svoju jedinečnú výstavu nesúcu názov Recykel 4.

13. 07. 2017 11:00  |  Kultúra / Výstavy
Majerníkovo dielo predstavil kurátor výstavy Juraj Prohácka (vľavo). (Anton Martinec)

Majerník oslávil jubileá výstavou i tancom

Osemdesiat rokov – osemdesiat obrazov. Takáto paralela symbolizuje výstavu diel piešťanského výtvarníka, galeristu, člena Umeleckej besedy Slovenska a šéfa piešťanského výtvarného klubu Alojza Majerníka.

07. 07. 2017 14:00  |  Kultúra / Výstavy

Vystavia obrazy a plastiky

V pondelok 3. júla o 17.00 h sa v Dome umenia Piešťany môžu obyvatelia i návštevníci vynadívať na obrazy a plastiky výtvarníčky Nadi Mikolášikovej – Ábelovej. Kurátorom vernisáže výstavy venovanej životnému jubileu autorky s názvom Recykel 4 bude Vladimír Krupa. Výstava potrvá do 13. augusta.

01. 07. 2017 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Vďaka autorkinej štýlovej nesúrodosti si návštevníci vychutnali mnoho motívov. (am)

Maľovanie je pre ňu relax

V Galérii Domu umenia Piešťany sa opäť zišli obdivovatelia výtvarného umenia. Svoje diela tam v stredu 3. mája slávnostnou vernisážou predstavila maliarka Katarína Zemková.

12. 05. 2017 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Diela priniesli do Domu umenia mnoho života a farebnosti. (am)

Zrkadlovú sieň zaplnili do posledného miesta

Výtvarné umenie prilákalo tentoraz do Domu umenia Piešťany desiatky milovníkov kultúry. V piatok 5. mája sa v Zrkadlovej sieni uskutočnila vernisáž výstavy Viery Fusekovej a Moniky Zavadinkovej. Ich diela si prišlo pozrieť toľko záujemcov, že časť z nich počas hlavného programu pre nedostatok miesta musela zostať stáť za dverami.

12. 05. 2017 15:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Absolventská práca Moniky Rakúsovej: V zajatí fantázie. (reprofoto: vd)

Výstava žiackych nádejí súkromnej školy

Od minulého týždňa vystavujú výtvarníci zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Piešťanoch svoje práce vo foyeri kina Fontána. Výstavy žiakov patria už roky medzi najsledovanejšie piešťanskou verejnosťou. Okrem milých farebných kresbičiek detí, portrétov ľudí i zvierat, kytíc, indiánskych náčelníkov či úžitkových predmetov a modelárskych prvotín je možné vo Fontáne uvidieť aj zaujímavé až snové diela absolventov druhého stupňa štúdia výtvarného odboru.

12. 05. 2017 11:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Krehkú krásu paličkovanej čipky V. Mišíka môžete obdivovať v Galérii Fontána. (vd)

V. Mišík bol ichtyológ i majster čipkár

Nielen minulý rok na Festivale paličkovanej čipky v Krakovanoch, ale aj tento rok v Piešťanoch môžu milovníci umenia obdivovať paličkovanú čipku dnes už nebohého čipkára z Piešťan, Víťazoslava Mišíka. Jeho diela vystavené v Galérii Fontána sú neuveriteľne krásne. Mišík v nich prezentuje paličkovanú čipku ako fenomén krásy, krehkosti, dôvtipu, remeselnej zručnosti a variability.

10. 05. 2017 16:00  |  Kultúra / Výstavy
V piešťanskej knižnici si môžete pozrieť aj výstavu ilustrátora Miroslava Cipára. (reprofoto:archív (MsK))

Knižnica v týchto dňoch žije výstavami fotografií aj ilustrácií

V piešťanskej knižnici sa v súčasnosti nachádza niekoľko zaujímavých výstav. Svoje diela tu prezentuje slovenský fotograf Peter Procházka. Na ďalších paneloch sú ilustrácie Miroslava Cipára, na druhom poschodí sú dokonca štyri výstavy. Jedna z nich prezentuje, ako dokážu knihy ožívať.

03. 05. 2017 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Články 31 - 40 z 331
GARGO
Regal Burger

Anketa