Výstavy

Portrét madony s dieťaťom má svoju hĺbku i pôsobivosť. (vd)

Jaroslav Áč robí zo žltej farby slnko

V piešťanskej Galérii Fontána od minulého utorka vystavuje svoje krajinky aj portréty trnavský výtvarník Jaroslav Áč. Hoci sa v minulosti venoval hlavne krajinárstvu, v súčasnosti sú predmetom jeho tvorivého záujmu najmä figurálne kompozície. Výber z oboch oblastí tvorí ucelenú kompozíciu výstavy, ktorú môžete zhliadnuť do 11. marca.

02. 03. 2018 12:00  |  Kultúra / Výstavy
Práce malých umelcov prišli obdivovať aj rodinní príslušníci. (CVČ Ahoj)

Tvorili diela z keramiky

Keramika je jedno z najstarších remesiel. V piešťanskom Centre voľného času Ahoj sa venujú výrobe keramiky, kde si deti musia svoj nápad vizualizovať, priestorovo stvárniť a vo finálnej tvorbe naglazúrovať. Krúžok je pre ne atraktívny, navštevuje ho sto detí.

24. 02. 2018 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Vo vitrínach sú vystavené šperky zo semien zo všetkých kútov sveta. (Henrich Harcsa)

Plody a semená v tvare ozdôb

Pôvabné plody a semená v tvare ozdôb - tak znie podtitul nezvyčajnej výstavy s názvom Rastlinná ríša - tajuplná šperkovnica, na ktorú sa môže prísť pozrieť do 8. apríla do Vily dr. Lisku, výstavných priestorov Balneologického múzea Imricha Wintera v Piešťanoch.

22. 02. 2018 12:00  |  Kultúra / Výstavy
Maľované fotografie našli domov v troch miestnostiach severného pavilónu. (gak)

Pocity popretkávané fantáziou

Na prízemí a v ďalších dvoch poschodiach zrekonštruovaného severného pavilónu chtelnického kaštieľa, v ktorom našla zázemie Malokarpatská galéria v Chtelnici, si aktuálne návštevníci tejto podhorskej obce môžu prezrieť nevšednú výstavu fotografky Veroniky Otepkovej pod názvom Maľovaná fotografia.

17. 02. 2018 15:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video
Skromný umelec Ernest Koppon sa zamiloval do prírody, čo sa úplne odráža v jeho fotografiách. (dan)

Kopponov svet vo Fontáne

Steny piešťanskej Galérie Fontána sa v piatok 2. februára večer zaplnili fotografiami krajín a prírody. V priestoroch totiž hosťuje výstava fotografií a šiestich fotopásiem s názvom Krajina môj svet obľúbeného piešťanského fotografa Ernesta Koppona.

15. 02. 2018 15:00  |  Kultúra / Výstavy
Výstava potrvá do 8. apríla.  (apt)

Rastlinná ríša – tajuplná šperkovnica

Balneologické múzeum v Piešťanoch pozýva verejnosť na vernisáž výstavy Rastlinná ríša - tajuplná šperkovnica, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 15. februára o 17. hodine vo výstavných priestoroch múzea vo Vile dr. Lisku na Štefánikovej ulici.

14. 02. 2018 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Hlavná časť výstavy je venovaná veľkokňažnej Jelizavete Feodorovne. (zsm)

Spoznajte históriu Červeného kríža v Rusku

Pôsobeniu Červeného kríža v Rusku a aktívnej účasti členov ruskej cárskej rodiny na jeho činnosti je venovaná obrazovo-bannerová výstava Milosrdenstvo v dejinách, ktorú sprístupnili v Západoslovenskom múzeu v Trnave.

29. 01. 2018 06:00  |  Kultúra / Výstavy
Na vystavené diela sa prišli pozrieť celé rodiny. (dan)

Dva odlišné svety v Elektrárni

Svet hry a svet umenia. To sú dve dimenzie, ktoré spájajú nadané deti zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Piešťanoch. Svoj talent ponúkajú na obdiv v priestoroch Elektrárne Piešťany. Výstava tak dostala úplne iný rozmer.

28. 01. 2018 09:00  |  Kultúra / Výstavy
Malí autori aj zapózovali novinárom. (dan)

Zimný semester očaril farbami

V priestoroch Domu umenia už tradične vystavuje diela svojich žiakov Základná umelecká škola v Piešťanoch. Tento rok vzniklo rukami žiakov toľko krásnych portrétov, že sa všetky nepomestili do Malej siene, a tak sú niektoré umiestnené aj vo foyeri na prízemí.

27. 01. 2018 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Zo starých látok šikovné ruky vytvoria hocičo. (dan)

Aj staré kúsky látky majú svoje čaro

Ušiť niečo vlastnoručne vôbec nie je ľahké. Zošiť ale niečo z rôznych starších kúskov látky, dať tomu tvar, zmysel a dušu je o to ťažšie. Takéto majstrovstvo svojich rúk a fantázie predvádzajú aj členky Patchwork klubu Piešťany v Mestskej knižnici.

19. 12. 2017 11:00  |  Kultúra / Výstavy
Články 21 - 30 z 347
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa