GEFCO

Výstavy

Výtvarník Viliam Ziman vystavuje v Galérii Fontána. (vd)

Viliam Ziman zachytáva genius loci miest

V Galérii Fontána sa v stredu 18. októbra uskutočnila vernisáž obrazov prírody a mestských vedút výtvarníka Viliama Zimana z Banky. Veduta je odkazom umelca, ktorý v danom čase zachytil náladu zobrazovaného miesta. Obrazy, ktoré autor v Piešťanoch vystavuje, pôsobia impresionisticky, niekedy až zasnene.

25. 10. 2017 15:00  |  Kultúra / Výstavy
V. Zimanovi zablahoželala k narodeninám i výstave aj riaditeľka MsKS Marta Jurčová. (vd)

Krásy miest vystavuje Viliam Ziman v Galérii Fontána

V Galérii Fontána sa v stredu 18. októbra konala vernisáž obrazov prírody a mestských vedút výtvarníka Vilama Zimana. „Čo je to veduta,“ pýtate sa? Veduty sú pohľady na mestá (akékoľvek, kdekoľvek), ktoré sa začali objavovať ako žáner v renesančných Benátkach. Veduta je odkazom umelca, ktorý v danom čase zachytil náladu zobrazovaného miesta.

19. 10. 2017 14:02  |  Kultúra / Výstavy
Licitátorka Nina Gažovičová komentovala predaukčnú vernisáž v Magna Gallery.  (jm)

Umelci podali pomocnú ruku

V Magna Gallery v Piešťanoch sa v piatok 13. októbra uskutočnila predaukčná vernisáž výtvarných diel slovenských autorov organizovaná občianskym združením Asociácia pomoci postihnutým APPA. Do priestorov galérie si našli cestu ľudia s nadšením pre výtvarné umenie a s cieľom pomôcť druhým.

17. 10. 2017 20:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video
Božena Jakubčíková si prezrela portrét od Emila Pauloviča a diela svojho manžela - keramikára Ľubomíra Jakubčíka. (vd)

Diela výtvarníkov nielen pre fajnšmekrov

Krajinky, portréty, grafiky, busty, keramické diela, olejomaľby aj akvarely - to všetko a ešte viac môžu návštevníci výstavy s názvom Podoby umenia uvidieť vo Vile dr. Lisku, výstavných priestoroch Balneologického múzea Imricha Wintera v Piešťanoch.

30. 09. 2017 12:00  |  Kultúra / Výstavy
Vystavujúci výtvarníci z východného Slovenska. (gak)

Maľovanie je kreatívny proces Hľadania

Klub neprofesionálnych výtvarníkov Bottega-Art z Košíc síce vznikol pri rovnomennom občianskom združení len v roku 2013, no medzi jeho zakladateľov patria známi regionálni umelci združení predtým v klube K-art v metropole východného Slovenska.

27. 09. 2017 16:04  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video
Zľava Pavol Mešťan, výtvarník Ran Karpo-Prince a kurátorka Tanya Sterson. (gak)

Aj Židia si vedia zo seba robiť žarty

Do Piešťan v rámci festivalu Cinematik pricestovala zaujímavá výstava izraelského karikaturistu Rana Karpa-Princea, ktorá mala pod názvom Pozdravy z Izraela 3 úspešnú premiéru v bratislavskom Múzeu židovskej kultúry na Slovensku vlani v decembri.

19. 09. 2017 19:30  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video
Poľovníctvo už nie je len výsadou chlapov. (gak)

Zlaté trofeje piešťanských poľovníkov

Kvalitná trofej je výsledkom dlhoročnej práce poľovníkov. Potvrdzuje to aj aktuálna piata krajská výstava poľovníckych trofejí a história rybárstva v Západoslovenskom múzeu v Trnave. Zastúpenie na nej majú aj úlovky členov Obvodnej poľovníckej komory v Piešťanoch.

18. 09. 2017 09:00  |  Kultúra / Výstavy
Vernisáž výstavy fotografií je naplánovaná na túto stredu. (gak)

Roky šesťdesiate očami Ľuby Veleckej

Vo foyeri KSC Fontána si môžu Piešťanci aktuálne pozrieť výstavu fotografky Ľuby Veleckej - Sixties, ktorú dnes možno považovať za jej nostalgické ohliadnutie sa za obdobím, keď sa začala nielen stará Bratislava meniť na novú, sídliskovú.

13. 09. 2017 09:00  |  Kultúra / Výstavy
Alojz Majerník (foto: am)

Kytice A. Majerníka zaplnili Zrkadlovú sieň

Dovedna štyridsať kytíc zaplnilo Zrkadlovú sieň Domu umenia Piešťany. V utorok 15. augusta tam slávnostnou vernisážou otvorili výstavu tvorby domáceho výtvarníka Alojza Majerníka.

18. 08. 2017 10:43  |  Kultúra / Výstavy
Návštevníci výstavy spoznajú život židovských detí v pestúnskych rodinách aj prostredníctvom fotografií. (archív MsK)

Sofiina voľba po česku

Hlavná hrdinka Styronovho románu Sofiina voľba odkrýva svoju minulosť z obdobia druhej svetovej vojny, počas ktorej prežila pobyt v koncentračnom tábore. Práve tu sa mala rozhodnúť, ktoré zo svojich dvoch detí pošle do plynovej komory.

14. 08. 2017 07:00  |  Kultúra / Výstavy
Články 21 - 30 z 331
GARGO
Regal Burger

Anketa