Výstavy

Na vernisáži sa stretli všetky vekové kategórie milovníkov umenia. (am)

Ďalšia výstava piešťanských výtvarníkov

Výtvarný klub pri Mestskom kultúrnom stredisku v Piešťanoch má za sebou ďalšiu výstavu. Viac než osem desiatok diel prezentovali umelci pod vedením predsedu klubu Alojza Majerníka vo štvrtok 6. apríla v Zrkadlovej sieni Domu umenia.

16. 04. 2017 09:30  |  Kultúra / Výstavy
Najťažšou metódou zdobenia kraslíc je okúvanie. (vd)

Výstava Krása kraslíc má premiéru v Piešťanoch

V Piešťanoch možno v predveľkonočnom období uvidieť unikátnu výstavu veľkonočných kraslíc nielen zo Slovenska, Čiech, ale aj afrických zemí. Jedinú a po prvýkrát v histórii ju vo štvrtok 6. apríla prezentoval v priestoroch Vily dr. Lisku zberateľ Jozef Gruska. K ľudovej tvorbe patrí ľudová muzika. Prezentovali ju manželia Hlbockí s najmladšími synmi.

14. 04. 2017 10:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video obsahuje fotogalériu
Vyrobiť jednu sochu trvá umelcovi Petrovi Nižňanskému aj pol roka. (am)

Vystavili sochy z bieleho bronzu i maľby kvetov

Vernisáž roka! I tak ohodnotili návštevníci Domu umenia Piešťany podujatie, ktoré sa uskutočnilo v stredu 5. apríla. Rytmus farby a tep kovu, ako znie názov výstavy, zaujali milovníkov sochárstva, maľby i fotografie.

13. 04. 2017 14:00  |  Kultúra / Výstavy
Umelec Martin Borodáč priniesol spolu s dielami do galérie svetlo a teplo. (am)

M. Borodáč predstavil vlastné symboly sveta

Teplé slnko už niekoľko dní teší Slovákov a láka ich do prírody. Práve teplo a prírodné materiály zaplnili Magna Gallery v Piešťanoch, kde v piatok 24. marca slávnostne otvorili výstavu diel maliara Martina Borodáča.

30. 03. 2017 15:00  |  Kultúra / Výstavy
Peter Babka prezentuje v Galérii Fontána výber svojich fotografií. (vd)

P. Babka fotil herečky, žiačky, školníka aj Schöne Náciho

Autor aktuálnej výstavy fotografií v Galérii Fontána, Peter Babka, sa síce narodil v Bratislave, no s Piešťanmi ho spája viacero momentov. Tu povedal svojej manželke v evanjelickom kostole roku 1979 „áno“. V reštaurácii na Lodenici sa zabávali i jedli svadobnú polievku, sem chodieval za členmi fotoklubu a po rozdelení republiky pôsobil v našom meste ako lektor Pražskej fotografickej školy. Mala pobočku na Rázusovej ulici. Od utorka 21. marca P. Babka vystavuje vo Fontáne svoje fotografické skvosty - čiernobiele portréty aj farebné krajinky. Medzi top snímky radí prvomájovú fotku z Bratislavy s legendárnym, vtedy ešte živým Schöne Nácim. V rukách drží mávadlá.

29. 03. 2017 15:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video
Vystavené modely a návrhy obdivovali najmä muži. (am)

Piešťany sú liaheň zaujímavých ľudí v oblasti motorizmu

Dom umenia Piešťany hostí výnimočnú výstavu. V sobotu 18. marca slávnostnou vernisážou uviedli vôbec prvý obdobný projekt s názvom Autolinea Czechoslovakia 1949-1989, a teda výstavu zameranú na motoristický dizajn v bývalom režime. Tým sa návštevníkom naskytol pohľad na skice a modely áut, ktoré sa nikdy nedostali do sériovej výroby.

23. 03. 2017 12:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Galériu Domu umenia zaplnili pestrofarebné umelecké diela. (am)

Vystavujú šperky a farebné obrazy

Nielen dámy si minulý týždeň prišli v Dome umenia Piešťany na svoje. V tamojšej galérii sa totiž vo štvrtok 2. marca uskutočnila slávnostná vernisáž výstavy s názvom Štruktúry šperku. Striebro vo vitrínach a farby na plátnach prilákali desiatky milovníkov kultúry.

10. 03. 2017 10:00  |  Kultúra / Výstavy
Jozef Chrena namaľoval centrum mesta Piešťany. (am)

Medzi obrazmi aj slnečná Winterova ulica

Obrazy podnecujúce k pozitívnej nálade a nápadité sochy z olivového dreva. I to ohurovalo milovníkov výtvarného umenia v utorok 7. februára v piešťanskej Galérii Fontána. Návštevníci zaplnili výstavné priestory a užívali si slávnostnú 220. vernisáž.

15. 02. 2017 12:00  |  Kultúra / Výstavy
Fotograf Roman Tibenský zaujal medzinárodných porotcov snímkou pásikavca. (Slovak Press Photo)

Piešťanec uspel v Slovak Press Photo

V piešťanskej mestskej knižnici sa vo štvrtok 9. februára o 17.30 h uskutoční otvorenie výstavy Slovak Press Photo 2016. V medzinárodnej konkurencii uspel aj Piešťanec Roman Tibenský, ktorý v kategórii Príroda získal tretie miesto za sériu fotografií Pásikavec Cordulegaster heros.

07. 02. 2017 12:00  |  Kultúra / Výstavy
Spevák Janko Lehotský zahral i známy hit Modusu Veľký sen mora. (am)

J. Lehotský: V dreve vidím inú dimenziu

Galériu Domu umenia v Piešťanoch pohltili tóny obľúbených skladieb slovenského speváka Janka Lehotského. Vo štvrtok 1. decembra tam totiž slávnostnou a netradičnou vernisážou otvorili výstavu s názvom Moje mladšie ja, pričom autorom výtvarných diel je práve známy spevák. Súčasťou vernisáže bola i prezentácia kníh architekta Pavla Mrázka.

15. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Články 11 - 20 z 300
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa