Výstavy

Spevák Janko Lehotský zahral i známy hit Modusu Veľký sen mora. (am)

J. Lehotský: V dreve vidím inú dimenziu

Galériu Domu umenia v Piešťanoch pohltili tóny obľúbených skladieb slovenského speváka Janka Lehotského. Vo štvrtok 1. decembra tam totiž slávnostnou a netradičnou vernisážou otvorili výstavu s názvom Moje mladšie ja, pričom autorom výtvarných diel je práve známy spevák. Súčasťou vernisáže bola i prezentácia kníh architekta Pavla Mrázka.

15. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Spomienky na Letku 13 si do Vily dr. Lisku prišli prezrieť desiatky návštevníkov. (am)

Výstavou si zaspomínali na leteckú históriu v Piešťanoch

Vila dr. Lisku, priestor patriaci pod Balneologické múzeum v Piešťanoch, sa stala centrom výstavy zachytávajúcej históriu najznámejšej a najúspešnejšej jednotky slovenských vzdušných zbraní. Vo štvrtok 24. novembra tam slávnostnou vernisážou predstavili spomienky na Letku 13.

08. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Fotografie zachytávajú zápisky Franza Kafku. (am)

Velikán Karol Kállay v Dome umenia

Stredoeurópsky fenomén spomedzi výstav zavítal aj do Piešťan. Od štvrtka 10. novembra môžu návštevníci v Zrkadlovej sieni Domu umenia nazrieť do sveta židovského literáta píšuceho po nemecky v českom veľkomeste, videný očami slovenského fotografa. Taká je výstava fotografií Karola Kállaya s názvom Franz Kafka a Praha.

16. 11. 2016 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Akademický maliar Antonín Střížek vysvetľuje princíp vnímania jedného z diel. (vd)

Deviata Česká maľba vo Fontáne s abstraktným umením

Podľa akademického maliara Antonína Střížeka je abstraktné umenie novodobým gýčom. Majitelia firiem či významní podnikatelia si na steny zakúpia obrazy a pod nimi vítajú obchodných partnerov, aby sa čo najlepšie prezentovali. Výber abstraktných diel však nemusí byť práve najvhodnejším z hľadiska umeleckého. Lenže. Porozumieť abstraktnému dielu nie je jednoduché. Spravidla mu rozumejú len autori a ich kritici.

16. 11. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Súčasné maľby Jana Svobodu sú menej doslovné, no omnoho pokojnejšie. (am)

Obrazy odrážajú vnútorný svet autora

Galériu Domu umenia Piešťany zdobí opäť ďalšia umelecká lahôdka. Vo štvrtok 3. novembra slávnostnou vernisážou otvorili výstavu malieb a sôch moravského výtvarníka Jana Svobodu. Kolekcia vystavených diel nesie názov Hledání.

11. 11. 2016 12:30  |  Kultúra / Výstavy
(archív DU)

Kafka na fotografiách

Výstava fotografií s názvom Franz Kafka a Praha predstaví návštevníkom pražský svet F. Kafku videný fotoobjektívom slovenského fotografa Karola Kállaya.

09. 11. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Akademický sochár Ladislav Sulík so svojou manželkou Evou. (V. Hank)

Prítomnosť času Ladislava Sulíka

V Galérii Fontána môžete v týchto dňoch zhliadnuť výstavu obrazov a plastík akademického sochára Ladislava Sulíka z Piešťan. Výstava s názvom Prítomnosť času potrvá do 6. novembra.

03. 11. 2016 14:30  |  Kultúra / Výstavy
Young art show - Deviaty ročník prehliadky diel mladých
umelcov. (am)

Young Art Show: Módne kolekcie aj akrobacia

Deviaty ročník prehliadky diel mladých umelcov opäť zaplnil Dom umenia Piešťany. V piatok 21. októbra si diváci vychutnali slávnostnú finisáž výstavy výtvarného umenia s názvom Young Art Show. Obrazy, fotografie či iné diela doplnili aj rôznorodé kolekcie oblečenia, ktoré jedna vec spájala - kult ženy.

26. 10. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu

Česká televízia bude informovať o našom projekte

Práve v týchto dňoch prebiehajúci Festival českej a slovenskej tvorby pre deti sa v Prahe stretáva s veľkým záujmom, a to nielen zo strany návštevníkov, ale aj médií.

14. 10. 2016 13:04  |  Kultúra / Výstavy
Sváťovo umenie si deti obľúbili. (am)

Manželia Horváthovci žijú rozprávkový život

Osemnásty ročník festivalu Piešťanské rendezvous v Dome umenia Piešťany odštartovala v utorok 4. októbra vernisáž výstavy Najkrajšie bábky. Zbierku a v stredu 5. októbra i dve predstavenia Piešťancom ukázali manželia Horváthovci zo svojho Sváťovho loutkového divadla z Litoměřic. Klasickým bábkovým rozprávkam sa venujú už 20 rokov, a teda si už dve dekády žijú v skutočne rozprávkovom manželstve.

14. 10. 2016 11:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Články 11 - 20 z 291
Lekáreň Regia

Anketa