Nadácia Adeli

Výstavy

Zľava Pavol Mešťan, výtvarník Ran Karpo-Prince a kurátorka Tanya Sterson. (gak)

Aj Židia si vedia zo seba robiť žarty

Do Piešťan v rámci festivalu Cinematik pricestovala zaujímavá výstava izraelského karikaturistu Rana Karpa-Princea, ktorá mala pod názvom Pozdravy z Izraela 3 úspešnú premiéru v bratislavskom Múzeu židovskej kultúry na Slovensku vlani v decembri.

19. 09. 2017 19:30  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video
Poľovníctvo už nie je len výsadou chlapov. (gak)

Zlaté trofeje piešťanských poľovníkov

Kvalitná trofej je výsledkom dlhoročnej práce poľovníkov. Potvrdzuje to aj aktuálna piata krajská výstava poľovníckych trofejí a história rybárstva v Západoslovenskom múzeu v Trnave. Zastúpenie na nej majú aj úlovky členov Obvodnej poľovníckej komory v Piešťanoch.

18. 09. 2017 09:00  |  Kultúra / Výstavy
Vernisáž výstavy fotografií je naplánovaná na túto stredu. (gak)

Roky šesťdesiate očami Ľuby Veleckej

Vo foyeri KSC Fontána si môžu Piešťanci aktuálne pozrieť výstavu fotografky Ľuby Veleckej - Sixties, ktorú dnes možno považovať za jej nostalgické ohliadnutie sa za obdobím, keď sa začala nielen stará Bratislava meniť na novú, sídliskovú.

13. 09. 2017 09:00  |  Kultúra / Výstavy
Alojz Majerník (foto: am)

Kytice A. Majerníka zaplnili Zrkadlovú sieň

Dovedna štyridsať kytíc zaplnilo Zrkadlovú sieň Domu umenia Piešťany. V utorok 15. augusta tam slávnostnou vernisážou otvorili výstavu tvorby domáceho výtvarníka Alojza Majerníka.

18. 08. 2017 10:43  |  Kultúra / Výstavy
Návštevníci výstavy spoznajú život židovských detí v pestúnskych rodinách aj prostredníctvom fotografií. (archív MsK)

Sofiina voľba po česku

Hlavná hrdinka Styronovho románu Sofiina voľba odkrýva svoju minulosť z obdobia druhej svetovej vojny, počas ktorej prežila pobyt v koncentračnom tábore. Práve tu sa mala rozhodnúť, ktoré zo svojich dvoch detí pošle do plynovej komory.

14. 08. 2017 07:00  |  Kultúra / Výstavy
Krásu paličkovanej čipky môžete obdivovať do konca augusta. (gak)

VIDEO: Čaro paličkovanej čipky predviedli modelky

V piešťanskej Galérii Fontána sa v utorok 1. augusta uskutočnila vernisáž výstavy paličkovanej čipky Anny Klementovej. Spolu s galériou ju pri príležitosti 80. narodenín a autorkiných štyridsiatich rokov paličkovania pripravili členky klubu AkSen Piešťany.

07. 08. 2017 10:53  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video
Sochy a plastiky môžete v Galérii Domu umenia vidieť do konca augusta. (vd)

Umenie v parku i v Dome umenia

Hoci kultúrna ustanovizeň Dom umenia Piešťany má podobne ako ostatné divadelné scény prázdniny, galéria je stále otvorená. Od začiatku júla v nej vystavujú svoje diela takmer dvadsiati sochári a výtvarníci a jeden fotograf.

19. 07. 2017 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Výtvarníčke Nadi Mikolášikovej-Ábelovej prišlo zagratulovať mnoho priateľov. (am)

Životné jubileum oslávila výstavou

Známa piešťanská výtvarníčka a galeristka Naďa Mikolášiková-Ábelová v pondelok 3. júla oslávila životné jubileum, 75 rokov. V ten istý deň za sprievodu mnohých gratulantov otvorila v Zrkadlovej sieni Domu umenia Piešťany svoju jedinečnú výstavu nesúcu názov Recykel 4.

13. 07. 2017 11:00  |  Kultúra / Výstavy
Majerníkovo dielo predstavil kurátor výstavy Juraj Prohácka (vľavo). (Anton Martinec)

Majerník oslávil jubileá výstavou i tancom

Osemdesiat rokov – osemdesiat obrazov. Takáto paralela symbolizuje výstavu diel piešťanského výtvarníka, galeristu, člena Umeleckej besedy Slovenska a šéfa piešťanského výtvarného klubu Alojza Majerníka.

07. 07. 2017 14:00  |  Kultúra / Výstavy

Vystavia obrazy a plastiky

V pondelok 3. júla o 17.00 h sa v Dome umenia Piešťany môžu obyvatelia i návštevníci vynadívať na obrazy a plastiky výtvarníčky Nadi Mikolášikovej – Ábelovej. Kurátorom vernisáže výstavy venovanej životnému jubileu autorky s názvom Recykel 4 bude Vladimír Krupa. Výstava potrvá do 13. augusta.

01. 07. 2017 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Články 11 - 20 z 316
Regal Burger

Anketa