Výstavy

Český maliar Petr Faltus stvárnil seba samého, očami chlapca sa díva na svet okolo. (vd)

Faltusova Šumava rozžiarila Galériu Magna

V piešťanskej Galérii Magna sa v piatok 13. apríla čakalo už len na hlavného aktéra výstavy, českého výtvarníka Petra Faltusa. Maliar, grafik a ilustrátor v jednej osobe síce meškal, ale v okamihu, ako sa zjavil vo dverách – s úsmevom širokým ako aprílové slnce, v optimistickej košeli a neformálne prevesenou taškou cez hruď, bolo mu odpustené.

23. 04. 2018 12:00  |  Kultúra / Výstavy
Výstavu v Elektrárni si môžete pozrieť do 11. mája. (am)

Emóciami nabité diela aj bez názvov

Elektrárňa Piešťany opäť ožila umením. V piatok 13. apríla sa tam konala vernisáž výstavy s názvom Reštart, ktorej dominovali obrazy a plastiky.

21. 04. 2018 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Meninových gratulácií sa dostalo manželke Alojza Majerníka, Irenke (vľavo). (am)

Piešťanskí výtvarníci vystavujú

Výtvarný klub pri Mestskom kultúrnom stredisku v Piešťanoch opäť prezentoval nové diela svojich členov. Umelecké skvosty od piatka 6. apríla zdobia Zrkadlovú sieň Domu umenia a návštevníkov budú tešiť takmer do konca mesiaca.

15. 04. 2018 10:00  |  Kultúra / Výstavy
Peter Krivda návštevníkov zasvätil do svojho umenia. (am)

Každý nachádzal vlastný svet

Tónmi hudobného majstrovstva saxofonistu a džezmena Nikolaja Nikitina otvorili v Dome umenia Piešťany ďalšiu výnimočnú výstavu. Vo štvrtok 5. apríla sa v tamojšej galérii zišli milovníci umenia na vernisáži obrazov Petra Krivdu s názvom Niekoľko slov vo farbe.

14. 04. 2018 12:00  |  Kultúra / Výstavy
Vernisáž výstavy fotografií priniesla prekvapenia. Jedným z nich bol spevák Jozef Mak z televíznej šou Zem spieva (druhý zľava), ďalším netradičné vystúpenie Lucie Lužinskej. Vedľa nej stojí otec Vladimír Lužinský, vpravo je kurátor Martin Valo. (gak)

Posolstvo o Lužinského svete

Vlastniť fotoaparát ešte neznamená byť fotografom. K tomu treba oveľa viac. Napríklad dobré, všímavé oko a, samozrejme, dobré svetlo. V dobrom svetle sa už niekoľko desaťročí umeleckému svetu predstavuje Vladimír Lužinský z Chtelnice. V kaštieli v rodnej obci aktuálne vystavuje niekoľko nádherných prác zo svojho posledného obdobia.

08. 04. 2018 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Tvorba Petra Krivdu nadväzuje na odkaz abstraktných surrealistov. (adu)

Pestrý svet fantázie

Galéria piešťanského Domu umenia pripravila pre milovníkov výtvarného umenia v úvode apríla dve ozajstné chuťovky. Ako prvý sa predstaví Bratislavčan Peter Krivda, ktorý sa vo svojej tvorbe sa venuje maľbe, grafike, tvorbe a reštaurovaniu vitráži.

03. 04. 2018 11:00  |  Kultúra / Výstavy
Pestrofarebné výrobky rozžiarili Piešťanské informačné centrum. (am)

Nevšednými nápadmi privítali Veľkú noc

Už tradične sa žienky žijúce patchworkový život svedomito pripravili na prichádzajúcu Veľkú noc. S láskou ušili mnoho pestrofarebných výrobkov a vystavili ich v Piešťanskom informačnom centre. Vernisáž sa konala v pondelok 19. marca.

29. 03. 2018 17:00  |  Kultúra / Výstavy
Elektrárňu zdobia rôznorodé výtvarné diela. (am)

Pedagógovia vystavujú diela

Každoročne svoje umelecké výtvory vystavujú stovky žiakov výtvarných odborov základných umeleckých škôl. Tentoraz však svoje schopnosti predviedlo 25 pedagógov. V stredu 14. marca slávnostnou vernisážou otvorili výstavu v priestoroch Elektrárne Piešťany.

23. 03. 2018 17:00  |  Kultúra / Výstavy
Diela Martina Juraja Oscitého podčiarkli reprezentačný vzhľad Galérie Fontána. (vd)

Vizionár s dušou mystika

Žije v Mníchove, s manželkou, má tri deti a spoznal sa s ňou pri „baletení“. Okrem tanca sa aktívne venuje spevu a najmä výtvarnému umeniu. Dve posledné spomenuté múzy ho sprevádzali aj na výstave vlastných diel v piešťanskej Galérii Fontána.

22. 03. 2018 18:00  |  Kultúra / Výstavy
Návštevníkov zaujala aj sakrálna keramika, ktorá je dielom Márie Hanuskovej. (dan)

Obrazy z Ukrajiny vyžarujú pokoj

Výstavy v Dome umenia Piešťany vždy lákajú svojou nevšednosťou. V piatok odštartovala zaujímavú výstavu s názvom Umenie bez hraníc vernisáž s ojedinelými hosťami.

10. 03. 2018 15:00  |  Kultúra / Výstavy
Články 11 - 20 z 348
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa