GEFCO

Kniha

Rodostrom rodiny, ktorá urobila z dediny mesto. (red)

Nová kniha o Winterovcoch

Na pripomenutie si zásluh rodiny Winterovcov o rozvoj kúpeľov Piešťany a ich premenu na svetoznáme kúpeľné mesto vydal Trnavský samosprávny kraj a Balneologické múzeum Imricha Wintera knihu Winterovci a Piešťany.

12. 08. 2017 15:00  |  Kultúra / Kniha
Deti so záujmom počúvali rozprávanie slovenských spisovateľov. (Viera Dusíková)

Festival Dni detskej knihy zažilo takmer šesťtisíc školákov

Piešťanské i regionálne školy, škôlky, kultúrne aj spoločenské stánky hostili v uplynulom týždni slovenskú spisovateľskú aj ilustrátorskú elitu. Na 34. ročníku festivalu kníh pre deti a mládež s názvom Dni detskej knihy sa počas troch festivalových dní od 10. do 12. apríla vystriedali na besedách, výstavách, vernisážach či workshopoch dvadsiati spisovatelia, trinásti ilustrátori, zástupcovia vydavateľstiev, slovenských knižníc, ale aj množstvo moderátorov, hercov i hudobných hostí.

22. 04. 2017 11:00  |  Kultúra / Kniha
Milan Lasica návštevníkom podpisoval novú publikáciu Piesnenie. (am)

M. Lasica: Piešťany som si zamiloval ako exotické mesto

Minulý týždeň si desiatky fanúšikov a milovníkov literárnej tvorby nenechali ujsť návštevu herca a textára Milana Lasicu, ktorý spolu s výtvarníkom Marekom Ormandíkom prednedávnom vydal novú publikáciu. Prezentáciu Piesnenia sprevádzalo mnoho otázok a odpovedí, ktoré v utorok 28. marca návštevníci piešťanskej mestskej knižnice počúvali s úsmevom na perách.

08. 04. 2017 15:00  |  Kultúra / Kniha
Svoju rozprávkovú tvorbu na festivale
odprezentuje Vrbovčan Braňo Jobus. (am)

Do Piešťan zavíta festival Dni detskej knihy

Každoročne sa v jarných mesiacoch na Slovensku, vždy v inom meste, organizuje celoslovenský festival Dni detskej knihy. V tomto roku sa v dňoch 10.-12. apríla bude konať už 34. ročník tohto projektu. Jeho hlavným organizátorom je Mestská knižnica mesta Piešťany.

07. 04. 2017 14:04  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Deti kládli známym osobnostiam rôzne zvedavé otázky. (am)

V mestskej knižnici sa čítalo i zabávalo

Druhý ročník Dňa otvorených dverí piešťanskej mestskej knižnice opäť prilákal školákov. V stredu 2. novembra sa zvedavo vypytovali známych osobností na všetko, čo ich zaujímalo, spoločne sa vnorili do sveta kníh a zabával ich dokonca i klaun.

11. 11. 2016 11:00  |  Kultúra / Kniha
Na festivale pokrstili knihu Nebeské perly slovenské a české astrofotografie. (Peter Dolinský)

Jubilejný Asfrofilm aj s krstom knihy a Dušanom Trančíkom

Piešťany sa stali už po desiatykrát dejiskom medzinárodného filmového festival Astrofilm. Súčasťou podujatia, ktoré sa konalo v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána od utorka 11. októbra do štvrtka 13. októbra, bola výstava fotografií českého astrofotografa Zdeňka Bardona a krst knihy Nebeské perly slovenské a české astrofotografie. Vydala ju Slovenská ústredná hvezdáreň (SÚH) v Hurbanove a do života ju spolu s autorom uviedli generálny riaditeľ SÚH Marián Vidovenec a Pavol Rapavý, riaditeľ hvezdárne v Rimavskej Sobote.

19. 10. 2016 16:00  |  Kultúra / Film
(Citadella)

Kniha týždňa: Chesley Sullenberger, Jeffrey Zaslow - Sully - Zázrak na rieke Hudson Let 1549

Tento týždeň dávame do pozornosti knižnú novinku.

05. 09. 2016 09:00  |  Kultúra / Kniha
(Slovenský spisovateľ)

Kniha týždňa: Erich Maria Remarque - Nebo nepozná obľúbencov

Tento týždeň dávame do Vašej pozornosti úžasný emotívny príbeh v knihe Nebo nepozná obľúbencov. Vydalo vydavateľstvo Slovenský spisovateľ.

29. 08. 2016 09:00  |  Kultúra / Kniha
Spisovateľ Dušan Dušek prišiel na prázdniny do Piešťan. (vd)

D. Dušek: Nemôže byť niekto Piešťanec bez toho, aby nechodil na Evu!

Napísal niekoľko desiatok kníh. V mnohých sa vracia do detstva, ktoré prežil v Piešťanoch. Mesto sa mu stalo zdrojom inšpirácie, spomienok, príbehov, ale aj miestom návratov. Jedným z návratov je i letná dovolenka, ktorú sa rozhodol prežiť práve tu. Tešil sa na ranné kúpanie na Eve, na koncerty na terase Kursalonu, na stretnutia s priateľmi. Neobišiel ani mestskú knižnicu, kam viedli jeho prvé kroky. Rozhovor s Dušanom Dušekom sme začali spomienkou na nedávno zosnulého Juraja Slezáčka, s ktorým ho spájajú nielen Piešťany, ale i čestné občianstvo kúpeľného mestečka.

28. 08. 2016 16:00  |  Kultúra / Kniha
(Marenčin PT)

Kniha týždňa: Patrik Baxa - Prešporský duch

Tento týždeň Vám odporúčame pozoruhodnú knižnú novinku. Vydalo vydavateľstvo Marenčin PT v roku 2016.

22. 08. 2016 09:00  |  Kultúra / Kniha
Články 11 - 20 z 369
GARGO
Regal Burger

Anketa