Kniha

Román Ondreja Štefánika Som Paula získal ocenenie Anasoft litera 2017. (Artforum)

Literárny tip: SOM PAULA

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

14. 01. 2018 13:00  |  Kultúra / Kniha
Ilustračné foto. (jamo)

Fejtón: Ako Ivan okabátil novoročné predsavzatia

S posledným úderom hodín, ktoré posunuli svet do ďalšieho roka, si Ivan zaumienil, že skoncuje so všetkými zlozvykmi, ktorým sa s blaženosťou oddával. Na silvestrovskej zábave verejne pokrčil škatuľku cigariet, vlial do seba posledný dúšok alkoholu a vyhlásil, že najlepším spôsobom boja proti depresii je šport.

01. 01. 2018 16:00  |  Kultúra / Kniha
Ilustračné foto. (www.craftofcharisma.com)

Fejtón: Niet nad dobré susedské vzťahy

Niekto sa sťažuje, že so susedmi nemôže spokojne nažívať. Že sa ťažko s nimi dá zblížiť, že sa vôbec nepoznajú a ich náhodné stretnutia sa vždy končia strohými pozdravmi alebo, dokonca, odvrátením pohľadu. Ja také problémy nemám. So susedmi dobre nažívam, hlavne s ich nežnými polovičkami...

28. 12. 2017 16:00  |  Kultúra / Kniha
ryby 50

Fejtón: Ako som na Vianoce vybabral sám so sebou

„Nezabudni, že tento rok máš na starosti rybu ty,“ posmešne mi brat oznámil moju psiu povinnosť. „Ach, tie Vianoce,“ povzdychol som si. Vidina niekoľkometrového radu netrpezlivých ľudí pred obchodom mi odobrala všetku chuť na vianočného kapra.

24. 12. 2017 14:00  |  Kultúra / Kniha
Vydanie publikácie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. (rf)

Nevšedná publikácia Napísali o nás...

V ľudskom živote predstavuje deväťdesiatka poslednú etapu jeho bytia. V ponímaní inštitúcie je to však len méta na nové nadýchnutie do ďalších rokov jej existencie. Koľké budú, to závisí len od jej potrebnosti.

09. 12. 2017 13:00  |  Kultúra / Kniha
Rodostrom rodiny, ktorá urobila z dediny mesto. (red)

Nová kniha o Winterovcoch

Na pripomenutie si zásluh rodiny Winterovcov o rozvoj kúpeľov Piešťany a ich premenu na svetoznáme kúpeľné mesto vydal Trnavský samosprávny kraj a Balneologické múzeum Imricha Wintera knihu Winterovci a Piešťany.

12. 08. 2017 15:00  |  Kultúra / Kniha
Deti so záujmom počúvali rozprávanie slovenských spisovateľov. (Viera Dusíková)

Festival Dni detskej knihy zažilo takmer šesťtisíc školákov

Piešťanské i regionálne školy, škôlky, kultúrne aj spoločenské stánky hostili v uplynulom týždni slovenskú spisovateľskú aj ilustrátorskú elitu. Na 34. ročníku festivalu kníh pre deti a mládež s názvom Dni detskej knihy sa počas troch festivalových dní od 10. do 12. apríla vystriedali na besedách, výstavách, vernisážach či workshopoch dvadsiati spisovatelia, trinásti ilustrátori, zástupcovia vydavateľstiev, slovenských knižníc, ale aj množstvo moderátorov, hercov i hudobných hostí.

22. 04. 2017 11:00  |  Kultúra / Kniha
Milan Lasica návštevníkom podpisoval novú publikáciu Piesnenie. (am)

M. Lasica: Piešťany som si zamiloval ako exotické mesto

Minulý týždeň si desiatky fanúšikov a milovníkov literárnej tvorby nenechali ujsť návštevu herca a textára Milana Lasicu, ktorý spolu s výtvarníkom Marekom Ormandíkom prednedávnom vydal novú publikáciu. Prezentáciu Piesnenia sprevádzalo mnoho otázok a odpovedí, ktoré v utorok 28. marca návštevníci piešťanskej mestskej knižnice počúvali s úsmevom na perách.

08. 04. 2017 15:00  |  Kultúra / Kniha
Svoju rozprávkovú tvorbu na festivale
odprezentuje Vrbovčan Braňo Jobus. (am)

Do Piešťan zavíta festival Dni detskej knihy

Každoročne sa v jarných mesiacoch na Slovensku, vždy v inom meste, organizuje celoslovenský festival Dni detskej knihy. V tomto roku sa v dňoch 10.-12. apríla bude konať už 34. ročník tohto projektu. Jeho hlavným organizátorom je Mestská knižnica mesta Piešťany.

07. 04. 2017 14:04  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Deti kládli známym osobnostiam rôzne zvedavé otázky. (am)

V mestskej knižnici sa čítalo i zabávalo

Druhý ročník Dňa otvorených dverí piešťanskej mestskej knižnice opäť prilákal školákov. V stredu 2. novembra sa zvedavo vypytovali známych osobností na všetko, čo ich zaujímalo, spoločne sa vnorili do sveta kníh a zabával ich dokonca i klaun.

11. 11. 2016 11:00  |  Kultúra / Kniha
Články 11 - 20 z 374
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa