Hudba

Sledovať Verdiho operu Nabucco prišlo do hľadiska viac než 250 divákov. (am)

V Dome umenia sa dívali na P. Dominga

Do Domu umenia Piešťany hneď v úvode začínajúceho sa roka zavítali viac než dve stovky divákov. V sobotu 7. januára milovníkov kultúry neodradilo ani mrazivé počasie, vychutnať si prišli už štvrtý priamy prenos z Metropolitnej opery v New Yorku. Tentoraz sa špička operného sveta predviedla s dielom Nabucco, po prvý raz sa pritom publikum v Piešťanoch dívalo na prenos v HD kvalite.

11. 01. 2017 15:00  |  Kultúra / Hudba
Cisársky a kráľovský dychový orchester sa lúčil v kúpeľoch so starým rokom. (vd)

Vojenský orchester hral, dámy vyhadzovali nôžky

V Kongresovom centre Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany sa diváci rozlúčili so starým a privítali nový rok koncertom Cisárskeho a kráľovského dychového orchestra z Bratislavy. Hudobníci vyparádení v dobových belasých vojenských kabátcoch hrali pochody, vojenské piesne i valčíky rakúsko-uhorskej monarchie. O pastvu pre oči sa postarali noblesné dámy z brnianskeho Spolku elegantních dam.

11. 01. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Legendárny barytonista P. Domingo sa objaví na plátne v Dome umenia.
 (Marthy Sohl)

Plácido Domingo zaspieva naživo

Priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku do piešťanského Domu umenia pokračujú i v novom roku. James Levine, hudobný riaditeľ jedného z najslávnejších kultúrnych stánkov na svete, bude 7. januára 2017 o 18.55 h dirigovať Verdiho drámu Nabucco z obdobia starovekého Babylonu.

05. 01. 2017 08:00  |  Kultúra / Hudba
pcelar 513

Itcho Pčelár: Človek sa ťažko zbavuje nálepky superstar

Muzikant Štefan „Itcho“ Pčelár po speváckej súťaži neváhal a spolu s kapelou sa začal venovať vlastnej hudobnej tvorbe. V súčasnosti žije v Krakovanoch a minimálne raz do roka sa predstavuje publiku v kúpeľnom meste a okolí. V rozhovore pre Piešťanský týždeň prezradil, čím si človek prechádza po skončení televíznej šou, ako bude tráviť nadchádzajúce vianočné sviatky a na čom aktuálne pracuje.

31. 12. 2016 15:00  |  Kultúra / Hudba
Barbara Barros miluje Rádio Piešťany. (Ľubica Habart)

Portugalčanka zo Slniečka ľúbi kapustnicu, kapra však nezje

Barbara Barros z Portugalska pred rokmi našla svoj domov v Piešťanoch. Domáci ju poznajú najmä z koncertných pódií, kde s husľami v rukách žiari ako jediná žena v kapele Slniečko. Energická hudobníčka priniesla do redakcie Piešťanského týždňa pozitívnu energiu a porozprávala nielen o svojej kariére. V rozhovore prezradila, aký je rozdiel medzi Portugalčanmi a Slovákmi, aké vianočné tradície majú ľudia v prímorskej krajine na prelome rokov a vyjadrila sa i k téme odmietania cudzincov.

31. 12. 2016 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Spevácky zbor Lúčnice predviedol aj slovenskú Vianočnú omšu Juraja Zruneka. (am)

Lúčnica: Hlasy i nástroje navodili vianočnú atmosféru

Vianočný koncert Lúčnice, Slovenského komorného orchestra Bohdana Warhala a speváckych sólistov zaplnil Dom umenia Piešťany takmer do posledného miesta. V pondelok 12. decembra hudobníci a speváci publiku vyčarovali slávnostný večer.

27. 12. 2016 16:00  |  Kultúra / Hudba
Škôlkari hrali na gitarách do vianočnej pesničky od Tublatanky. (am)

Tancovali aj hrali divadlo

Tradičná Vianočná akadémia Základnej školy s materskou školou v Rakoviciach dala mladým umelcom opäť šancu prejaviť sa. V sobotu 17. decembra sa v školskej telocvični spievalo, tancovalo, hralo a, samozrejme, tiež tlieskalo.

23. 12. 2016 14:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje fotogalériu
Malí čertíci si zatancovali pekelne dobrý tanec. (am)

Tancovali s tamburínami aj s čertovskými vidlami

Žiaci zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Piešťanoch predviedli, čo sa za tri mesiace na krúžkoch naučili. V stredu 14. decembra vystúpili na javisko Domu umenia a predviedli spev, tanec aj hru na hudobných nástrojoch.

23. 12. 2016 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
(Supraphon)

Hudobný tip: Slovak Modern Compositions

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke.

23. 12. 2016 08:34  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Počas koncertu speváci zo základnej umeleckej školy hviezdili sólovo aj v zbore. (am)

Skvelé zbory ako výsledok kompromisov

Uplynulý týždeň sa s vianočnými koncertmi roztrhlo vrece, na pódium vystúpili aj hudobníci zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch. Na javisku kina Fontána predviedli výsledok trojmesačnej práce.

22. 12. 2016 14:00  |  Kultúra / Hudba
Články 51 - 60 z 723

Anketa