Lodenica

Hudba

Anna Hortová & Friends (Vojtech Hank)

Anna Hortová & Friends už zajtra na terase Kursalonu

Pozývame Vás na koncert Anny Hortovej & Friends, ktorý sa uskutoční dňa 9.júna o 20:00 hod. Anna Hortová & friends je jazzový projekt, ktorý vznikol v roku 2015. Anna Hortová je mladý slovenský spevácky talent a spevu sa venuje už od malička. Jazz jej učaroval pred dvomi rokmi a k spolupráci pozvala tých najlepších zo slovenskej a českej jazzovej scény – Ľuboša Šrámka (piano), Tomáša Baroša (kontrabas) a Mariána Ševčíka (bicie).

08. 06. 2017 13:02  |  Kultúra / Hudba
Umelcov bude dirigovať G. Dudamel. (Adam Latham)

Berlínski umelci v priamom prenose

Najväčšie jednosálové kino na Slovensku prinesie v rámci 62. music festivalu Piešťany kultúrnu lahôdku z Nemecka. V priamom prenose sa v piatok 9. júna o 19.30 h na plátne Domu umenia objavia umelci z Berlínskej filharmónie pod vedením dirigenta Gustava Dudamela. Hudobníci predvedú City Noir, dielo Johna Adamsa, a taktiež deviatu symfóniu Antonína Dvořáka, ktorá nesie názov Z nového sveta.

07. 06. 2017 14:10  |  Kultúra / Hudba
San Borondon Cyclo Fanfaria (archív bg)

Otvorenie sezóny pouličných umení v Piešťanoch

Koncertom kapely San Borondon Cyclo Fanfaria v piatok, 9. júna o 17.00 na Kolonádovom moste a o 20.00 v klube ŽiWell „oficiálne“ otvárame sezónu pouličných umení v Piešťanoch. Koncert je súčasťou podujatia Piešťany Street Art Festival 2017 - Deň pouličného umenia, ktoré sa uskutoční dňa 5.8.2017.

07. 06. 2017 10:01  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Kvarteto Corni di Bratislava otvorilo festival slávnostnými fanfárami. (am)

Fanfáry otvorili 62. festival

Kúpeľné mesto už desaťročia hostí druhý najstarší hudobný festival na Slovensku. Brány 62. ročníka music festivalu Piešťany sa otvorili v piatok 2. júna v Dome umenia tradičnými slávnostnými fanfárami v podaní kvarteta Corni di Bratislava.

06. 06. 2017 08:50  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
(Panton)

Hudobný tip: Laco Déczi & Jazz Cellula - Oheň až požár

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

02. 06. 2017 09:33  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Peter Adamov (Zuzana Hruzová)

Adamov-Ragan-Kováč už v piatok na terase Kursalonu

Pozývame Vás na koncert Adamov-Ragan-Kováč, ktorý sa uskutoční v piatok 2. júna o 20:00 hod. na terase Kursalonu.

31. 05. 2017 15:46  |  Kultúra / Hudba

Muzikál František z Assisi s Janou Lieskovskou i Lukášom Adamcom

V rámci 62. music festivalu Piešťany sa milovníci umenia môžu tešiť aj na skvelý česko-slovenský muzikál z dielne Těšínskeho divadla. V utorok 6. júna o 19.00 h sa na doskách Domu umenia predvedú talentovaní herci s príbehom najobľúbenejšieho svätca, Františka z Assisi. O predstavení porozprávali aj Jana Lieskovská a Lukáš Adamec.

31. 05. 2017 14:15  |  Kultúra / Hudba
Vedenie Domu umenia prezentovalo novinky aj pripravované umelecké chuťovky. (vd)

62. music festival Piešťany: Pripravené sú kultúrne lahôdky

Druhý najstarší festival na Slovensku, ktorý uznáva široká laická i odborná verejnosť, hostí práve naše kúpeľné mesto. Siedmu dekádu kontinuálne trvajúci, tento rok už 62. music festival Piešťany (mfP), je opäť nabitý kvalitným a lákavým programom. Prináša i zopár inovácií, okrem sviežej palety farieb v logu sa tento rok orientuje aj na rozsiahlu prezentáciu nadchádzajúcej generácie. Svoje brány otvorí už v piatok 2. júna o 19.00 h.

31. 05. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba
Ilustr. foto (ip)

Jún v Dome umenia

V piatok 2. júna otvorí slávnostným ceremoniálom svoj 62. ročník music festival Piešťany (Piešťanský hudobný festival). Toto podujatie, ktorého kontinuita nebola od jeho založenia v roku 1956 nikdy prerušená, patrí k historicky najstarším a umelecky najzaujímavejším sviatkom hudby na Slovensku. Okrem koncertov významných domácich orchestrálnych telies akými sú Slovenský komorný orchester, Slovenská filharmónia a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, sa predstavia i komorné telesá – Moyzesovo sláčikové kvarteto, inštrumentálne duo v skladbách pre organ a trombón, súbor starého jazzu a swingu Fats Jazz Band a zoskupenie štyroch hráčov na kontrabasy Bass Band. Premiérovo zaznie symfonická tvorba aj z filmového plátna v kine Domu umenia. V podaní jedného z najlepších svetových orchestrov – Berlínskej filharmónie, budeme môcť počuť a vidieť v priamom prenose slávnu 9. symfóniu Antonína Dvořáka „Novosvetskú“ pod taktovkou dirigenta Gustavo Dudamela.

31. 05. 2017 08:00  |  Kultúra / Divadlo
(Opus)

Hudobný tip: Vieroslav Matušík - Fascinating Strings

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

26. 05. 2017 09:26  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Články 51 - 60 z 794
Regal Burger

Anketa