Topfest

Hudba

Absolventi: (zľava) Samuel Dusík, Terézia Doubravová, Jozef Bača,
Terézia Lišková, Simon Kumančík a Emma Fabryová. (mp)

Váryho gitaristi zavŕšili štúdium absolventským koncertom

Hudobné štúdium na Základnej umeleckej škole v Piešťanoch zavŕšili v stredu 12. apríla v Galérii Fontána koncertovaním šiesti gitaristi učiteľa Ľubomíra Váryho. Traja z nich - Terézia Lišková, Simon Kumančík a Emma Fabryová - absolvovali prvý cyklus. Ďalší traja, Terézia Doubravová, Samuel Dusík a Jozef Bača, skončili druhý, dvanásťročný stupeň štúdia.

19. 04. 2017 12:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Martin Gyimesi (vľavo) a Martin Malachovský spievali sólové party. (am)

Veľkonočnú náladu priniesli prostredníctvom koncertu

Významní slovenskí hudobníci podporení umením hovoreného slova sa v pondelok 10. apríla stretli v Dome umenia Piešťany, aby svojím kumštom nastolili pokojnú veľkonočnú atmosféru u milovníkov kultúry sediacich v hľadisku. Spevácky zbor Lúčnice spolu so Štátnym komorným orchestrom Žilina a sólistami predviedli okrem dvoch Mozartových diel aj jeho slávne Requiem d-moll.

18. 04. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
(ECM)

Hudobný tip: Arvo Pärta - Tabula Rasa

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

14. 04. 2017 08:00  |  Kultúra / Rádio Piešťany
R. Opatovský a jeho piešťanské fanúšičky. (Martin Ričány)

Sobotňajšiemu večeru kraľoval Robo Opatovský

Krásny zážitok, hudobný aj emotívny, priniesol do Piešťan Robo Opatovský svojím vystúpením v rámci klubového turné Robo Opatovský Unplugged tour. Staršie hity, ale aj nové skladby odohraté tentoraz v unplugged verzii zazneli v sobotu 8. apríla v priestoroch Kursalonu.

13. 04. 2017 13:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje fotogalériu
Ladislav Fančovič vytvoril aranžmány, na snímke spolu s Frederikou Babuliakovou. (vd)

Saxofonisti ozvučili nemý film s Charlie Chaplinom

Predstavte si Charlie Chaplina ako mladého roztržitého a absolútne nepraktického hasiča v nemom filme, do ktorého si každý jeho kolega s chuťou kopne. Najlepšie do zadku. Ešte aj tieto zvuky sú v nemom filme „nemé“. V Piešťanoch však nemý film s hereckou legendou a komikom ožil vďaka saxofónovému kvartetu Saxophone Syncopators.

12. 04. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video

Veľkonočný koncert v Dome umenia

V Piešťanoch si prídu na svoje milovníci vážnej hudby. V pondelok 10. apríla sa o 19.00 h v Dome umenia predstaví sopranistka Eva Hornyáková, mezzosopranistka Terézia Kružliaková, tenorista Martin Gyimesi a predvedie sa aj Martin Malachovský so svojím nezameniteľným basom. Na organe zahrá Peter Mikula. Sprevádzať sólistov pri hre Mozartových lahôdok bude Spevácky zbor Lúčnica a Štátny komorný orchester Žilina.

07. 04. 2017 13:49  |  Kultúra / Hudba
Barbora Botošová je vynikajúca huslistka, ktorú prirovnávajú k Cinke Panne. (vd)

Kúpeľnému koncertu šéfovala rómska Cinka Panna - B. Botošová

Sálou Kongresového centra Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany sa v stredu 29. marca rozliehal prierez melódií, ktoré publiku ponúkla virtuózna huslistka Barbora Botošová so svojou kapelou. Cimbalové sóla aj so zakrytými očami či strunami mal virtuózny džezový hudobník rómskeho pôvodu Ľubomír Gašpar, na gitare hral Marek Milko a struny kontrabasu rozozvučal Ján Rigo. Koncert bol lahôdkou pre uši a tiež pastvou pre oči. Zohratá kapela, prirodzené profesionálne vystupovanie, veľká virtuozita, cit pre moment úsmevu či hravé mrknutie oka.

06. 04. 2017 13:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Sólista Tibor Bertók svojím výkonom uchvátil mnohých divákov. (am)

Huslista jemnými tónmi pohladil srdcia divákov

Milovníci vážnej a symfonickej hudby si v Dome umenia Piešťany prišli na svoje. V utorok 28. marca tam odohral koncert Symfonický orchester Vysokej školy múzických umení v Bratislave na čele s dirigentom Martinom Majkútom a sólistom Tiborom Bertókom.

05. 04. 2017 14:00  |  Kultúra / Hudba
Robo Opatovský Unplugged (roboopatovsky.com)

Robo Opatovský Unplugged už túto sobotu v Kursalone

Nenechajte si ujsť výnimočný koncert Roba Opatovského 8. apríla o 20.00 hod. v Kursalone. Po mimoriadne úspešnom vianočnom turné sa Robo Opatovský opäť chystá za fanúšikmi. Tentoraz však ponúkne unplugged tour, kde jeho skladby zaznejú úplne inak, ako kedykoľvek doteraz. Robov spev bude sprevádzať len akustická gitara, vibrafón, perkusie a trúbka. Na turné si prizval vynikajúcich umelcov – Štefana Bugalu, Andreja Urminského a Ondreja Jurašiho. Sympatický spevák ponúkne prierez svojou 20-ročnou tvorbou v jemnom, tichšom prevedení. Verí, že takáto poloha jeho piesní poslucháčov očarí.

03. 04. 2017 14:51  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Malí imitátori slávnych hviezd sa do svojich úloh maximálne vžili. (am)

Playback show: Deti spievali, tancovali i rapovali

Trinásty ročník obľúbenej detskej súťaže Playback show opäť prilákal desiatky malých nebojácnych umelcov. V kine Fontána sa v stredu 22. marca rozpútala zábava s rôznorodou hudbou a tanečnými kreáciami.

29. 03. 2017 14:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Články 41 - 50 z 756

Anketa