Nadácia Adeli

Hudba

Herečka a speváčka sa teší na „obývačkový“ koncert. (Rudolf Baranovič)

Lucia Lužinská odštartuje turné v Kursalone

Známa slovenská herečka a speváčka Lucia Lužinská, ktorá pochádza z Chtelnice, sa po materskej dovolenke vracia na koncertné pódiá. V piatok 14. júla o 20.00 h na terase Kursalonu odštartuje spolu s kapelou turné, na ktorom predstaví rôznorodú tvorbu. Viac prezradila v rozhovore pre Piešťanský týždeň.

12. 07. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba
(Universal Music Group New Zealand)

Hudobný tip: Lorde - Melodrama

V rubrike Hudobný tip predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberáme tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke.

07. 07. 2017 10:35  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Tomáš Gajlík (Vojtech Hank)

Tomáš Gajlík Trio už zajtra na terase Kursalonu

Pozývame Vás na koncert Tomáša Gajlíka Trio, ktorý sa uskutoční v piatok 7. júla o 19:30 hod. na terase Kursalonu. Spolu s ním si zahrajú Richard Csino na basgitare a Dávid Hodek na bicích.

06. 07. 2017 13:50  |  Kultúra / Hudba
Koncert Brass Band Auw zo Švajčiarska si v horúci júnový deň užili aj Piešťanci. (vd)

Švajčiari zahrali marš aj Podmoskovské večery

Keď kapelník švajčiarskeho dychového orchestra Brass Band Auw zavelil, jeho 32-členný súbor začal hrať rezký vojenský marš a zvolával ľudí z Winterovej ulice k Hudobnému pavilónu do piešťanského mestského parku.

06. 07. 2017 10:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Moyzesovo kvarteto zahralo motívy Haydna, Smetanu aj Burlasa. (am)

Vzdali hold významnému skladateľovi

Na doskách Domu umenia Piešťany sa to v rámci 62. music festivalu Piešťany hemží výnimočnými a úspešnými umelcami. Medzi účinkujúcich v tomto ročníku sa svojím odohraným koncertom zaradili aj hudobníci, ktorí si hovoria Moyzesovo kvarteto.

05. 07. 2017 14:00  |  Kultúra / Hudba
Koncert božského Káju si nenechalo ujsť 15-tisíc fanúšikov. (am)

Gottovi za koncert ďakovali tisíce fanúšikov

Organizátori v poradí 14. Topfestu vyprevadili posledných návštevníkov, ktorým zostanú v hlavách už len spomienky na uplynulý ročník ich obľúbeného festivalu. Od piatka 30. júna až do skorých ranných hodín v nedeľu 2. júla z piešťanského letiska zneli skladby hviezd priam svetového formátu.

04. 07. 2017 09:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
(Polyvinyl Records)

Hudobný tip: Xiu Xiu - Plays the Music of Twin Peaks

V rubrike Hudobný tip predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberáme tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke.

01. 07. 2017 20:54  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Už viac ako polstoročie Krakovany tancujú (Peter Seitler)

Už viac ako polstoročie Krakovany tancujú

V Krakovanoch sa už po 51. raz zišli milovníci folklóru, aby spevom, tancom, muzikou, výtvarným prejavom i ukážkami remeselnej výroby vzdali hold umeniu našich predkov. V dedine, kde takmer každý druhý obyvateľ pôsobí v niektorom z folklórnych telies, podporil festival aj Trnavský samosprávny kraj. A tak sa slávnosti pred jedenástimi rokmi stali súčasťou Župného festivalu kultúry. Tento rok podujatie vo veľkom štýle otvoril dychový orchester Brass Band Auw zo Švajčiarska. Na pozauny hrali mladé, pohľadné Švajčiarky, a tak sa bolo aj na čo dívať.

30. 06. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Rag´n´Bone Man (archív Topfest)

Autor megahitu „HUMAN“ Rag´n´Bone Man priletí súkromným lietadlom na Topfest už vo štvrtok!

V nedeľu najlegendárnejší festival v Glastonbury, v stredu druhý najväčší festival Európy v dánskom Roskilde a už tento piatok na Topfeste! Najjagavejšia hviezda tohtoročného festivalu a stále jeden z najhranejších interpretov na starom kontinente pricestuje do Piešťan už o deň skôr, aby si dobre oddýchol po náročnom účinkovaní na oboch legendárnych festivaloch. Jeden z najväčších hudobných objavov súčasnosti Rag´n´Bone Man nemá takmer žiadne hviezdne maniere a na jednom z našich najväčších hudobných festivalov vystúpi už v piatok večer!

29. 06. 2017 09:50  |  Kultúra / Hudba
Umelci zahrali v Dome umenia aj Rapsódiu v modrom - dielo, ktoré spája kultúry. (am)

Svetoví hudobníci v Piešťanoch

V Piešťanoch sa opäť predstavili mená nenahraditeľné v umeleckom svete. Vo štvrtok 22. júna na pódiu Domu umenia vystúpili spolu so Slovenskou filharmóniou ukrajinský klavirista Pavel Gililov a slovenský skladateľ a dirigent Peter Breiner, ktorý dlhodobo žije v New Yorku a jeho umenie je kritikmi uznávané po celom svete.

28. 06. 2017 16:00  |  Kultúra / Hudba
Články 41 - 50 z 810
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa