Lodenica

Hudba

(Polyvinyl Records)

Hudobný tip: Xiu Xiu - Plays the Music of Twin Peaks

V rubrike Hudobný tip predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberáme tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke.

01. 07. 2017 20:54  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Už viac ako polstoročie Krakovany tancujú (Peter Seitler)

Už viac ako polstoročie Krakovany tancujú

V Krakovanoch sa už po 51. raz zišli milovníci folklóru, aby spevom, tancom, muzikou, výtvarným prejavom i ukážkami remeselnej výroby vzdali hold umeniu našich predkov. V dedine, kde takmer každý druhý obyvateľ pôsobí v niektorom z folklórnych telies, podporil festival aj Trnavský samosprávny kraj. A tak sa slávnosti pred jedenástimi rokmi stali súčasťou Župného festivalu kultúry. Tento rok podujatie vo veľkom štýle otvoril dychový orchester Brass Band Auw zo Švajčiarska. Na pozauny hrali mladé, pohľadné Švajčiarky, a tak sa bolo aj na čo dívať.

30. 06. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Rag´n´Bone Man (archív Topfest)

Autor megahitu „HUMAN“ Rag´n´Bone Man priletí súkromným lietadlom na Topfest už vo štvrtok!

V nedeľu najlegendárnejší festival v Glastonbury, v stredu druhý najväčší festival Európy v dánskom Roskilde a už tento piatok na Topfeste! Najjagavejšia hviezda tohtoročného festivalu a stále jeden z najhranejších interpretov na starom kontinente pricestuje do Piešťan už o deň skôr, aby si dobre oddýchol po náročnom účinkovaní na oboch legendárnych festivaloch. Jeden z najväčších hudobných objavov súčasnosti Rag´n´Bone Man nemá takmer žiadne hviezdne maniere a na jednom z našich najväčších hudobných festivalov vystúpi už v piatok večer!

29. 06. 2017 09:50  |  Kultúra / Hudba
Umelci zahrali v Dome umenia aj Rapsódiu v modrom - dielo, ktoré spája kultúry. (am)

Svetoví hudobníci v Piešťanoch

V Piešťanoch sa opäť predstavili mená nenahraditeľné v umeleckom svete. Vo štvrtok 22. júna na pódiu Domu umenia vystúpili spolu so Slovenskou filharmóniou ukrajinský klavirista Pavel Gililov a slovenský skladateľ a dirigent Peter Breiner, ktorý dlhodobo žije v New Yorku a jeho umenie je kritikmi uznávané po celom svete.

28. 06. 2017 16:00  |  Kultúra / Hudba
J&Zz Belles - Zuzana Kováčová (zľava), Juliána Gazdagová (archív  J&Zz Belles)

J&Zz Belles už v piatok v Kursalone

Pozývame Vás na koncert hudobného zoskupenia J&Zz Belles, ktorý sa uskutoční dňa 30.júna o 20:00 hod. na terase Kursalonu.

28. 06. 2017 14:55  |  Kultúra / Hudba

Na Topfeste tento víkend aj kníhkupectvo, hvezdáreň a najväčší stan v histórii!

Okrem skvelých koncertov na troch hlavných pódiách aj prenosná hvezdáreň, filmové megahity, basketbalové ihrisko, výstava a požičovňa áut, zaujímavé diskusie, skvelé jedlo, kníhkupectvo, či burza kníh - to všetko prichystal festival Topfest na piešťanskom letisku pre svojich návštevníkov na prvý prázdninový víkend, presnejšie tento piatok a sobotu 30.júna a 1.júla.

27. 06. 2017 15:01  |  Kultúra / Hudba
Moyzesovo kvarteto  (archív DU)

Zahrajú Haydna i Smetanu

Majstrovský recitál najznámejšieho a najdlhšie kontinuálne pôsobiaceho sláčikového kvarteta na Slovensku si budú môcť vychutnať fanúšikovia kultúry v Dome umenia Piešťany. Koncert, ktorý Moyzesovo kvarteto odohrá vo štvrtok 29. júna o 19.30 h, je venovaný životnému jubileu, 90. rokom významného slovenského hudobného skladateľa, pedagóga a muzikológa Ladislava Burlasa. Odznejú tóny Haydna, Moyzesa, Burlasa aj Smetanu.

27. 06. 2017 12:30  |  Kultúra / Hudba
Očarujúce tanečnice potešili nejedno mužské oko. (am)

Čardášová princezná stále aktuálna

Najhranejšia opereta na svete pôvodom z Maďarska prilákala do Domu umenia Piešťany stovky milovníkov hudby. V pondelok 19. júna sa s Čardášovou princeznou na pódiu predviedli umelci zo Štátnej opery v Banskej Bystrici a za svoje výkony si vyslúžili búrlivé ovácie.

27. 06. 2017 10:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
(RCA Victor)

Hudobný tip: Iggy Pop - The Idiot

V rubrike Hudobný tip predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberáme tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

23. 06. 2017 09:20  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Katka Suchoňová Jazz Quartet (archív K.S.)

Katka Suchoňová Jazz Quartet

Pozývame vás na koncert Katky Suchoňovej Jazz Quartet, ktorý sa uskutoční už v piatok 23. júna o 20:00 hod. na terase Kursalonu.

21. 06. 2017 12:52  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Články 31 - 40 z 794
Regal Burger

Anketa