Hudba

Ján Babič (red)

Podoby džezu perom Jána Babiča

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, nie je to tak dávno, keď drôtový telefónny aparát bol vymoženosťou a pre "medzimestské" volania sme museli chodiť na poštu. Prišli bezdrôtové telefóny, autotelefóny a prevrat znamenali mobilné telefóny na začiatku 90. rokov. Za dvadsať rokov sa z nich vytvoril fenomén.

31. 03. 2018 19:00  |  Kultúra / Hudba
Dramaturgia koncertu bola ladená do československej tvorby. (dan)

Talenty oživili Dom umenia

Pódium Domu umenia v Piešťanoch patrilo minulý pondelok večer mladým umelcom i publiku. Zavítal tam na každoročný koncert Symfonický orchester VŠMU Bratislava, ktorý sa tentoraz pochválil nielen zvučnými menami, ale aj nezvyčajným programom.

31. 03. 2018 11:00  |  Kultúra / Hudba
Kino Fontána zaplnili hudobné nástroje. (am)

Mladí hudobníci pohladili dušu

Talentované deti z kúpeľného mesta sa opäť predviedli. V utorok 20. marca sa na pódiu kina Fontána vystriedalo mnoho mladých začínajúcich hudobníkov zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch, ktorí rodičom a známym ukázali, čo sa v posledných týždňoch naučili a ako veľmi sa zlepšili.

30. 03. 2018 17:00  |  Kultúra / Hudba
Z inscenácie opery W. A. Mozarta Così fan tutte v Metropolitnej opere v New Yorku. (archív  MET)

Vernú ženu nenájdeš

Vernú ženu nenájdeš - s touto realitou sa musel vyrovnať aj taký génius, akým bol Wolfgang Amadeus Mozart. Urobil to sebe typickým spôsobom, zložil komickú operu s príznačným názvom Così fan tutte (Všetky sú také).

30. 03. 2018 09:00  |  Kultúra / Hudba
koncert plagat2

Pozvánka na koncert

Free in One je názov zaujímavého koncertu, ktorý sa uskutoční v pondelok 26. marca o 19:30 v Elektrárni Piešťany.

26. 03. 2018 11:00  |  Kultúra / Hudba
Obal albumu (or.lock)

Hudobný tip: JACQUES KUSTOD - TROIS VISAGES EP

V rubrike predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Či už ide o známe, neznáme, či neprávom prehliadané tituly, vždy sa snažíme nachádzať svojské, unikátne odklony od bežnej produkcie.

25. 03. 2018 19:00  |  Kultúra / Hudba
Stanislav Šurin sa opäť predstaví piešťanskému publiku. (red)

Veľkonočný organový koncert

Piešťanskému publiku sa v pondelok 26. marca o 19. hodine predstaví dobre známy organista Stanislav Šurin (organizátor a sólista Organových dní v Piešťanoch) spolu so sopranistkou Hildou Gulyásovou.

25. 03. 2018 15:00  |  Kultúra / Hudba
Ján Babič (red)

Podoby džezu perom Jána Babiča

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, stále viac a častejšie mám dôvod obdivovať mladých ľudí. Robia totiž stále viac obdivuhodných vecí. Ospravedlňujúco znie často spomínaná charakteristika sprevádzaná mávnutím rukou, mladosť - pochabosť.

24. 03. 2018 19:00  |  Kultúra / Hudba
V Drahovciach školáci Morenu podpálili, privítali letečko. (vd)

Školáci z Drahoviec utopili Morenu

V Drahovciach už zimu zahnali. Horiaca Morena plávala od pláže jazera, vietor ju niesol ďaleko od brehu, kde školáci, vyfintení v ľudových odevoch spievali a velebili „letečko“. Veru, načase, že tú ukrutne dlhú zimisko zahnali preč.

23. 03. 2018 17:22  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Medzi najmenšími spevákmi si prvenstvo vybojoval Branislav Piovarči (vľavo). (archív CVČ Ahoj)

Piešťanským školákom učarovala ľudová pieseň

V tradícii ľudového spevu pokračujú aj najmenšie či väčšie deti z Piešťan a okolia. A tak vďaka nim, ale aj učiteľkám a rodičom, ktorí svoje ratolesti podporujú, sa v utorok 13. marca uskutočnila v priestoroch Centra voľného času Ahoj súťaž s názvom Putujeme za ľudovou piesňou.

23. 03. 2018 15:00  |  Kultúra / Hudba
Články 21 - 30 z 887
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa