Hudba

Barbora Botošová je vynikajúca huslistka, ktorú prirovnávajú k Cinke Panne. (vd)

Kúpeľnému koncertu šéfovala rómska Cinka Panna - B. Botošová

Sálou Kongresového centra Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany sa v stredu 29. marca rozliehal prierez melódií, ktoré publiku ponúkla virtuózna huslistka Barbora Botošová so svojou kapelou. Cimbalové sóla aj so zakrytými očami či strunami mal virtuózny džezový hudobník rómskeho pôvodu Ľubomír Gašpar, na gitare hral Marek Milko a struny kontrabasu rozozvučal Ján Rigo. Koncert bol lahôdkou pre uši a tiež pastvou pre oči. Zohratá kapela, prirodzené profesionálne vystupovanie, veľká virtuozita, cit pre moment úsmevu či hravé mrknutie oka.

06. 04. 2017 13:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Sólista Tibor Bertók svojím výkonom uchvátil mnohých divákov. (am)

Huslista jemnými tónmi pohladil srdcia divákov

Milovníci vážnej a symfonickej hudby si v Dome umenia Piešťany prišli na svoje. V utorok 28. marca tam odohral koncert Symfonický orchester Vysokej školy múzických umení v Bratislave na čele s dirigentom Martinom Majkútom a sólistom Tiborom Bertókom.

05. 04. 2017 14:00  |  Kultúra / Hudba
Robo Opatovský Unplugged (roboopatovsky.com)

Robo Opatovský Unplugged už túto sobotu v Kursalone

Nenechajte si ujsť výnimočný koncert Roba Opatovského 8. apríla o 20.00 hod. v Kursalone. Po mimoriadne úspešnom vianočnom turné sa Robo Opatovský opäť chystá za fanúšikmi. Tentoraz však ponúkne unplugged tour, kde jeho skladby zaznejú úplne inak, ako kedykoľvek doteraz. Robov spev bude sprevádzať len akustická gitara, vibrafón, perkusie a trúbka. Na turné si prizval vynikajúcich umelcov – Štefana Bugalu, Andreja Urminského a Ondreja Jurašiho. Sympatický spevák ponúkne prierez svojou 20-ročnou tvorbou v jemnom, tichšom prevedení. Verí, že takáto poloha jeho piesní poslucháčov očarí.

03. 04. 2017 14:51  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Malí imitátori slávnych hviezd sa do svojich úloh maximálne vžili. (am)

Playback show: Deti spievali, tancovali i rapovali

Trinásty ročník obľúbenej detskej súťaže Playback show opäť prilákal desiatky malých nebojácnych umelcov. V kine Fontána sa v stredu 22. marca rozpútala zábava s rôznorodou hudbou a tanečnými kreáciami.

29. 03. 2017 14:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Duet Dona Giovanniho (G. Strahleggera) a šarmantnej Zerliny (J. Bernathovej). (vd)

Prvý jarný koncert patril Mozartovi

Do Kongresového centra Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany mierili v stredu 22. marca diváci, ktorí milujú operu. Štylizovaný prierez najkrajšími áriami a duetmi svetoznámeho diela Wolfganga Amadea Mozarta - Don Giovanni - im pripravili šiesti operní speváci a klavirista Peter Pažický.

29. 03. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (www.vsmu.sk)

Zahrajú melódie Paganiniho i Dvořáka

V Dome umenia Piešťany sa predvedie Symfonický orchester Vysokej školy múzických umení Bratislava. V utorok 28. marca o 19.00 h odznejú známe melódie Paganiniho, Dvořáka a Straussa. Husľovým sólistom večera bude Tibor Bertók.

27. 03. 2017 08:27  |  Kultúra / Hudba
Záverečná scéna opery W.A.Mozarta Idomeneo. (Marty Sohl/Metropolitan Opera)

Kráľ Idomeneo v Dome umenia

Krutú hru osudu uvidia milovníci kultúry na plátne piešťanského Domu umenia v rámci priameho prenosu z Metropolitnej opery v New Yorku. V sobotu 25. marca sa o 17.55 h sa diváci dozvedia, že sľub kráľa Idomenea bohovi Neptúnovi za záchranu svojho života môže viesť k obetovaniu života vlastného syna.

23. 03. 2017 13:00  |  Kultúra / Hudba
Radovan Tariška (Vojtech Hank)

Radovan Tariška & Andreas Varady Family Trio v Kursalone

Už tento piatok 24. marca o 20:00 hod. v Art Jazz Gallery zaznie typický vysoký tón alt saxofónu známeho slovenského jazzmana Radovana Tarišku spolu s Andreas Varady Family Trio.

22. 03. 2017 08:21  |  Kultúra / Hudba
(His Master‘s Voice)

Hudobný tip: Ananda Shankar and his Music

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

17. 03. 2017 09:37  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Ota Váňa a Pepa Vojtek (Mário Petlák)

Topfest bez Kabátu by nebol Topfest

Festival Topfest tento rok dokáže svoju multižánrovosť naozaj pestrým lineupom. Na jednom z najznámejších slovenských festivalových pódií zaspieva toto leto Karel Gott ale i Bastille, Skindred, Gogol Bordello či Slot. Organizátori už prezradili megahviezdu svojho lineupu – autora aktuálneho hitu Human, Rag´n´Bone Mana a dnes prichádzajú s ďalším menom a nie hocijakým !

16. 03. 2017 11:03  |  Kultúra / Hudba
Články 11 - 20 z 723

Anketa