Divadlo

Herecké esá divákov rozosmiali, no prinútili ich zamyslieť sa. (am)

K. Roden: Sex pro pokročilé môže divákom pomôcť

České herecké legendy Karel Roden a Jana Krausová spríjemnili večer viac než šiestim stovkám divákov v Piešťanoch. V stredu 30. novembra sa v Dome umenia predstavili s hrou nesúcou pikantný názov Sex pro pokročilé.

08. 12. 2016 12:00  |  Kultúra / Divadlo
Publikum si užilo pohľad na svetelné efekty. (am)

Broadwayská šou rozsvietila Dom umenia

Umelci zo zámoria i Európy sa minulý týždeň predstavili na doskách Domu umenia v Piešťanoch. V piatok 2. decembra sa hľadisko zaplnilo dymom a na pódiu rozpútala veľkolepá svetelná, ale i tanečná šou s názvom 5 DOORS.

07. 12. 2016 11:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje fotogalériu
Študenti si pozreli predstavenie, z ktorého deja budú maturovať. (am)

Hoteláci dostali darček od vedenia školy

Hľadisko Domu umenia zaplnila mladá generácia. Päťstopäťdesiat študentov Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch dostalo od vedenia školy a Rady rodičov darček k študentskému sviatku. V pondelok 21. novembra si vychutnali predstavenie s názvom Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch v podaní hercov z trnavského Divadla Jána Palárika.

01. 12. 2016 11:00  |  Kultúra / Divadlo
V hlavnej úlohe Alice a Jindřicha sa predstavia Jana Krausová a Karel Roden. (archív DU)

Vzťahy budú zachraňovať sexom

Ako získať návod na oživenie dlhoročného manželstva? Je riešením vzrušujúci víkend v hoteli a príručka „Sex pro pokročilé“? Príbeh Jindřicha a Alice si môžete vychutnať aj v Dome umenia Piešťany, a to už v stredu 30. novembra o 19.00 h.

28. 11. 2016 08:30  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto (mp)

Decembrová ponuka v Dome umenia

Záver roku v Dome umenia bude patriť premiére filmu IMT Smile a Lúčnica, svetovej tanečnej a svetelnej show - 5Doors, Speváckemu zboru Lúnica, Radošinskému naivnému divadlu, priamemu prenosu z Metropolitnej opery, výstúpeniam žiakov tanečného odboru Základnej umeleckej školy, Miroslavovi Donutilovi s Vianočnou show, vystúpeniam Kollárovcov a Šlágr Bandu.

28. 11. 2016 08:15  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Český herec J. Dušek divákov v mnohom inšpiroval. (am)

Jaroslav Dušek inšpiroval i zabával

Úspešné divadelné predstavenie Jaroslava Dušeka ako spracovanie rovnomenného románu Štyri dohody už roky vypredáva kultúrne stánky v Česku aj na Slovensku. V piatok 4. novembra si monodrámu vychutnali diváci v piešťanskom Dome umenia, tentoraz však kúpou vstupenky podporili dobrú vec.

11. 11. 2016 16:00  |  Kultúra / Divadlo
Piešťanskí gymnazisti zabávali svojich rovesníkov veselým príbehom Mačkin dom. (archív gymnázia)

Gymnazisti po rokoch opäť oprášili Mačkin dom

Študenti Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch naštudovali pod vedením učiteľky slovenčiny Stanislava Šimovej divadelný príbeh o pyšnej mačke, čo býva v parádnom dome s maľovanými oblokmi a zlatom pretkávanými kobercami. Žije tam spolu so svojím sluhom a domovníkom, fúzatým kocúrom Vasilijom, a nemá inej roboty, iba fintiť sa a prijímať hostí.

11. 11. 2016 14:00  |  Kultúra / Divadlo
(archív DU)

November v Dome umenia

Piešťanské rendezvous v novembri pokračuje v Dome umenia výstavou tvorby výtvarníka z českej Vysočiny Jana Svobodu “Hledání” – malba a socha, výstave fotografií Karol Kállay “Franz Kafka a Praha", kultovému predstaveniu Jaroslava Dušeka a jeho priateľov - Štyri dohody, stretnutiu s literárnou tvorbou Juraja Šajmoviča, benefičnému koncertu Rebeccin krok vpred III, Bolek Polívka trochu inak…, premiérovému koncertu veľkej adventnej tour Vianočné hviezdy 2016.

31. 10. 2016 19:35  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Lujza Garajová-Schrameková potešila Piešťancov dávkou dobrého humoru. (am)

Seriálovej mame Lujze ďakujú za výchovné návody

Piešťanský pivovar opäť zaplnili všetky generácie dospelých milovníkov humoru. V sobotu 22. októbra sa na pódiu predstavila štvorica komikov so svojou stand-up comedy show Silné reči. Okrem Jána Gorduliča sa v Piešťanoch predviedla aj Kristína Farkašová, Stano Staško a Lujza Garajová-Schrameková, ktorá v súčasnosti hviezdi v televíznom seriáli Naši. Piešťanskému týždňu v krátkom rozhovore porozprávala, ako hodnotí čas strávený v kúpeľnom meste, ale aj to, či dáva ostatným výchovné rady.

27. 10. 2016 15:42  |  Kultúra / Divadlo
Bábky zo Sváťovho dividla ožijú v Dome umenia už dnes. (am)

Deti uvidia Červenú čiapočku aj Koblížka

Osemnásty ročník festivalu Piešťanské rendezvous v Dome umenia Piešťany odštartovala v utorok 4. októbra vernisáž výstavy Najkrajšie bábky. Zbierku predviedli manželia Horváthovci zo svojho Sváťovho loutkového divadla z Litoměřic.

05. 10. 2016 10:09  |  Kultúra / Divadlo
Články 41 - 50 z 233
Regal Burger

Anketa