Nadácia Adeli

Divadlo

České herecké legendy predviedli v Dome umenia výbornú komédiu. (am)

Paulová a Zedníček rozosmiali Piešťancov

Toľko úprimného smiechu už v Piešťanoch dávno nebolo. V utorok 21. marca na pódiu Domu umenia uviedli české herecké legendy v slovenskej premiére nové predstavenie Pro tebe cokoliv. Komédia rozosmiala azda každého diváka vo veľkej sále.

29. 03. 2017 15:43  |  Kultúra / Divadlo
Divadlo Hlavina (Lukáš Chovanec)

Radošinci v Dome umenia

Dom umenia Piešťany opäť navštívia radošinskí umelci. V piatok 31. marca o 19.00 h sa Divadlo Hlavina predstaví s predstavením Loď svet, čo je už ich sedemnásta inscenácia, ktorej autorom i režisérom je Stanislav Štepka.

29. 03. 2017 07:49  |  Kultúra / Divadlo
Výroky známych hercov študentov niekoľkokrát poriadne rozosmiali. (am)

Študenti si počas maturít vychutnávali kultúru

Kým si ich spolužiaci namáhali mozgy pri písomných maturitách zo slovenčiny, študenti Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch si vychutnávali divadelné predstavenie. V utorok 14. marca im svoje umenie prišla predviesť trojica známych hercov Zuzana Tlučková, Pavol Topoľský a Rasťo Piško.

23. 03. 2017 10:00  |  Kultúra / Divadlo
V úlohe Jacqueline Du Vivier a Gerarda Du Vivier sa predstaví Jana Paulová a Pavel Zedníček. (archív DU)

Dom umenia bude burácať smiechom

Slovenská premiéra predstavenia z pera hosťujúceho Divadla Kalich z Prahy priláka milovníkov kultúry do piešťanského Domu umenia v utorok 21. marca o 19.00 h. Situačná komédia Pro tebe cokoliv otvorí otázku, čo sa stane, keď si vaša milovaná dcéra zmyslí, že sa chce stať humanitárnou pracovníčkou v Afrike.

19. 03. 2017 15:00  |  Kultúra / Divadlo
Herecké esá pobavili divákov v Dome umenia. (am)

Chýlková s Holubovou riešili partnerské vzťahy

Dom umenia Piešťany sa opäť mohol popýšiť exkluzívnym hereckým obsadením predstavenia. V utorok 7. marca sa za sprievodu tlieskajúceho publika na pódiu objavili české esá Ivana Chýlková a Eva Holubová, ktoré v príbehu o manželstvách sprevádzali hereckí kolegovia Mojmír Maděrič a Jan Holík.

15. 03. 2017 12:18  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Počas vystúpenia sa predstavilo aj niekoľko mladých recitátorov. (am)

Verše o láske zaplnili pódium malej sály

Do malej sály Domu umenia Piešťany zavítali milovníci lyrickej tvorby. Výber najkrajších veršov francúzskej ľúbostnej poézie od 16. storočia až po Préverta potešil uši i srdcia divákov v piatok 3. marca. Predviedli ich ochotníci z Poetickej scény Divadielka galéria z Nového Mesta nad Váhom.

09. 03. 2017 16:00  |  Kultúra / Divadlo
Dielo Giuseppe Verdiho - La traviata - patrí medzi špičkové opery. (KEN HOWARD)

Opera La traviata v Dome umenia

Milovníci kultúry si opäť môžu vychutnať opernú lahôdku. V sobotu 11. marca o 18.55 h sa na plátne v Dome umenia Piešťany objavia počas priameho prenosu z Metropolitnej opery v New Yorku jedni z najlepších umelcov súčasnosti v predstavení La traviata.

09. 03. 2017 10:18  |  Kultúra / Hudba

Komédia Klára a Bára v Dome umenia

Dňa 7. marca o 19.00 hod. sa v Dome umenia predstavia herci divadla Studio dva v komédii o dvoch manželských krízach a jednom úmyselne založenom požiari - Klára a Bára.

06. 03. 2017 10:18  |  Kultúra / Divadlo
Herci svojimi výkonmi potešili milovníkov kultúry, ale i ženské oči. (am)

Krásavci rozosmiali piešťanské publikum

Komédia o mužskom pohľade na svet prilákala do Domu umenia Piešťany mnoho milovníkov umenia. V utorok 21. februára si diváci užili na doskách, ktoré znamenajú svet, vystúpenie štvorice sympatických slovenských hercov. Tí sa postarali o smiech, dobrú náladu a výnimočný zážitok návštevníkov.

02. 03. 2017 11:00  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto (mp)

Marec v Dome umenia

Marec v Dome umenia bude patriť muzikálu LA LA LAND, ktorý svojich štrnásť nominácii na Oscara pretavil k zisku šiestich sošiek, filmu Lion - Dlhá cesta domov, Jackie - filmový portrét jednej z najikonickejších žien 20. storočia, Jackie Kennedy, filmom francúzskeho festivalu Crème de la Crème IV - 150 miligramov, ODYSEA - Podmanivá cesta do sveta ticha, Muž, ktorý zachránil Louvre, Začať odznova, divadlu Kalich Praha a divadlu Hlavina a prenosom Metropolitnej opery New Yorku - LA TRAVIATA a IDOMENEO.

27. 02. 2017 13:07  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Články 21 - 30 z 231
Regal Burger

Anketa