Divadlo

Známi herci rozosmiali publikum v Dome umenia. (am)

Francúzi Adolfa v láske nemajú

Keď na dosky, ktoré znamenajú svet, vystúpia herecké hviezdy súčasnosti ako Zuzana Mauréry, Richard Stanke či Ady Hajdu, je o zábavu postarané. Presvedčili sa o tom i diváci v piešťanskom Dome umenia, keď si v pondelok 29. mája vychutnali francúzsku komédiu Meno.

08. 06. 2017 15:30  |  Kultúra / Divadlo
Medzi účinkujúcimi hercami sa objavil aj obľúbený Marián Miezga (vľavo). (am)

Študenti z celého kraja si užili kultúru v Dome umenia

Aj vážna hudba a literatúra vie zaujať mladých! Dokázal to unikátny kultúrno-vzdelávací projekt s názvom Shakespeare-Prokofiev/Rómeo a Júlia, ktorý doteraz v Koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu videlo vyše deväťtisíc študentov. Tentoraz si ho užili aj stredoškoláci z Trnavského kraja, a to v stredu 24. mája v piešťanskom Dome umenia.

01. 06. 2017 16:00  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto (ip)

Jún v Dome umenia

V piatok 2. júna otvorí slávnostným ceremoniálom svoj 62. ročník music festival Piešťany (Piešťanský hudobný festival). Toto podujatie, ktorého kontinuita nebola od jeho založenia v roku 1956 nikdy prerušená, patrí k historicky najstarším a umelecky najzaujímavejším sviatkom hudby na Slovensku. Okrem koncertov významných domácich orchestrálnych telies akými sú Slovenský komorný orchester, Slovenská filharmónia a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, sa predstavia i komorné telesá – Moyzesovo sláčikové kvarteto, inštrumentálne duo v skladbách pre organ a trombón, súbor starého jazzu a swingu Fats Jazz Band a zoskupenie štyroch hráčov na kontrabasy Bass Band. Premiérovo zaznie symfonická tvorba aj z filmového plátna v kine Domu umenia. V podaní jedného z najlepších svetových orchestrov – Berlínskej filharmónie, budeme môcť počuť a vidieť v priamom prenose slávnu 9. symfóniu Antonína Dvořáka „Novosvetskú“ pod taktovkou dirigenta Gustavo Dudamela.

31. 05. 2017 08:00  |  Kultúra / Divadlo
Martin (uprostred) živo opisuje Štefanovi svoje stretnutie s Máriou. (Gabo Kopúnek)

Žiť sám a bez lásky je prekliatím

Pre pohár mlieka si predsa nebudem kupovať celú kravu. Táto staromládenecká filozofia sa stala ústredným námetom divadelnej hry rakúskeho herca, dramatika a režiséra Gabriela Barylliho - Chlieb s maslom. Jej dej pojednáva o vzťahu mužov k ženám, a to podľa aktuálneho citového rozpoloženia troch hlavných protagonistov - Petra, obchodníka s topánkami (Martin Mňahončák), Martina, úspešného architekta (Braňo Deák), a vnútorne rozpolteného a okolitým svetom nedoceneného herca Štefana (Juraj Loj). Nežné pohlavie v hre zastupuje Dominika Žiaranová, ktorá v rámci vývoja deja stelesňuje dve postavy, Petrovu manželku Lily a Martinovu novú lásku Máriu.

19. 05. 2017 10:00  |  Kultúra / Divadlo
Herci z Divadla Dobreta sa vžili do dobovej atmosféry. (am)

Édith Piaf ožila vďaka hercom z Drahoviec

Najznámejšia šansoniérka všetkých čias zanechala svojou hudbou odkaz pre mnoho nasledujúcich generácií. O tom, aký život prežila francúzska speváčka Édith Piaf, porozprávali svojím hereckým umením ochotníci z drahovského Divadla Dobreta v utorok 2. mája v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána v Piešťanoch počas predstavenia Smrť v ružovom.

11. 05. 2017 13:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Herci predviedli príbeh zo života, v ktorom diváci mohli vidieť samých seba. (am)

Divadlo Dino opäť zabávalo divákov

Ochotnícke Divadlo Dino, pôsobiace pod Domom umenia Piešťany, sa na svojich domovských doskách opäť predstavilo vo veľkom štýle. Reprízou hry Vadí nevadí herci prilákali fanúšikov a milovníkov kultúry a v piatok 28. apríla im rozveselili večer pred nachádzajúcim víkendom.

04. 05. 2017 11:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (mp)

Májová ponuka v Dome umenia

Máj v Dome umenia bude patriť slávnostnému odovzdávaniu cien primátora - Osobnosť mesta Piešťany, priamemu prenosu z Metropolitnej opery v New Yorku, najznámejším hitom skupiny Queen v podaní baletu Moravského divadla Olomouc, divadelným komédiam Chlieb s maslom a Meno a filmovým predstaveniam Tanečnica a Chatrč.

01. 05. 2017 18:16  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video

Edith Piaf - Smrť v ružovom

Príďte na divadelné predstavenie divadla Dobreta s piesňami o posledných dňoch života francúzskej šansonierky Edith Piaf, ktoré sa bude konať v utorok 2. mája 2017 o 19.00 h v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána v Piešťanoch. Hru Smrť v ružovom na motívy života a piesní E. Piaf napísal Ľubomír Feldek na podklade knihy od Edithinej nevlastnej sestry Simone Berteautovej.

27. 04. 2017 20:37  |  Kultúra / Divadlo
Kvarteto hercov poteší divákov v Dome umenia už o dva týždne. (archív Fluent)

Skvelá komédia o živote už čoskoro v Piešťanoch

Do piešťanského Domu umenia opäť zavítajú špičkoví slovenskí herci. V stredu 10. mája o 19.00 h sa na doskách, ktoré znamenajú svet, predstavia divákom v komédii Chlieb s maslom Martin Mňahončák, Branislav Deák, Juraj Loj, pričom sprevádzať ich bude dámska kolegyňa Dominika Žiaranová.

25. 04. 2017 21:42  |  Kultúra / Divadlo

Dino opäť na doskách Domu umenia

Obľúbený divadelný súbor pochádzajúci z Hornej Stredy, dnes už patriaci pod Dom umenia Piešťany, opäť zavíta na Nábrežie I. Krasku s jedným zo svojich úspešných predstavení. Herci z Divadla Dina sa v piatok 28. apríla o 19.00 h predstavia s príbehom o troch smutných sestrách a jednom veselom mužovi s názvom Vadí nevadí.

24. 04. 2017 22:21  |  Kultúra / Divadlo
Články 11 - 20 z 234
Regal Burger

Anketa