Akcie

Zaplnený vestibul Gymnázia Pierra de Coubertina v netradičnom večernom čase. (mp)

Premiérová Noc literatúry v Piešťanoch

Literárne pôsobiace prostredie Piešťan sa večer 16. mája stalo súčasťou celosvetovej akcie Noc literatúry. Okrem Paríža, New Yorku, Amsterdamu a ďalších veľkomiest sa na Slovensku čítalo v sedemnástich mestách.

24. 05. 2018 19:00  |  Kultúra / Akcie
I tento rok bol dostupný široký výber kníh. (am)

Knižný bazár lákal aj v novom priestore

Každoročné podujatie organizované Medzinárodným klubom žien v Piešťanoch (PIWC) s názvom Knižný bazár sa opäť tešilo hojnej účasti. Podporiť ťažko skúšanú rodinu prišli mladí, ale aj tí, ktorí už za svoj život stihli prečítať mnoho kníh. Tentoraz sa však burza nekonala v budove Kúpeľnej dvorany, ako bolo doposiaľ zvykom.

24. 05. 2018 15:00  |  Kultúra / Akcie
Na burzu útulku prišli noví záujemcovia i verní podporovatelia. (am)

Burzovali pre mačky

Útulok Piešťany zorganizoval ďalšiu burzu. V sobotu 18. mája pred klub ŽiWell zavítali milovníci zvierat, aby podporili kastračný program mačiek.

24. 05. 2018 11:00  |  Kultúra / Akcie
Deti z Dubovian poďakovali svojim mamičkám kyticou piesní, básní, scénok i tancov. (archív školy)

Deň matiek s kyticou uvitou z piesní

Pri príležitosti Dňa matiek sa deti z Dubovian poďakovali svojim mamičkám za starostlivosť, lásku, trpezlivosť a výchovu.

23. 05. 2018 15:00  |  Kultúra / Akcie
Turnaja na Kúpeľnom ostrove sa zúčastnil aj známy herec Peter Sklár. (ts)

Golfisti pomohli detskému sanatóriu

Na piešťanskom golfovom ihrisku sa 1. mája stretli nadšenci golfu na desiatom ročníku turnaja Hospitality Golf Cup 2018. Výťažok z tohto charitatívneho turnaja putuje pre Denné detské sanatórium v Trnave. Tento rok vyzbierali účastníci 3060 eur.

21. 05. 2018 09:00  |  Kultúra / Akcie
Na pódiu Domu umenia vystúpili aj deti z FS Máj. (Supa)

Malí folkloristi sa predviedli

Dom umenia Piešťany zaplnili hrdí rodičia talentovaných detí. Vo štvrtok 10. mája sa na doskách, ktoré znamenajú svet, predviedli malí folkloristi zo súborov Slnečnička, Máj, Striebornička a Krakovanček.

19. 05. 2018 15:00  |  Kultúra / Akcie
Organizátor podujatia Miroslav Ledecký nám zapózoval s pôvabnými hrabačkami. (vd)

Ďakujem ti, tráva, že si, bez teba by nebol život

Šípka ukazujúca na rozpálenej asfaltovej ceste v Drahovciach svoj hrot smerom k lúke pri zbernom dvore doviedla uplynulú sobotu každého nadšenca kosenia neomylne do dejiska Majstrovstiev Slovenska v kosení ručnou kosou. Z lúky sa ozýval spev prašníckych žien zo skupiny Holeška, kontrovala im dvojica domácich muzikantov z Country kapely Tý 2.

19. 05. 2018 12:00  |  Kultúra / Akcie
V kine Fontána sa ľudia zabávali ako za starých veselých čias. (vd)

Majáles roztancoval celú Fontánu

Na parkete Kultúrno-spoločenského centra Fontána v Piešťanoch si v piatok opäť schuti zatancovali všetci mladí duchom. Majáles, ako sa patrí, s disko i retro hudbou, ľudovkami aj slaďáčikmi sa niesol v znamení dobrej náladičky, stretnutí, krátkych rozhovorov medzi pauzami.

19. 05. 2018 10:00  |  Kultúra / Akcie
Šéfka zvieracieho útulku Ľubomíra Báleková sa stala osobnosťou roka v environmentálnej oblasti. (vd)

Ocenili osobnosti mesta

Ceny mesta Piešťany za rok 2017 sú rozdané. Prijali ich v sobotu 12. mája z rúk hlavy mesta Miloša Tamajku na slávnostnom galavečere v Dome umenia za svoje aktivity v sociálnej, humanitárnej a charitatívnej oblasti aktívni, charizmatickí, úspešní, ale aj ľudsky bohatí ľudia.

18. 05. 2018 18:00  |  Kultúra / Akcie
Na dvore a pod úkolom Múzea Za Krakovskú bránu zaujala svojím rozprávaním o soľnobanskej čipke umelkyňa Jana Frajkorová. (vd)

Paličkovanie v Krakovanoch určite nezahynie

Uplynulý víkend sa Krakovany odeli do čipky. Na tretí ročník jedinečného festivalu paličkovanej čipky okrem domácich zavítali aj čipkári z deviatich krajín, aby prezentovali vytváranie jemnej krásy, vymenili si skúsenosti a naučili sa nové čipkárske techniky.

18. 05. 2018 16:00  |  Kultúra / Akcie
Články 1 - 10 z 479
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa