Blog Jozefa “Peka” Pekaroviča: ZUBY

Streda 09. 09. 2009 09:25  | Blogy / Jozef "Peko" Pekarovič

Pekný ujo doktor v televíznej reklame odporúča najpopulárnejšej postave slovenského šoubiznisu zubnú pastu najnovšej generácie, a tá osoba ju odporúča nám.

Jozef "Peko" Pekarovic

Jozef "Peko" Pekarovic

Tento ujo doktor hrá v ďalšej reklame opravára práčky, odporúčajúceho prostriedok proti vodnému kameňu, ďalej v prachom zapadnutom divadle hrá pre rakúskych nízkorozpočtových divákov hru, ktorej nerozumejú ani slovo, ale na konci zo slušnosti zatlieskajú.

Hviezda šoubiznisu, pretlačená najvtipnejším rádiom s najmenším playlistom sa objavuje v každej reklame, kde dobre zaplatia, pretože koncertné turné bol prepadák a cédečka sa nepredávajú. Ak teda nie je výpredaj v hypermarkete. Záujem nie je ani pri sťahovaní z internetu, okrem zopár zúfalcov ktorým to zahrajú na pohrebe a nízkorozpočtová rodina nechce kupovať celé CD kvôli jednému pohrebu.

Akú že už to dáva logiku? Zubný lekár odporúča zubnú pastu… Keby to skutočne fungovalo, tak by prišiel o remeslo. Na zopár polámaných zubov pri futbale či pouličnom boxe by stačil jeden zubár na okres.

Ja si zuby neumývam. Je to zarážujúce, však? Nie, vážne neklamem, už asi 15 rokov. Teda, z času na čas si umyjem, aby som neklamal úplne. Z času na čas znamená 2-3 krát do roka. Spravidla je to vtedy,  keď to večer trochu prestrelím a ráno sa cítim, ako by mi v hube skapala veverička. Nieže by mi ju to pomohlo vyhnať, ale tá mentolová vôňa čiastočne preráža tú žalúdkovo-kyselinovú.

„Prečo ??? veď to je nechutné! Ja keď si neumyjem zuby, mám v ústach taký blbý pocit!“ toto je 99% reakcií,  keď to na seba niekde prezradím. Za posledných 15 rokov chodím každoročne na zubársku prehliadku a ruku na srdce si dávam, keď toto píšem ale nemal som žiaden zubný kaz. Nikto sa mi nesťažoval, že mi páchne dych, ani žiadna baba pri bozkávaní a dokonca ani pri iných činnostiach...