Blogy

Kresba: Sofia Seitllerová

Blog Petra Remiša: Vianočná palma

Áno, náročky chcem hovoriť o vianočných stromčekoch a nie darčekoch, pretože najkrajšie Vianoce boli aj tak tie starodávne, bez darčekov. To bolo ešte v časoch, keď sme sa tešili len zo samotných sviatkov, ktoré boli ozaj šťastné a veselé. V časoch, keď neexistovali iPhony, výlety do kozmu a predvianočné šialenstvo nevypuklo už v októbri.

19. 12. 2013 11:00  |  Blogy / Peter Remiš
Reálne sa pozerám na život. Počúvam, rešpektujem názor druhých a hovorím to, čo si myslím.

Blog Jozefa Malíka: V akej kríze sa to vlastne nachádzame?

Kríza, kríza, kríza… Myslím, že žiadne iné slovo sa v našej spoločnosti tak dobre neudomácnilo ako práve toto. Hospodárska, finančná, ekonomická a neviem ešte aká.

18. 10. 2013 11:06  |  Blogy / Jozef Malík
Miroslav Béreš: Majiteľ produkčnej spoločnosti activepro.sk sa venuje tvorbe dokumentárnych filmov, promo videí a práci v televíziách. Je otvorený dobrým nápadom - s cieľom inšpirovať a vyprovokovať ľudí, aby sa začali zaujímať o biznis, okolie, mesto, štát.

Prečo filmári nechcú pozerať filmy

Festival Cinematik uzavrel piešťanské leto a mesto aj my sa opäť začíname chystať na zimu (v mojom prípade tretiu v poradí v tomto roku, keďže po dlhej zime na Slovensku som odišiel natáčať do Južnej Ameriky a teraz to začína opäť znova). Aj môj film sa premietal na Cinematiku. Čo by za to ľudia dali, mať voľný vstup na celotýždňové podujatie. Ja som akreditáciu, s výnimkou mojej prezentácie filmu, absolútne nevyužil.

01. 10. 2013 11:02  |  Piešťany / Aktuálne
Reálne sa pozerám na život. Počúvam, rešpektujem názor druhých a hovorím to, čo si myslím.

Blog Jozefa Malíka: Na čo je potrebná občianska angažovanosť?

Práve na túto tému som pred niekoľkými dňami diskutoval so svojimi známymi. Tento pojem sa konečne udomácňuje aj v tunajších „zemepisných šírkach”. Je fajn, že si ľudia čoraz častejšie uvedomujú, že len anonymným kritizovanímveľa nedosiahnu. Pre zmenu nevyhovujúceho stavu musia aj reálne niečo spraviť.

20. 09. 2013 11:02  |  Blogy / Jozef Malík
Reálne sa pozerám na život. Počúvam, rešpektujem názor druhých a hovorím to, čo si myslím.

Blog Jozefa Malíka: Spravme si to tu krajšie. Sami.

Keď touto vetou zakončil Jakub Ptačin svoju asi 10 minútovú prezentáciu TEDx v Bratislave, povedal som si, že „woooow!” Toto je presne to, čo by sme všetci potrebovali počúvať, každé ráno stále dokola. Nedalo sa mi nič iné, len súhlasiť, keď vo svojich 5 bodoch opísal „neduhy” nás Slovákov a prečo to potom je na Slovensku jednoducho tak.

06. 09. 2013 12:03  |  Blogy / Jozef Malík
Reálne sa pozerám na život. Počúvam, rešpektujem názor druhých a hovorím to, čo si myslím.

Blog Jozefa Malíka: Cyklopríbeh

O bicykloch v Piešťanoch bolo povedané už veľmi veľa. Aj preto niet pochýb, že sú s Piešťanmi späté, ako žiadne iné mesto na Slovensku. Našťastie aj slovenská spoločnosť sa konečne začína ináč pozerať na tento druh dopravy a v žiadnom prípade to už nie je dopravný prostriedok sociálne slabších.

15. 08. 2013 09:50  |  Blogy / Jozef Malík
Posledný deň Topfestu v znamení slnka a skupiny Kabát. (Erik Ďuriš)

Záverečný deň na Topfeste opäť s Kabátom

PIEŠŤANY- Záverečný deň na rockovom festivale Topfest prebiehal, už v krajšom počasí ako tomu bolo v piatok. Návštevníci si tak mohli viac vychutnať okrem skvelej hudby aj atrakcie, ktoré pre nich pripravili organizátori desiateho ročníka festivalu Topfest. Novinkou tohto roka bol určite svadobný altánok, kde si páriky mohli spečatiť festivalovú lásku. Okrem toho si návštevníci mohli zahrať aj futbal s bývalou slovenskou reprezentáciou vo futbale, alebo skočiť bungee jumping. To je len pár vecí, ktoré sa na festivale dali vyskúšať. Hudobná nádielka od domácich, ale aj zahraničných intrepretov bola výborna ako aj predoslé dni. Tradične hlavnou hviezdou záverečného dňa, bola česká kapela Kabát.

30. 06. 2013 00:21  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Akordeonistka Snežana Jovic-Werner.

Predvedú židovské tance

Projekt TANZ MIT MIR – tanečný program – Klezmer Dance program patrí do oblasti židovského folklóru a predstavuje hudbu a tanec Židov a o Židoch, a to aj zo Slovenska.

25. 06. 2013 10:24  |  Piešťany / Aktuálne
Horkýže Slíže si vrámci svojho turné spravili zastávku aj v Piešťanoch. (Erik Ďuriš)

Horkýže Slíže oslávili 20. narodeniny aj v Piešťanoch.

PIEŠŤANY- Rocková kapela Horkýže Slíže je aktuálne na turné, na ktorom oslavuje svoje 20. narodeniny. Vrámci svojho turné sa zastavili aj v Piešťanoch na zimnom štadióne, kde v sobotu večer odohrali svoj koncert. Predskokanov im robili kapela Dilamma a legendárna punková zostava Slobodná Európa. Spevák kapely Slobodná Európa Whisky si pred pár dňami nešťastne vytkol členok a tak koncert si odspieval na pohodlnom kresle.

03. 03. 2013 03:00  |  Kultúra / Akcie obsahuje fotogalériu
Líder skupiny Slniečko známej tiež ako Punto a rybacé hlavy (www.slniecko-punto.sk). Keď nekoncertuje, venuje sa anglickému jazyku, ktorý tiež odborne vyučuje vo svojej škole Skypers - www.skypers.sk. (Petra Lajdová)

Blog Petra Remíša: Môj prvý ramadán

20. 12. 2012 09:30  |  Piešťany / Aktuálne
Články 51 - 60 z 525