Za volant sadol s viac ako tromi promile a spôsobil nehodu

  • Región
  • 25. januára 2023, 11:56

Novomestskí dopravní policajti boli včera dopoludnia privolaní k dopravnej nehode, pri ktorej asistoval alkohol.

Polícia SR - Trenčiansky kraj

Podľa doterajších zistení 45-ročný vodič vozidla Jeep Grand Cherokee jazdil po miestnej komunikácii v Starej Turej. Vodič sa dostatočne nevenoval riadeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke v dôsledku čoho predným kolesom narazil do od vozovky výškovo oddeleného obrubníka, vyšiel na chodník, kde našťastie však nikoho nezrazil. Po tom zišiel späť na cestu a pokračoval ďalej v jazde, prešiel do protismeru, kde našťastie v tom čase nešlo žiadne vozidlo, následne späť do svojho jazdného pruhu, kde pri jednom z rodinných domov narazil do zaparkovaného vozidla Suzuki. To bolo po náraze odhodené do železného oplotenia rodinného domu.

Vodiča privolaní policajti podrobili dychovej skúške. Po tej bolo policajtom okamžite jasné, prečo vodič jazdil tak, ako jazdil. Pred 10. hodinou vodič nafúkal 1,52 mg/l, čo predstavuje 3,17 promile alkoholu.

Pri nehode sa našťastie nik nezranil a celková škoda na vozidlách a oplotení bola predbežne vyčíslená na asi 7300 eur.

Vodiča neminie obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Za tento skutok zákon ukladá trest odňatia slobody až na jeden rok. O výške trestu však v tomto prípade rozhodne súd.

Polícia SR – Trenčiansky kraj

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 9. decembra 2023
Meniny má Marína, zajtra Izabela