Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

Štvrtý ročník celoslovenskej výzvy s názvom Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? je už spustený. Naplnené škatule môžete odovzdávať aj v Piešťanoch, vo Vrbovom či v Trebaticiach.

Nádielka, ktorá počas minuloročných Vianoc potešila klientov Senioru Modrová. (Autor: FB Senior Modrová)

O zbierke Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? ste už pravdepodobne počuli. Jej hlavným cieľom je potešiť na Vianoce seniorov žijúcich v domovoch dôchodcov po celom Slovensku. Zapojiť sa môže ktokoľvek – stačí nájsť vhodnú škatuľu od topánok, obaliť ju baliacim papierom, nakúpiť niekoľko užitočných vecí, vložiť ich do škatule a zaniesť na zberné miesto. Organizátori sa už postarajú o to, aby škatule pred najkrajšími sviatkami v roku potešili čo najviac seniorov.

Škatuľa by mala obsahovať z každého rožku trošku, takže ju naplňte niečím voňavým (sprchovací gél, šampón, sprej, tekuté mydlo, vlhčené obrúsky…), niečím sladkým (bonboniéra, čokoláda, cukríky), niečím slaným (chrumky, keksy), niečím teplým (čaj, káva), niečím na zábavu (krížovky, časopis, kniha), niečím zo srdca (pohľadnica, kresba, hrnček, pohár, drobnosť, čo poteší) a niečím teplým (rukavice, ponožky). Zabaľte zvlášť vrch a spodok škatule, aby sa dala otvoriť – organizátori musia ešte skontrolovať, čo sa v nej nachádza, prípadne doložia drobnosti od žiakov alebo sponzorov.

Nezabúdajte, že v súčasnej epidemiologickej situácii treba dodržiavať hygienu. Pred prípravou škatule si dôkladne umyte ruky mydlom alebo dezinfekciou, počas prípravy na škatuľu nekašlite a nekýchajte. Odovzdajte ju kontaktnej osobe alebo na zberné miesto z oficiálneho zoznamu do 2. decembra. Organizátori prosia, že tam, kde je možnosť odovzdať škatuľu na externé zberné miesto, uprednostnite ho pred návštevou domova kontaktnej osoby.

Kontaktnými osobami pre Piešťany sú Lucia Kohútová a Ľudmila Kušniráková. E-mailom sa môžete informovať prostredníctvom adresy info@loris.sk. Zberné miesta sú Parfuméria Loris na Námestí slobody (po – ne 10.00 – 18.00 h, v prípade, že ponesiete viac škatúľ, je možnosť dohodnúť sa aj pred 10.00 h, a to pre vjazd na pešiu zónu) a cestovná agentúra Mar Travel, taktiež na Námestí slobody (po – pi 9.00 – 18.00 h). Preferované zariadenia, do ktorých budú škatule adresované, sú Lumen Piešťany a Senior Modrová.

Kontaktovať tiež môžete Alenu Boorovú prostredníctvom e-mailu alenaboorova1412@gmail.com, prípadne škatuľu odniesť do Záhradného centra Charvát na Ulici A. Hlinku (po – pi 8.00 – 17.00, so 8.00 – 12.00 h). Tu sa zbiera primárne pre DSS Považany, Klas n.o. Vrbové, ZOS Piešťany Kalinčiakova, Vila Julianna Piešťany, Alzheimer centrum Piešťany a Klások Vrbové. Táto kontaktná osoba je určená aj pre Vrbové, avšak v mestečku pod šikmou vežou môžete škatuľu odovzdať i v Kvetinárstve Florel Rainbow na Ulici M. A. Beňovského (po – pi 8.00 – 17.00, so 8.00 – 12.00 h).

Kontaktnou osobou pre Trebatice je Ľudmila Kušniráková s e-mailom kusnirakova.ludmila@gmail.com,u ktorej môžete ponechať škatule po predchádzajúcej dohode na čísle 0918/970 908. Zbiera prevažne pre Zariadenie pre seniorov Moravany nad Váhom a Senior Club Striebornica.

142 Shares

Najnovšie správy

Po trati od Nového Mesta nad Váhom po Galantu šiel počas soboty 23. júla historický vláčik v rámci akcie Motorákom…
  • 07.08.2022, 08:03
  • Kultúra a spoločnosť / Región
pondelok, 8. augusta 2022
Meniny má Oskár, zajtra Ľubomíra