Rybáriková skončila v osemfinále

  • Šport / Tenis
  • 21. januára 2018, 13:24
  • Autor:sita

Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako devätnásta prehrala za 64 minút 3:6, 0:6 s jasne favorizovanou dánskou dvojkou svetového rebríčka Caroline Wozniackou v nedeľňajšom stretnutí osemfinálového 4. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne.

Rybáriková sa po dobrom vstupe a brejku na 2:1 postupne herne vytratila z kurtu. Wozniacka sa najmä v druhom sete rozohrala k skvelému výkonu a Slovenke uštedrila nepopulárneho „kanára“. Až tri zo šiestich gemov v druhom dejstve získala Dánka „čistou hrou“. Pri svojom podaní za stavu 6:3 a 5:0 premenila prvý mečbal, keď tlakom prinútila súperku k nevynútenej chybe za základnú čiaru.
„Súperka hrala výborne. Čakala som fyzicky náročný zápas a teraz sa ukázali resty z prípravy, chýbala mi kondička. Wozniacka ma v tomto prevalcovala, mala som sily s ňou bojovať prvé 3-4 gemy. Proti nej musíte útočiť, chodiť si po body a hrať víťazné údery, lebo vám nič nedá a všetko vybehá. Nie som bombardérka, nedávam rany a na moju aktívnu hru treba byť fyzicky na výške, no sily nezostali. Po každej výmene som sa vari minútu vydýchavala a ona bola v pohode už na príjme. Celý život sa mi proti nej zle hrá a dnes bola oveľa lepšia. Je vo forme, rozohraná, svetová dvojka,“ rekapitulovala Rybáriková tesne po zápase.
„Teším sa z ďalšieho grandslamového štvrťfinále. Rybáriková je nevyspytateľná hráčka s pestrým prejavom. V úvode som nebola pripravená na niektoré jej forhendy popri čiare ako odpovede na moje údery, o ktorých som si myslela, že sú dostatočne dobré. Musela som sa trochu upokojiť, zmestiť zopár returnov do dvorca po jej kvalitných podaniach a počkať si na svoje príležitosti zaútočiť. Potom sa mi už darila moja hra a som rada, že som to tak dobre zvládla,“ uviedla podľa webu Tenisovej asociácie žien (WTA) súperka Rybárikovej Wozniacka, ktorá je vo svojom jubilejnom 10. takto významnom štvrťfinále, prvom austrálskom po šiestich rokoch.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 16. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom afrického dieťaťa. Meniny má Blanka, Bianka.
  • 16.06.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 16. júna 2021
Meniny má Bianka, Blanka, zajtra Adolf