Kalendár podujatí

No events found.

Kalendár

Aktuálne články

Jozef Metelka s partnerkou odštartovali plesovú sezónu. (FB J. Metelku)

Metelka plesal v Opere

Plesovú sezónu na Slovensku tradične odštartoval Ples v opere. Jeho osemnáste pokračovanie si okrem charitatívneho zámeru, ktorým je podpora vzdelávania zdravotne znevýhodnených detí, pripomenul i storočnicu od vzniku Československa.

17. 01. 2018 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Vyhodené vianočné stromčeky vidíme pri smetiakoch už len zriedka. Ich množstvo sa výrazne znížilo. (am)

Čo s vianočnými stromčekmi?

Ako každoročne, aj teraz po sviatkoch majú Služby mesta Piešťany (SMP) starosť s vyhodenými stromčekmi. Vládne mylná predstava, že použité ihličnany sa dávajú do zoologickej záhrady ako pochúťka pre slony. Slony síce žerú vianočné stromčeky, no nie tie použité v domácnostiach, ale tie nepredané.

17. 01. 2018 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Extraligový šláger už dnes v Diplomat aréne.  (basket.sk)

Záver základnej časti, ako sa patrí! Čajky dnes privítajú Good Angels Košice

Extraligový šláger na záver základnej časti ženskej basketbalovej extraligy. Už dnes je na programe súboj najlepších ženských tímov v posledných rokov, keď Piešťanské Čajky o 18:00 privítajú v Diplomat aréne Good Angels Košice. V súboji prvých Košičaniek s druhými Čajkami tak rozhodne nebude núdza o kvalitný basketbal.

17. 01. 2018 09:35  |  Šport / Basketbal

Lebo medveď!

Nemám rád slovné spojenie „nedá sa“. Hlavne vtedy, ak ma chce niekto odbiť, aby nemusel spraviť niečo navyše. A je jedno, v akej oblasti. Sám túto výhovorku nepoužívam a snažím sa splniť každú zverenú úlohu či pomôcť priateľom pri riešení problémov.

17. 01. 2018 09:00  |  Piešťany / Editoriál
Rína praskla a nečistoty roznášali chodci na topánkach. (I.M.O)

Rína vysypala „poklady“

Toto je odkvapová rúra na Teplickej ulici v Piešťanoch, ktorá po rokoch, čo sa o ňu nik nestaral, praskla a jej obsah sa vysypal rovno chodcom pod nohy. Bol to riadny novoročný „humus“.

16. 01. 2018 20:00  |  Piešťany / Aktuálne
Hasičský a Záchranný zbor Slovenskej republiky

Neónka vypálila dieru do koberca

Pri spaľovaní záhradného odpadu nestačí iba povolenie, treba ho aj ohlásiť hasičom. Na to zrejme pozabudli pracovníci firmy Plantex, keď sa v utorok 9. januára pustili do spaľovania suchej haluziny. Hasičom to náhodný pozorovateľ oznámil ako požiar stohu, preto okamžite vyrazili k požiaru s plnou cisternou vody. Napokon sa ukázalo, že ide o povolené spaľovanie, miesto bolo adekvátne zabezpečené, takže požiar nehrozil.

16. 01. 2018 18:44  |  Piešťany / Aktuálne
lukas lacko

Lacko v 1. kole vyradil finalistu Wimbledonu Raonica

Slovenský tenista Lukáš Lacko sa vyradením niekdajšej svetovej trojky a wimbledonského finalistu Milosa Raonica z Kanady postaral o prvotriedne prekvapenie v druhý hrací deň na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (15. - 28. januára, tvrdý povrch Plexicushion, celková dotácia 55 miliónov AUD). Lacko zvíťazil nad jasne favorizovaným Raonicom nasadeným ako dvadsiatym druhým 6:7 (5), 7:5, 6:4, 7:6 (4) v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry mužov.

16. 01. 2018 09:32  |  Šport / Tenis
Zapojte sa do súťaže o lístky na divadelné predstavenie. (red)

SÚŤAŽ: Vyhrajte lístky a zasmejte sa

Ak si chcete zadarmo vychutnať divadelné predstavenie Rodinný prievan, ktoré sa uskutoční 12. februára 2018 o 19. hodine v piešťanskom Dome umenia, zapojte sa do našej súťaže.

16. 01. 2018 09:00  |  Kultúra / Divadlo
Najnovšie vydanie Piešťanského týždňa. (red)

V najnovšom vydaní Piešťanského týždňa sa dočítate

Mestský úrad v Piešťanoch porušoval zákony. Vo svojej správe to uviedol hlavný kontrolór mesta. Kde všade úradníci pochybili, sa dočítate na strane 3.

16. 01. 2018 08:03  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Piešťanské basketbalistky prehrali v Rige obe stretnutia.  (autor)

Čajky v Rige neuspeli, v play-off narazia na Good Angels Košice

Piešťanské Čajky majú za sebou posledný turnaj B – skupiny Východoeurópskej ligy EEWBL, ktorý sa uskutočnil počas uplynulého víkendu v lotyšskej Rige. Po dvoch prehrách s domácim TTT Riga a švédskym Udominate Basket Umea tak zakončia skupinovú fázu na štvrtom mieste. To znamená, že ich súperom vo štvrťfinále play-off bude najlepší tím z A – skupiny Good Angels Košice.

15. 01. 2018 10:50  |  Šport / Basketbal
rybarikova 04

Rybáriková zvládla úvodnú prekážku, Cibulková nie

Len Magdaléna Rybáriková z dvojice nasadených slovenských tenistiek zvládla úvodnú prekážku na grandslamových Australian Open v Melbourne, Dominika Cibulková nie.

15. 01. 2018 08:03  |  Šport / Tenis
Román Ondreja Štefánika Som Paula získal ocenenie Anasoft litera 2017. (Artforum)

Literárny tip: SOM PAULA

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

14. 01. 2018 13:00  |  Kultúra / Kniha
Ján Babič (red)

Podoby džezu očami Jána Babiča

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, vstupujeme do nového roka. Osmičkového. So vzájomným želaním zdravia, šťastia, lásky, úspechov. Osmička na konci letopočtu priniesla často historické udalosti. Raz krajšie, inokedy menej príjemné - ba tragické.

14. 01. 2018 09:00  |  Kultúra / Hudba
Členovia Lions clubu Piešťany sa s obdarovanými rodinnými príslušníkmi stretli na konci uplynulého roka. (archív LC Piešťany)

Vďaka punču obdarovali rodiny

Človeku, čo nemá príliš na rozhadzovanie, keďže nemôže naplno zarábať pre chorobu svojho či jemu zvereného dieťaťa, padne iste vhod každé euro. Na sklonku minulého roka obdarovali členovia Lions clubu štyri piešťanské rodiny, ktoré sa ocitli v zlej finančnej situácii.

13. 01. 2018 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Martin Směřička nastrieľal na jeseň 10 gólov. (Ján Král)

Dokráčajú Trebatice konečne za postupom?

V jesennej časti ročníka 2017/2018 piatej ligy, skupina západ, ktorá je po novom okresaná len na šesť účastníkov, je jasný líder. Piešťanský región má v tejto súťaži len jedného zástupcu, no toho najlepšieho.

13. 01. 2018 09:00  |  Šport / Futbal
Riaditeľ piešťanskej nemocnice Štefan Kóňa pri cennom dare. (ts)

Novorodencom pomôžu špičkové prístroje

Časť výťažku z predaja troch rozprávok Pavla Dobšinského na CD-nosičoch v obchodnom reťazci Lidl sa ušla aj piešťanskej Nemocnici Alexandra Wintera v podobe špičkových prístrojov na liečbu kriticky chorých novorodencov.

12. 01. 2018 17:00  |  Piešťany / Aktuálne
Timotej Ilončiak je hráčom 7. ŠHT. (HK Havrani)

Ocenenie pre Timoteja Ilončiaka

Zástupcovia hokejového klubu HK Havrani Piešťany vyhlásili hráčom mesiaca november Timoteja Ilončiaka zo 7. ŠHT, ktorý trénuje pod vedením Petra Lichanca.

12. 01. 2018 16:00  |  Šport / Hokej
Regal Burger

Anketa