Aktuálne články

K výborným choreografiám patria aj dômyselné kostýmy. (Nikola Gelingerová)

Siluett takmer majsterkami v tanci

Tanečná skupina Siluett zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Piešťanoch má za sebou úspešnú účasť na majstrovstvách Slovenska. Mladšie i staršie dievčatá bojovali so súperkami v rôznych kategóriách. Hoci na prvé miesto nedosiahli, medzi tanečníčkami prevládala radosť.

25. 05. 2018 11:00  |  Kultúra / Tanec
Nálezy z Chtelnice patria medzi najvzácnejšie a druhovo najbohatšie. (vd)

Amonity nie sú slimáky, ale pravekí predátori

Vo Vile dr. Lisku sa nachádza ojedinelá výstava, ktorej autor Tomáš Mlynský dal názov Amonity. Už počas vernisáže, ktorá sa konala minulý utorok, upozornil verejnosť: amonit nie je slimák!

25. 05. 2018 09:00  |  Kultúra / Výstavy
Zaplnený vestibul Gymnázia Pierra de Coubertina v netradičnom večernom čase. (mp)

Premiérová Noc literatúry v Piešťanoch

Literárne pôsobiace prostredie Piešťan sa večer 16. mája stalo súčasťou celosvetovej akcie Noc literatúry. Okrem Paríža, New Yorku, Amsterdamu a ďalších veľkomiest sa na Slovensku čítalo v sedemnástich mestách.

24. 05. 2018 19:00  |  Kultúra / Akcie
Piešťanec Vojtech Bublavý je najstarším hráčom extraligy. (šg)

Naši mariášisti bodovali na Liptove

Slovenská extraliga v mariáši pokračovala piatym turnajom - Veľkou cenou Liptova v Liptovskom Mikuláši. O body do SEM extraligy hralo 378 kartárov z 19 klubov. Mariášisti z Dolného Lopašova síce zabodovali lepšie než predtým na východe republiky, no v družstvách si aj tak nepolepšili. Stále sa im totiž nedarí trafiť také nasadenie hráčov, aby získali do súťaže najviac bodov.

24. 05. 2018 17:00  |  Šport / Ďalšie športy
horansky 37

Horanský skončil v Lyone v osemfinále

Piešťanský tenista Filip Horanský prehral za 93 minút 4:6, 5:7 s Dušanom Lajovičom zo Srbska v stredajšom zápase osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes Lyon vo francúzskom Lyone (dotácia 561 345 eur, antuka). Dvadsaťpäťročný rodák z Piešťan v utorok vo svojom premiérovom zápase v hlavnej súťaži na turnaji ATP triumfoval nad sedmičkou "pavúka" Joaom Sousom z Portugalska (6:4, 3:6, 6:4), do štvrťfinále sa však už neprebojoval.

24. 05. 2018 15:46  |  Šport / Tenis
I tento rok bol dostupný široký výber kníh. (am)

Knižný bazár lákal aj v novom priestore

Každoročné podujatie organizované Medzinárodným klubom žien v Piešťanoch (PIWC) s názvom Knižný bazár sa opäť tešilo hojnej účasti. Podporiť ťažko skúšanú rodinu prišli mladí, ale aj tí, ktorí už za svoj život stihli prečítať mnoho kníh. Tentoraz sa však burza nekonala v budove Kúpeľnej dvorany, ako bolo doposiaľ zvykom.

24. 05. 2018 15:00  |  Kultúra / Akcie
Na burzu útulku prišli noví záujemcovia i verní podporovatelia. (am)

Burzovali pre mačky

Útulok Piešťany zorganizoval ďalšiu burzu. V sobotu 18. mája pred klub ŽiWell zavítali milovníci zvierat, aby podporili kastračný program mačiek.

24. 05. 2018 11:00  |  Kultúra / Akcie
Z verejných WC na Winterovej ulici v parku je dnes stavenisko. (am)

Verejné toalety sú minulosťou

Dlhé roky hyzdili Winterovu ulicu a vstup do piešťanského mestského parku pokreslené steny, ba takmer až ruiny bývalých verejných toaliet. To je však už minulosť.

24. 05. 2018 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Hokejbalisti Sharks vo vyrovnanom stretnutí porazili Scorpions 3:2.  (FB Sharks)

VHBL: Štvrťfinále odštartovalo, favoriti úvodné duely zvládli

Vrbovská hokejbalová liga mala v sobotu na pláne prvé zápasy štvrťfinále play-off. Favoriti jednotlivých sérií v úvodných dueloch nezaváhali a pripísali si víťazstvá. Hlavne Wild Dogs a Night Hawks zdolali svojich súperov jednoznačným rozdielom.

23. 05. 2018 17:00  |  Šport / Ďalšie športy
Deti z Dubovian poďakovali svojim mamičkám kyticou piesní, básní, scénok i tancov. (archív školy)

Deň matiek s kyticou uvitou z piesní

Pri príležitosti Dňa matiek sa deti z Dubovian poďakovali svojim mamičkám za starostlivosť, lásku, trpezlivosť a výchovu.

23. 05. 2018 15:00  |  Kultúra / Akcie
Júlia Zelená kombinuje hodváb a akryl. (am)

Kus prírody na hodvábe

V Elektrárni Piešťany otvorili ďalšiu umeleckú výstavu, tentoraz nesúcu názov Sad. Diela dýchajúce prírodou počas slávnostnej vernisáže, ktorá sa uskutočnila vo štvrtok 17. mája, prezentovala výtvarníčka Júlia Zelená.

23. 05. 2018 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Spoločná snímka finalistov dvojhry. Zľava zdolaný Koshis (Cyprus), víťaz Djurič (Srbsko), víťazka Costoulasová (Belgicko), zdolaná Zeynalova (Ukrajina). (Emil Vrábel)

Všetky prvenstvá z Piešťany Cup-u putujú do zahraničia

Po aprílovom dorasteneckom Slovakia Cup-e boli tenisové dvorce TK Kúpele Piešťany minulý týždeň dejiskom ďalšieho významného medzinárodného mládežníckeho tenisového podujatia. Bol ním 25. ročník turnaja Tennis Europe Junior Tour (TEJT) prvej kategórie hráčov do 14 rokov s názvom Piešťany Cup.

23. 05. 2018 11:00  |  Šport / Tenis
Gabo Kopúnek (red)

Už nás dobehli!

Pred dvadsiatimi rokmi nám politici dávali Švajčiarsko nie za vzor, ale cieľ, ktorý sme už dávno mali dosiahnuť. Tejto utópii mnohí verili natoľko, že dovolili jednej garnitúre vytunelovať Slovensko.

23. 05. 2018 09:00  |  Piešťany / Editoriál
PFK Piešťany si poradil so Šípkovým jednoznačne 9:0. (th)

Sokolovce aj Piešťany nadelili súperom debakel

Prinášame prehľad výsledkov nižších futbalových súťaží.

23. 05. 2018 06:00  |  Šport / Futbal
Dlhoročná opora Čajok mieri do poľskej ligy.  (L. Duračka)

Páleníková v Čajkách končí, bude hrať za Vroclav

Po štyroch rokoch končí v Piešťanských Čajkách jedna z hlavných opôr tímu Terézia Páleníková. Dvadsaťdvaročná krídelníčka si premiérovo vyskúša zahraničný angažmán v drese poľského tímu 1KS Šleza Vroclav, ktorý v minulom ročníku obsadil tretie miesto v poľskej najvyššej súťaži.

22. 05. 2018 14:45  |  Šport / Basketbal
Hasiči si precvičili aj evakuáciu zranených osôb. (archív DHZO Pobedim)

Zachraňovali školákov z kulturáku

Dobrovoľní hasiči z Podedima a Čachtíc si v pondelok 14. mája vyskúšali súčinnosť pri zásahu s profesionálmi z Nového Mesta nad Váhom, políciou a zdravotnou službou.

22. 05. 2018 09:00  |  Región / Aktuálne
Najnovšie vydanie Piešťanského týždňa (red)

Čo prináša aktuálne vydanie Piešťanského týždňa

Vo štvrtok rokovali poslanci piešťanského mestského zastupiteľstva. Okrem iného sa zaoberali aj správou riaditeľky Služieb mesta Piešťany Hany Dupkaničovej, ktorá vedenie informovala, že pre novelu zákona nezvládnu zimnú údržbu. Po novom ich už nemusia nasilu a zadarmo čistiť občania. Téme sa venujeme na prvej strane.

22. 05. 2018 06:00  |  Piešťany / Najbližšie číslo
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa