NR SR: Poslancov v tomto roku čaká sedem naplánovaných rokovaní

04. 01. 2011 08:42

K najaktívnejším poslancom podľa účasti na schôdzach patrili traja predstavitelia SaS Kamil Krnáč, Jana Kiššová a Natália Blahová.

BRATISLAVA 4. januára (SITA) - Poslancov Národnej rady SR čaká v tomto roku sedem naplánovaných rokovaní. Najdlhšie podľa harmonogramu budú schôdze na prelome marca a apríla a na prelome novembra a decembra, ktoré potrvajú po 12 dní. Január majú zákonodarcovia voľný, prvé tohtoročné klasické rokovanie ich čaká od 1. februára a malo by byť osemdňové. Posledná schôdza sa má začať 29. novembra a skončiť 16. decembra. Spolu by v pléne na rokovaniach mali stráviť 66 dní. Okrem januára nebudú rokovať ani v auguste.
   V uplynulom roku sa od začiatku volebného obdobia uskutočnilo 11 rokovaní, z toho prvé tri boli venované skladaniu poslaneckých sľubov, voľbe predsedu a podpredsedov parlamentu, kreovaniu výborov a programovému vyhláseniu vlády. Tri schôdze boli mimoriadne, 8. septembra parlament na návrh opozície odvolával predsedu NR SR Richarda Sulíka, na ďalšej mimoriadnej sa venovali uzneseniu navrhnutému Smerom-SD k postupu prípravy a výstavby diaľnic a rýchlostných ciest na Slovensku. Na 21. decembra zvolal Sulík schôdzu pre zákon o dani z príjmov vrátený prezidentom Ivanom Gašparovičom.
   K najaktívnejším poslancom podľa účasti patrili v uplynulom roku traja predstavitelia novej strany SaS Kamil Krnáč (97,1%), Jana Kiššová (96,8%) a Natália Blahová (96,7%). Naopak, najmenšiu aktivitu podľa účasti vykázali líder SNS Ján Slota (41,2%), Anna Vitteková zo Smeru-SD (50,3%) a Anna Belousovová zo SNS (59,1%). Vyplýva to z česko-slovenského projektu kohovolit.eu.

(SITA, bl;an), 20110104084253

Zdroj: SITA

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa