KOŠICE: Trubadúr pod šéfdirigentskou taktovkou Petra Valentoviča

09. 10. 2015 09:26

KOŠICE 9. októbra (SITA) – Pripravovaná premiéra nového naštudovania opery Giuseppe Verdiho Trubadúr 16. októbra v košickom divadle bude výnimočná aj pre dirigenta Petra Valentoviča. Hoci je to v jeho prípade už piate hudobné naštudovanie operného titulu v Štátnom divadle Košice, prvý raz operu po hudobnej stránke pripravoval ako šéfdirigent košickej opery.
„Košické divadlo má veľmi veľký potenciál, sú tu príjemní ľudia, dobre sa tu pracuje, sú tu dobré podmienky,“ odpovedal Valentovič na otázku, prečo sa rozhodol prijať post šéfdirigenta košickej opery. Trubadúr je už piatou jeho produkciou v tomto divadle, kde doteraz hosťoval.
Šéf opery Karol Kevický chcel na pozíciu niekoho, kto má bližšie k orchestru, kto bude riešiť umelecké veci, čo podľa Valentoviča môže súbor posunúť dopredu. Nový šéfdirigent očakáva, že súbor spolu s ním pôjde smerom nahor. Chcel by pozdvihnúť najmä umeleckú zložku, pracovať so zborom, sólistami a aj sa im osobne venovať. „Takže by som rád s orchestrom robil aj nejaké delené skúšky. Aby ľudia mali kontinuálnu prácu. Rovnako sa to týka aj práce so sólistami a celým súborom, pracovať s nimi a posúvať ich dopredu a možno aj vyberať správny repertoár podľa nich. Jednoducho byť s nimi v neustálom kontakte,“ priblížil Valentovič svoje pracovné zámery.


ič;mt;nr

Zdroj: SITA

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa