ŽARNOVICA: Novou turistickou atrakciou regiónu je Zveropark

19. 06. 2015 16:16

BANSKÁ BYSTRICA 19. júna (SITA) - Ambíciu byť jednou z hlavných turistických atrakcií stredného Pohronia pre rodiny s deťmi má Zveropark, ktorý v Žarnovici-Revištskom Podzámčí otvoria v piatok 26. júna. Na ploche zhruba 20 hektárov v prírodnom prostredí pohoria Vtáčnik ponúkne návštevníkom prehliadku takmer 20 druhov zvierat, piknikovú lúku, detské ihrisko či rybolov. V areáli je aj stanové mestečko so skautskými stanmi, určené na detské letné tábory.
Prirovnanie k zoologickej záhrade manažérka Zveroparku Romana Zubajová odmieta. „Zoologická záhrada je nám veľmi vzdialený pojem. My vyzdvihujeme prírodu, výbehy zvierat sú u nás oveľa väčšie než v zoologických záhradách, prechádzka našimi chodníkmi je menšia turistika. Skôr ide o farmu, ktorá spája lásku k prírode, zvieratám a deťom,“ povedala pre agentúru SITA Zubajová. Ako ďalej uviedla, návštevníci si budú môcť v rybníku vlastnoručne uloviť pstruha a potom ho aj ugrilovať, pričom náčinie na rybačku a grilovačku si požičajú na mieste. Požičať si tam tiež budú môcť piknikové deky a koše a všetko ostatné na piknik kúpiť v bufete. K dispozícii bude aj ohnisko s ražňami na opekanie.
Vo Zveropakru chovajú hospodárske, lesné a poľné, ale aj cudzokrajné zvieratá. Hlavnou atrakciou, ktorého silueta je aj v logu Zveroparku, je los mokraďový. Podľa Zubajovej na Slovensku nikde inde nežije, a to ani v zoologických záhradách. Program otvorenia Zveroparku zatiaľ neprezradila s tým, že ho ešte pripravujú.


pt;nr

Zdroj: SITA

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa