KOŠICE: Organizácia Frigo pripravila festival hračiek Hravenisko

19. 11. 2010 07:42

Základná škola na Jenisejskej ulici v Košiciach sa počas víkendu 20. a 21. novembra premení na svet hier, hračiek a zábavy

KOŠICE 19. novembra (SITA) – Základná škola na Jenisejskej ulici v Košiciach sa počas víkendu 20. a 21. novembra premení na svet hier, hračiek a zábavy. Uskutoční sa tu prvý ročník festivalu Hravenisko, na ktorom sa predstavia výrobcovia a distributéri všetkého, s čím sa dá hrať. Prezentácie budú interaktívne a všetci návštevníci sa budú môcť do sýtosti zahrať.
   „Na Hravenisku sa budú prezentovať rôzne druhy stolových a spoločenských hier pre všetky vekové kategórie, hracie konzoly, logické hračky, hlavolamy, vedecké hračky, didaktické hračky a pomôcky, kartové hry, drevené hračky, ale i klasické hry, hračky a stavebnice. Veľmi zaujímavé budú prezentácie modelov áut a vláčikov, hračky na diaľkové ovládanie či hračky z oblasti sci-fi a fantasy,“ hovorí riaditeľ Základnej školy na Jenisejskej ulici Róbert Schwarcz. Pre deti je pripravená veľká autodráha, ale i detský megakútik s nafukovadlami, kolotočmi a detským mestečkom. K dispozícii bude tiež herňa so stolným futbalom, hokejom a tenisom. Medzi sprievodnými aktivitami budú tvorivé dielne, maľovanie na tvár, či ukážky prvej pomoci. Pre návštevníkov je pripravený tiež turnaj v piškvorkách a v obľúbenej hre Človeče, nehnevaj sa. Návštevníci budú mať možnosť nakúpiť hry a hračky s výraznými zľavami.
   „Cieľom podujatia je dať všetkým, ktorí sa radi hrajú, možnosť stráviť príjemné chvíle a hrať sa s tradičnými hrami a hračkami, ale tiež spoznať tie nové. Podujatie nie je určené iba najmenším deťom, i keď to hranie sa je príznačné práve pre ne. Očakávame však aj účasť starších detí, mladých ľudí a dospelých, ktorí sa radi hrajú a chcú rozvíjať svoje logické a taktické myslenie či kreativitu. Veríme, že návštevníkom každého veku sa bude podujatie páčiť a že sa mnohí vrátia do svojich detských čias," povedal Schwarcz. Pre návštevníkov je pripravená aj tombola, ktorej podstatou je tiež čo najaktívnejšia hra.
   Spoluorganizátorom festivalu Hravenisko 2010 je Detská organizácia Frigo. Hravenisko 2010 bude v priestoroch školy v sobotu i nedeľu od deviatej do ôsmej večer.

(SITA, bl;ič), 20101119074228

Zdroj: SITA

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa