KOŠICE: Festival divadiel odštartuje pouličnou šou

05. 09. 2012 08:43

Poľským dňom sa začína päťdňový maratón 6. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy

KOŠICE 5. septembra (SITA) – Historické centrum Košíc začne dnes žiť divadlom. Začína sa päťdňový maratón 6. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy, ktorý v tomto roku prináša 15 divadelných predstavení 15 divadiel zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska.
   „Už ponuka prvého festivalového dňa je viac ako zaujímavá. Ako inak začať divadelný festival v uliciach ako zábavným pouličným predstavením The Family Bandwagon v podaní Mestského divadla Actores z Rožňavy, ktoré začne o 16:30 pred Historickou budovou Štátneho divadla (ŠD) Košice. Spev, tanec a komické scénky rozohrávajú členovia paranormálnej rodinky medzi sebou, ale aj medzi divákmi,“ približuje predstavenie hovorca Štátneho divadla Košice Svjatoslav Dohovič.
   Prvý deň festivalu možno označiť ako poľský. V Historickej budove ŠD vo foyeri bude o 17:30 vernisáž divadelnej fotografie popredného poľského fotografa Bartolomieja Sowu. Milovníkov divadla zaujme hra Hanocha Levina Jakobi a Leidental v naštudovaní Teatru Śląskeho z poľských Katovíc. Môžu ju vidieť o 18:00 na javisku Historickej budovy ŠD Košice.
   „Pre vytrvalcov budú po skončení predstavenia pristavené autobusy, ktoré ich odvezú do Divadelných dielní ŠD Košice, kde program prvého festivalového dňa uzavrie inscenácia III FÚRIE v podaní Teatru Modrzejewskiej z poľskej Legnice,“ informoval Dohovič. Ironická punková šou poskladaná zo zmesi poľskej histórie a antickej mytológie poukazuje na tmavé aj svetlé stránky poľského národného charakteru.
   „Verím, že počas najbližších piatich dní potešíme srdcia milovníkov divadla v jeho rôznych podobách, ale prilákame aj tých, ktorí divadlu na chuť ešte len prichádzajú. A samozrejme všetci veríme, že počasie nám bude priať, aby sme naozaj zaplnili divadlom centrum Košíc a odohrali festivalové predstavenia na netradičných scénach,“ povedal pred začiatkom festivalu jeho riaditeľ František Ténai.

(SITA, ič;mt), 20120905084332

Zdroj: SITA

GARGO
Regal Burger

Anketa