Vodnopólové kadetky KVP Kúpele odštartovali novú sezónu bravúrne

Piatok 16. 12. 2016 10:00  | Šport / Vodné pólo  | Autor: R. Chlpek

Vodnopólové kadetky KVP Kúpele Piešťany otvorili novú sezónu Zimnými Majstrovstvami Slovenska. Turnaj sa uskutočnil v Novákoch a piešťanské vodné pólistky sezónu začali tak, ako predchádzajúcu skončili - víťazstvom vo všetkých zápasoch.

Piešťanské vodnopólistky ovládli úvodný turnaj sezóny v Novákoch.

Piešťanské vodnopólistky ovládli úvodný turnaj sezóny v Novákoch. (Autor: archív KVP)

Zverenkyne trénerov Jána Baranoviča a Petra Julínyho postupne vyhrali nad Košicami, Bratislavou i Vrútkami a tešili sa z celkového prvenstva. Šnúru víťazstiev v majstrovských zápasoch v tejto vekovej kategórii natiahli na 15 zápasov.

„Vzhľadom na to, ako sme v prvom zápase vstúpili do turnaja, sme, samozrejme, s celkovým výsledkom nadmieru spokojní. Očakávali sme, že Košice budú dobre organizované a pripravené a budú najťažším súperom. Ich trénerkou sa stala Talianka Cinzia Ragusa, ktorá pôsobila v uplynulej sezóne v našom klube. V zápase sa nám nedarilo, absencia prípravných stretnutí bola zreteľná, šance, ktoré sme si s námahou vypracovali, ostávali nevyužité. Zmazali sme štvorgólové manko (1:5) a v závere sme rozhodli gólom v poslednej sekunde. Dievčatám sme prízvukovali, že ďalej to už môže byť len lepšie, že si treba veriť a naša hra sa zlepšila. S Vrútkami to už bolo to, čo od dievčat očakávame - vysoké tempo, dobrý pohyb a zakončovanie akcií bez zbytočného špekulovania. Sme radi, že aj s omladeným kádrom sa nám darí a naše hráčky stále napredujú,“ zhodnotil účinkovanie piešťanských pólistiek na úvodnom turnaji sezóny tréner J. Baranovič.

Výsledky Piešťaniek:


■ KVP Kúpele - ŠKP Košice 8:7 (1:4, 1:1, 3:1, 3:1)

■ KVP Kúpele - Slávia UK Bratislava 20:5 (8:0, 4:2, 6:1, 2:2)

■ PVK Vrútky - KVP Kúpele 3:16 (0:4, 0:5, 2:3, 1:4)

Zostava KVP Kúpele: Stručková - Doktorová, Budková, Baranovičová, Kozáková, Sedláková, Bojnová, Kolárová, Klampárová, Mešterová, Juricová, Teličiaková, Grežďová


Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 50, ktoré je v predaji od 13. decembra.

GARGO
Regal Burger

Anketa