Vodnopólistky KVP úspešné len spolovice

Streda 07. 02. 2018 17:00  | Šport / Vodné pólo  | Autor: th

Počas posledného januárového víkendu pokračovala v Topoľčanoch vodnopólová prvá liga žien. Piešťanské vodné pólistky odohrali dve stretnutia. Tretí zápas s Vrútkami sa bude pre chorobu hráčok súpera dohrávať v priebehu februára.

Barbora Baranovičová nastrieľala v oboch zápasoch po dva góly.

Barbora Baranovičová nastrieľala v oboch zápasoch po dva góly. (Autor: archív KVP)

Hráčky KVP Kúpele Piešťany odohrali dobré zápasy a proti Topoľčanom sa im podarilo odplatiť prehru z prvého kola. V stretnutí s aktuálnym majstrom z Košíc ťahali za kratší koniec, no za predvedený výkon sa mladé družstvo hanbiť nemusí.

Výsledky 2. kola:

■ Pirana SC Topoľčany - KVP Kúpele Piešťany 6:13 (2:4, 2:2, 1:3, 1:4)

Góly KVP: Kolárová 4, Kissová 3, Baranovičová 2, Doktorová, Sedláková, Halocká, Rusznáková

■ KVP Kúpele Piešťany - ŠK Olympia Košice 9:13 (1:6, 4:1, 2:5, 2:1)

Góly KVP: Kolárová 3, Baranovičová a Rusznáková po 2, Halocká, Kissová

Zostava KVP Kúpele: Stručková, Bruženáková - Doktorová, Baranovičová, Sedláková, Halocká, Šepeľová, Bojnová, Rusznáková, Kissová

Poradie po dvoch kolách: 1. ŠK Olympia Košice (10 bodov), 2. KVP Kúpele Piešťany (4), 3. Pirana SC Topoľčany (4), 4. PVK Vrútky (0)

Výkony piešťanských vodnopólistiek na druhom súťažnom turnaji v Topoľčanoch zhodnotil tréner Ján Baranovič: „Odohrali sme dobré zápasy. Počas turnaja sme mali slabé dva štvorminútové úseky v súboji s Košicami - na konci prvej a tiež na konci tretej štvrtiny. V týchto úsekoch sme dostali za štyri minúty vždy štyri góly. Táto nekoncentrovanosť a chyby, ktoré sme tu urobili, nás stáli prijateľnejší výsledok s aktuálnym slovenským majstrom. Verím, že dievčatá sa poučia a v ďalších zápasoch budeme ešte úspešnejší.“

Súťaž bude mať najbližších sedem týždňov prestávku, počas ktorej čaká reprezentáciu Slovenska kvalifikačný dvojzápas o majstrovstvá Európy. Súperkami Sloveniek bude družstvo Turecka. Prvé stretnutie sa hrá 17. februára v Košiciach, odveta 3. marca v Istanbule. Do prípravy reprezentačného družstva sa zapojili aj dve Piešťanky - Barbora Baranovičová a Tamara Kolárová.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa