Vodnopólisti prví vo Vrútkach

• Vodné pólo / Šport
  • 1. apríla 2015, 12:31
  • Autor:R. Chlpek

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany odohrali vo štvrtok 19. marca zápas druhého kola extraligy skupiny „B“ v krytej žilinskej plavárni proti Vrútkam a porazili ich 10:6.

Piešťanci sa v prvej štvrtine dostali po góloch Ferančíka, Pietra a Fila do rýchleho vedenia 3:0. To ich uspokojilo, zahodili viaceré vyložené šance a na začiatku tretej štvrtiny bol stav vyrovnaný 4:4. V úvode tretej štvrtiny sa v priebehu minúty presadili skúsený Stančík a Polák, v závere štvrtiny pridal gól mladý Filo a pólisti Kúpeľov opäť vyhrávali trojgólovým rozdielom – 7:4. V záverečnej štvrtine si už Piešťanci víťazstvo udržali a zápas vyhrali 10:6. Hetrik dosiahli kadeti Pieter a Filo.

Góly KVP: Filo a Pieter po 3, Ferančík 2, Stančík, Polák
Zostava KVP: Klampár – Stančík, Polák, Kuna, Žák, J. Berlanský, Baranovič, Filo, Ferančík, Pieter, Adamkovič, Kalnický, Mi. Berlanský, N. Kozmér

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 14, ktoré je v predaji od 31. marca.