Vodnopólisti KVP Kúpele boli vo Vrútkach tesne druhí

• Vodné pólo / Šport
  • 19. júla 2013, 07:51
  • Autor:Róbert Chlpek/(TH)

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany sa v dňoch 6.-7. júla zúčastnili vodnopólového turnaja O pohár Vrútok. Ich súpermi boli mužstvá Slávia PU Prešov, ŠKP Košice a domáce PVK. Hralo sa systémom každý s každým. Pólisti Piešťan nakoniec skončili na druhom mieste s rovnakým počtom bodov ako prvý Prešov. Bohužiaľ, rozhodol vzájomný zápas práve so Sláviou, v ktorom Piešťanci prehrali tesne 10:11.

V úvodnom zápase sa Piešťanci stretli s Vrútkami. Po dvoch štvrtinách bol stav 3:1 v prospech Kúpeľov a tri minúty pred koncom zápasu viedli hráči KVP už 8:4. Vrútky dvoma gólmi v posledných minútach výsledok už len skorigovali a vodnopólisti Piešťan sa tak tešili z víťazstva 8:6. Strelecky sa najviac presadil Stančík, ktorý bol strelcom polovice piešťanských gólov. Góly KVP: Stančík 4, J. Berlanský 2, M. Berlanský, Polák.

Ďalšie podrobnosti nájdete na stránkach aktuálneho vydania Piešťanského týždňa.