Topfest

Prvá liga žien vo vodnom póle: Piešťanky s veľkými zmenami

Streda 08. 03. 2017 14:00  | Šport / Vodné pólo  | Autor: th

Úvodným turnajom, ktorý sa uskutočnil v Košiciach, odštartoval nový ročník prvej vodnopólovej ligy žien. Štartujú v ňom aj hráčky piešťanského klubu KVP Kúpele – obhajkyne majstrovského titulu. Hovorí sa, že ľahšie je titul získať, ako ho obhájiť, v prípade piešťanských pólistiek to bude platiť dvojnásobne.

Piešťanské vodnopólistky opustili pred sezónou viaceré opory.

Piešťanské vodnopólistky opustili pred sezónou viaceré opory. (Autor: archív KVP)

Káder družstva prešiel pred sezónou výraznými zmenami, omladol a s vekovým priemerom 18 rokov patrí medzi najmladšie v súťaži. Minuloročná posila, olympijská víťazka Cinzia Ragusa, ukončila hráčsku kariéru a je trénerkou v Košiciach. Do Olympie Košice prestúpila Kováčiková, Rybanská je hráčkou maďarského Szentesa a Baranovičová hrá v talianskom Neapole. Družstvo posilnili vlastné juniorky a na hosťovanie prišli štyri hráčky z ŠKP Košice, vekom
ešte kadetky.

„Obhajoba majstrovského titulu je vzhľadom na náš mladý káder asi len teória. Budeme sa však snažiť hrať atraktívne útočné vodné pólo založené hlavne na rýchlych protiútokoch. Verím, že dokážeme tímy, ktoré majú skúsenejšie hráčky, potrápiť, a byť im rovnocenným súperom,“ uviedol pred začiatkom súťaže kouč Ján Baranovič.

Tréneri J. Baranovič a Peter Julíny budú mať k dispozícii tento káder: Stručková – Galová, M. Klampárová, Budková, Juricová, Bojnová, K. Klampárová, Kolárová, Sedláková, Rusznáková, Basarová, Vatahová a Kotelešová.

Výsledky Piešťaniek:

KVP Kúpele – PVK Vrútky 4:10 (0:0, 3:3, 1:4, 0:3)
Góly KVP: Kolárová 2, Sedláková, Rusznáková

Piešťany mali od začiatku hru vo svojich rukách. Darili sa im rýchle protiútoky, ale v koncovke úplne zlyhali. Na začiatku tretej štvrtiny nepremenili pokutový hod, potom nevyužili presilovú hru a dve vyložené gólové šance. Vrútkam sa, naopak, podarilo v tejto časti hry zakončiť každú akciu gólom, na čo mladé Piešťanky už nedokázali odpovedať.


KVP Kúpele – Pirana SC Topoľčany 11:4
(2:0, 1:1, 5:3, 3:0)
Góly KVP: Kolárová 5, Sedláková 4, Rusznáková 2

Pólistky KVP sa presadili rýchlymi protiútokmi a zásluhou zlepšenej streľby sa zaslúžene radovali z prvého víťazstva v novom ročníku.


KVP Kúpele – ŠK Olympia Košice 10:15
(2:4, 1:6, 2:4, 3:3)
Góly KVP: Kolárová 4, Sedláková 2, Basarová 2, K. Klampárová, Kotelešová

Hráčky Košíc vyrukovali s tvrdou hrou, v čom vynikli hlavne tri skúsené maďarské hráčky, ktoré majú v kádri. Až v druhej polovici zápasu sa piešťanské pólistky dokázali presadiť a zápas mal tak aj ich zásluhou výbornú úroveň až do úplného záveru. Po úvodnom turnaji patrí hráčkam KVP Kúpele tretia priečka za Košicami a Vrútkami. Tréner J. Baranovič zhodnotil úvodné zápasy nasledovne: „Naša hra sa postupne zlepšovala. Prvé stretnutie bolo z našej strany trocha nervózne, sedem hráčok malo v prvej lige premiéru a streliť gól bol problém aj prakticky do prázdnej brány. Sme radi, že sme sa dokázali presadzovať rýchlymi protiútokmi. Košice majú najskúsenejší káder a budú patriť medzi favoritov súťaže. Verím, že aj my sa ešte dokážeme zlepšiť. Príležitosť hrať dostali všetky hráčky a očakávam, že získané skúsenosti využijú aj v juniorskej súťaži.“


Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 9, ktoré je v predaji od 7. marca.


Anketa