Pólisti na záver s prehrou

• Vodné pólo / Šport
  • 8. júla 2015, 08:39
  • Autor:R. Chlpek

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany odohrali záverečné 10. kolo súťaže na kúpalisku v Komárne. Domáci hráči mali už pred zápasom istú účasť v extralige, skupina A, kde postúpili spoločne s Topoľčanmi. Pokiaľ však chceli byť víťazom skupiny, museli nad Piešťanmi zvíťaziť.

Už v prvej štvrtine si Komárno vytvorilo štvorgólové vedenie – 7:3. To zvyšovalo aj v druhej a tretej štvrtine, ktoré zhodne vyhralo rozdielom jedného gólu. Domáci vodnopólisti využili na strelenie gólu z troch presilových hier dve. Piešťanci taktiež využili dve presilové hry, avšak mali ich šesť. Záverečnú štvrtinu vyhralo Komárno v pomere 5:2 a celkovo zápas 17:8.
Pólisti KVP Kúpele Piešťany chceli v lige skončiť do štvrtého miesta. Toto sa im podarilo a dokonca sú aj pred účastníkom extraligy, skupina A, Žilinou – na tretej priečke. Ako jediné mužstvo dokázali v súťaži zdolať neskoršieho víťaza z Komárna.
Góly KVP: Ferančík 3, J. Berlanský 2, Stančík, Filo, Kalnický

Zostava KVP Kúpele: Boba – Stančík, Polák, Mi. Berlanský, Baranovič, J. Berlanský, Ferančík, Filo, Kalnický, Adamkovič

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 28, ktoré je v predaji od 7. júla.