Piešťanskí vodnopólisti ovládli turnaj vo Vrútkach

• Vodné pólo / Šport
  • 21. septembra 2016, 10:11
  • Autor:R. Chlpek

Piešťanskí vodní pólisti z KVP Kúpele sa v dňoch 10.-11. septembra zúčastnili na medzinárodnom vodnopólovom turnaji mužov vo Vrútkach pod názvom TURVOD Cup 2016. Turnaj bol prípravou na Slovenský pohár mužov, ktorého jednu zo skupín bude v dňoch 30. 9. – 2. 10. organizovať KVP Kúpele na kúpalisku Eva. Za súperov mali domáce PVK Vrútky, Stepp Praha a WTS Poloniu Bytom. Piešťanskí pólisti sa nakoniec tešili z celkového prvenstva na turnaji, keď všetky tri stretnutia vyhrali.

Priebeh úvodného zápasu Piešťancov proti domácim Vrútkam bol vyrovnaný. Po dvoch štvrtinách viedli hráči Kúpeľov 6:5. V tretej štvrtine Vrútky sériou troch gólov otočili vývoj zápasu vo svoj prospech, ale do poslednej štvrtiny išli s jednogólovým vedením Piešťanci v pomere 10:9. V poslednej štvrtine toto vedenie zvýšili a tešili sa z celkového víťazstva 12:10. Góly KVP: Sedlák a Pieter po 4, Filo 2, Kalnický a A. Berlanský po 1.

V druhom stretnutí proti poľskej Polonii Bytom si hráči KVP schuti zastrieľali, o víťazstve 19:10 rozhodli hlavne v tretej a štvrtej štvrtine, ktoré vyhrali 4:1 a 6:3. Góly KVP: J. Berlanský 7, Pieter 6, Sedlák 4, A. Berlanský a Filo po 1.

Na to, aby sa Piešťanci stali víťazom turnaja, im stačila v poslednom súboji proti Steppu Praha remíza. Prvá štvrtina sa skončila nerozhodne 1:1. Základy víťazstva položili pólisti KVP Kúpele v druhej a tretej štvrtine, na konci ktorej už vyhrávali 9:3. V závere Praha len skorigovala a po víťazstve 10:7 sa piešťanskí pólisti tešili z celkového prvenstva.