Piešťanské pólistky obhájili zlato na kvalitnom turnaji v Nemecku

Piatok 24. 03. 2017 14:00  | Šport / Vodné pólo  | Autor: th/KVP

V nemeckom meste Chemnitz sa počas víkendu 10. až 12. marca uskutočnil druhý ročník kvalitne obsadeného turnaja dievčat Delfina Deutschland Cup 2017 vo vodnom póle. Podujatie určené pre hráčky narodené v roku 2002 a mladšie prilákalo niekoľko tímov z Nemecka, Českej republiky a zúčastnil sa ho aj KVP Kúpele Piešťany. Mladé hráčky z Piešťan cestovali do Nemecka v neľahkej pozícii obhajcu prvenstva z vlaňajška, no nakoľko sa tento rok podujatia zúčastnilo až sedem tímov, obhajoba sa javila ako veľmi náročná úloha. Piešťanské športovkyne podali vynikajúce výkony a opäť získali titul.

Vodnopólistky KVP Kúpele Piešťany vyhrali na turnaji v meste Chemnitz všetky zápasy.

Vodnopólistky KVP Kúpele Piešťany vyhrali na turnaji v meste Chemnitz všetky zápasy. (Autor: archív KVP)

V prvom zápase v piatok večer nastúpili mladé Piešťanky proti tímu SSC Esslingen. Stretnutie sa od začiatku vyvíjalo v ich prospech, keď súpera prevýšili vo všetkých činnostiach, a celý zápas vyhrali jednoznačne 17:3. Sobotňajší program bol pre pólistky KVP najbohatší, keď odohrali až tri zápasy. V prvom nastúpili proti výberu Českej republiky. Ani v tomto súboji nenechali nič na náhodu, keď súperovi dovolili streliť iba jeden gól a vyhrali 13:1. Len hodinu po skončení zápasu boli dievčatá opäť pripravené na ďalší proti výberu spolkovej krajiny Severné Porýnie - Vestfálsko a do tretice boli úspešné. V stretnutí zvíťazili jednoznačne 14:3. V ceste do vytúženého finále stál mladým Piešťankám posledný súper z Južného Vestfálska, kde dievčatá v túžbe po roku si opäť zahrať finále nenechali nič na náhodu a zápas vyhrali 17:6.

V nedeľňajšom finále nastúpili pólistky KVP Kúpele proti domácim hráčkam SC Chemnitz, ktoré podobne ako Piešťanky doposiaľ nestratili ani bod, a tak sa opakovalo minuloročné finále, keď presne pred rokom Piešťany vyhrali až po tuhom boji. Tentoraz mal súboj jednoznačný priebeh, zverenkyne Petra Julínyho svojho súpera vôbec nešetrili a vyhrali ho jednoznačne 18:4. Výsledok je o to prekvapujúcejší, že dievčatá z Chemnitzu sú v mládežníckych kategóriách majstrom Nemecka a v kategórii žien sú účastníkom nemeckej Bundesligy. Týmto výsledkom mladé vodnopólistky vzorne reprezentovali piešťanský šport v zahraničí, začo im patrí poďakovanie.

Výsledky Piešťaniek:

■ SSC Esslingen - KVP Kúpele 3:17 (1:7, 1:3, 0:6, 1:1)
Góly KVP: Kolárová 6, Sedláková 3, Hrebíková a Bojnová po 2, Budková, Grežďová, Fedorková a Klampárová po 1

■ Česká republika - KVP Kúpele 1:13
(0:5, 0:6, 0:0, 1:2)
Góly KVP: Sedláková a Kolárová po 3, Budková a Fedorková po 2, Hrebíková, Grežďová a Kozáková po 1

■ Výber Severné Porýnie - KVP Kúpele 3:14
(0:5, 0:4, 3:3, 0:2)
Góly KVP: Kolárová 7, Sedláková 3, Fedorková 2, Grežďová a Kozáková po 1

■ Výber Južné Vestfálsko - KVP Kúpele 6:17
(1:3, 1:7, 2:7, 2:0)
Góly KVP: Kolárová 9, Hrebíková, Kozáková a Sedláková po 2, Budková a Sedláková po 1

■ SC Chemnitz - KVP Kúpele 4:18 (0:3, 2:6, 0:9, 2:0)
Góly KVP: Kolárová 8, Sedláková 3, Budková, Kozáková a Klampárová po 2, Hrebíková 1

Zostava KVP Kúpele Piešťany:
Stručková, Hrebíková, Budková, Grežďová, Kozáková, Sedláková, Fedorková, Kolárová, Klampárová, Bojnová, Doktorová, Mešterová, Fándliová, Teličiaková


Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 11, ktoré je v predaji od 21. marca.

 

 

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa