Nepomohli ani tri góly Kolářovej

Streda 07. 03. 2018 09:00  | Šport / Vodné pólo  | Autor: th

Slovenské reprezentantky vo vodnom póle aj s dvomi hráčkami KVP Kúpele Piešťany Barborou Baranovičovou a Tamarou Kolářovou v sobotu prehrali v Istanbule s výberom domáceho Turecka 9:10 a nepostúpili na júlové majstrovstvá Európy do Barcelony.

Tamara Kolářová bola najlepšou strelkyňou slovenského výberu v Turecku.

Tamara Kolářová bola najlepšou strelkyňou slovenského výberu v Turecku. (Autor: archív SPF)

Z miestenky sa tešia ich súperky, ktoré pred dvomi týždňami dosiahli v Košiciach remízu 11:11. Slovenky vedené trénerským tandemom Marek Gális - Cinzia Ragusová v Istanbule viedli po tretej štvrtine 8:7, no záverečnú osemminútovku prehrali 1:3 a celý duel tesne 9:10. Rovnako ako v prvom súboji Slovenky neustrážili Kubru Kusovú, tá v domácom prostredí strelila šesť gólov.

V odvetnom stretnutí bola najlepšou strelkyňou Slovenska piešťanská vodnopólistka Tamara Kolářová, ktorá strelila tri góly. Jej klubová spoluhráčka Barbora Baranovičová sa strelecky presadila raz.

„V Istanbule sa hralo v malej, ale modernej hale, ktorá bola naplnená fanúšikmi na prasknutie. Diváci sledovali zápas aj zvonku spoza presklených stien bazéna. Skoro až fanatické povzbudzovanie domácich hnalo hráčky Turecka. Počas našich útokov hala pískala a bučala, čo, naopak, naše hráčky malo vyviesť z miery. Zápas bol z oboch strán kvalitnejší ako prvé meranie síl v Košiciach. Slovenky doplatili na nevyužívanie streleckých príležitostí a presilových hier. Až 26 striel bolo neúspešných, čo vo vyrovnanom zápase rozhodlo. Rozhodujúci gól inkasovali naše hráčky 48 sekúnd pred koncom z prísne nariadeného pokutového hodu, a o to viac mrzí zmarená postupová šanca,“ opísal priebeh stretnutia Ján Baranovič, tréner KVP Kúpele Piešťany a otec reprezentantky B. Baranovičovej, ktorý sledoval duel priamo v Istanbule.

Turecko - Slovensko 10:9 (4:2, 1:1, 2:5, 3:1)

Góly: Kusová 6, Buraliová 2, Cavlaková a Erdemová po 1 - Kolářová 3, Stankovianska 2, Kurucová, Baranovičová, Kačková a Hýroššová po 1

Zostava SR: Šandriková, Bružeňáková - Kováčiková, Kurucová, Baranovičová, Junasová, Halocká, Kačková, Laciková, Stankovianska, Hýroššová, Kátlovská, Kolářová

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa