Juniorky doma neporaziteľné

Štvrtok 10. 05. 2018 12:00  | Šport / Vodné pólo  | Autor: th

Na kúpalisku Eva sa uskutočnilo štvrté kolo Národnej ligy junioriek vo vodnom póle. V domácej vode piešťanské juniorky vyhrali všetky tri stretnutia a pred posledným kolom sú na čele tabuľky pred košickou Olympiou.

Juniorské vodnopólistky KVP Kúpele Piešťany vyhrali na Eve všetky zápasy.

Juniorské vodnopólistky KVP Kúpele Piešťany vyhrali na Eve všetky zápasy. (Autor: archív KVP)

Výsledky Piešťaniek:

PVK Vrútky - KVP Kúpele 8:14 (2:4, 1:3, 2:4, 3:3)

Góly KVP: Baranovičová a Sedláková po 4, Hrebíková a Kolárová po 2, Kozáková a Kissová po 1

Piešťanské pólistky podali koncentrovaný výkon, obrana dobre pracovala a v útoku postupne skóre narastalo v prospech domácich hráčok. V dobre rozohranom zápase dostali postupne príležitosť všetky hráčky, pretože o víťazstve Piešťan nebolo pochýb.

ŠKP MD Košice - KVP Kúpele 4:19 (0:2, 2:4, 2:5, 0:8)

Góly KVP: Sedláková a Kolárová po 4, Kozáková 3, Doktorová, Baranovičová a Mešterová po 2, Grežďová a Bojnová po 1

Zápas mali piešťanské hráčky pod kontrolou a vytvorili si dostatočný náskok. Od druhej polovice hrali prakticky hráčky zo striedačky, ktoré sa ukázali vo výbornom svetle a súperovi strieľali jeden gól za druhým.

KVP Kúpele - ŠK Olympia Košice 10:9 (3:2, 1:2, 2:1, 4:4)

Góly KVP: Baranovičová a Kolárová po 3, Kissová 2, Grežďová a Kozáková po 1

Vo vyrovnanom stretnutí rozhodla vyrovnanosť piešťanského kádra a tiež skutočnosť, že tentoraz v osobných súbojoch s fyzicky disponovanými a skúsenejšími súperkami necúvli, ale bojovali a dokázali hlavne v obrannej činnosti získavať lopty a potom zakladať rýchle protiútoky. Odmenou za bojovný a kolektívny výkon je víťazstvo nad favorizovaným súperom.

Zostava KVP Kúpele Piešťany: Stručková - Hrebíková, Doktorová, Baranovičová, Kozáková, Sedláková, Grežďová, Kolárová, Klampárová, Bojnová, Mešterová, Kissová

Poradie Národnej ligy junioriek po štvrtom turnaji: 1. KVP Kúpele Piešťany (20 b), 2. ŠK Olympia Košice (18), 3. ŠKP MD Košice (10), 4. PVK Vrútky (0)

Mladé vodnopólistky KVP Kúpele doposiaľ vládnu súťaži a sú na čele tabuľky. Na výsledky z posledného turnaja na Eve budú chcieť zverenkyne trénera Jána Baranoviča nadviazať na finálovom turnaji, ktorý sa uskutoční v dňoch 2. až 3. júna v Piešťanoch. Zrejme najväčším súperom Piešťaniek bude Olympia Košice, s ktorou hrala posledné zápasy vyrovnane až do posledných sekúnd.

„Už v predchádzajúcom kole v Topoľčanoch sme s Olympiou prišli o víťazstvo v poslednej minúte a teraz bol scenár zápasu podobný. Tesné vedenie sme si udržiavali počas celého stretnutia, no v závere sme si nedokázali vypracovať väčší náskok. V dôležitých momentoch nás podržala brankárka výbornými zásahmi a len vďaka našim nepresným strelám nebol rozdiel v skóre vyšší. Myslím si, že sme zaslúžene na prvej priečke tabuľky, pretože sa nespoliehame na jednu-dve hráčky, ale pred bránou súperiek je nebezpečná ktorákoľvek hráčka našej zostavy. Verím, že dievčatá sa utvrdia v tom, že aj skúsenejšie a favorizované družstvo sa dá poraziť, keď budeme plavecky dobre pripravené a dodržíme určený herný systém,“ zhodnotil zápas o prvé miesto v priebežnej tabuľke J. Baranovič.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa