Extraligoví vodnopólisti KVP nestačili na Modrých Drakov

Streda 26. 10. 2016 15:00  | Šport / Vodné pólo  | Autor: R. Chlpek

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany sú v novom súťažnom ročníku účastníkmi extraligy. V úvodnom kole privítali na kúpalisku Eva družstvo ŠKP Modrí Draci Košice, ktoré minulý rok obsadilo v najvyššej slovenskej súťaži štvrté miesto. Piešťanci ťahali za kratší koniec a prehrali 6:18.

Timotej Filo strelil prvý gól Piešťan v zápase proti ŠKP Modrí Draci Košice.

Timotej Filo strelil prvý gól Piešťan v zápase proti ŠKP Modrí Draci Košice. (Autor: archív KVP)

Úvodný gól zápasu strelili hostia, ale v 3. minúte vyrovnal Filo. To bolo však zo strany mladého domáceho družstva na dlhú dobu všetko. Nasledovala séria piatich gólov Košičanov, po prvej štvrtine bol stav stretnutia 1:6. Súper z Košíc bol fyzicky lepšie pripravený a hráčom Kúpeľov nič nedaroval. Po dvoch štvrtinách vyhrávali modrí draci už 9:2 a o víťazovi bolo v podstate rozhodnuté.

Až v poslednej štvrtine sa podarilo domácim rozdiel v skóre aspoň znížiť na rozdiel piatich gólov v pomere 6:13, ale favorit šnúrou piatich presných zásahov uzavrel stav stretnutia na 18:6. V neprospech Piešťancov hovorí aj počet vylúčených. Kým Košice mali len troch, domáci až sedem.

■ KVP Kúpele Piešťany - ŠKP Modrí Draci Košice 6:18 (1:6, 1:3, 4:4, 0:5)

Góly KVP: J. Berlanský 2, Baranovič, N. Kozmér, Filo, Pieter

Zostava KVP: Klampár, Mladý - Stančík, Polák, Bebjak, N. Kozmér, J. Berlanský, Baranovič, Kozák, Filo, Pieter, Adamkovič, A. Berlanský


GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa