Dve víťazstvá a jedna prehra junioriek KVP

Štvrtok 19. 04. 2018 11:00  | Šport / Vodné pólo  | Autor: th

V poradí tretí turnaj vodnopólovej súťaže junioriek sa hral počas uplynulého víkendu v Topoľčanoch. Hráčky KVP Kúpele Piešťany sú na prvom mieste a spolu s hráčkami košickej Olympie sú ašpirantkami na majstrovský titul.

ilustračné foto

ilustračné foto (Autor: red)

V posledných vzájomných zápasoch sa však prejavili väčšie skúsenosti košických hráčok, ktoré sú efektívnejšie hlavne v zakončení.

Výsledky Piešťaniek:

KVP Kúpele - ŠKP MD Košice 12:5 (3:1, 3:0, 3:3, 3:1)

Góly KVP: Kolárová 4, Baranovičová 3, Sedláková a Kissová po 2, Grežďová

Hráčky Piešťan si v úvode stretnutia vypracovali trojgólový náskok, ktorý s pribúdajúcimi minútami ešte narastal. Príležitosť zahrať si dostala celá piešťanská striedačka a len veľa nevyužitých možností zachránilo súperky od vyššej prehry.

Olympia ŠG Košice - KVP Kúpele 7:6 (2:3, 1:0, 2:2, 2:1)

Góly KVP: Kolárová 3, Sedláková 2, Hrebíková

Zápas o prvé miesto v priebežnej tabuľke mal vyrovnaný priebeh. Skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú. Lepšie začali hráčky Olympie a rýchlo viedli 2:0. Piešťanky skóre vyrovnali a prvú štvrtinu vyhrali 3:2. Košičanky využili presilovku i pokutový hod a dostali sa do vedenia 5:3. V ďalšom priebehu sa piešťanským hráčkam podarilo gólmi zakončiť svoje rýchle protiútoky a nielenže vyrovnali, ale aj sa ujali vedenia na 6:5. V závere však nepremenili dve presilové hry, za čo ich súper potrestal nielen vyrovnávajúcim gólom, ale osem sekúnd pred koncom aj gólom víťazným.

KVP Kúpele - PVK Vrútky 8:5 (3:1, 2:2, 1:2, 2:0)

Góly KVP: Baranovičová a Kolárová po 3, Kissová 2

Úvod patril piešťanským pólistkám. Nielenže vyhrávali 3:0, ale vypracovali si aj veľa ďalších príležitostí na strelenie gólu. Tie však nevyužili a súperkám sa podarilo náskok znížiť na rozdiel jedného gólu. Tesné vedenie si Piešťanky udržiavali počas celého zápasu a v závere ho dokázali aj navýšiť.

Tréner KVP Kúpele Ján Baranovič výkony svojich zverenkýň zhodnotil nasledovne: „Hráčkam nemožno vyčítať herné nasadenia a snahu. Bojovali príkladne a v každom zápase sa snažili hrať útočne a neustále ohrozovali bránu súperiek. Naša streľba však bola málo efektívna. Dáme gól vari z každej piatej príležitosti a zlyhávame aj v premieňaní presilových hier. Túto našu slabinu dokonale využila Olympia Košice, s ktorou bojujeme o prvú priečku. Ich skúsenejšie hráčky nás vyškolili v efektivite streľby, čo nás stálo víťazstvo.“

Zostava KVP Kúpele Piešťany: Stručková - Hrebíková, Doktorová, Baranovičová, Kozáková, Sedláková, Grežďová, Kolárová, Klampárová, Mešterová, Kissová

Ostatné výsledky: Vrútky - Olympia Košice 4:7, ŠKP Košice - Vrútky 8:6, Olympia Košice - ŠKP Košice 12:6

Poradie Národnej ligy junioriek po dvoch kolách: 1. KVP Kúpele Piešťany (14 b), 2. Olympia ŠG Košice (14), 3. ŠKP MD Košice (8), 4. PVK Vrútky (0)

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa