Topfest

Vodné pólo

Vodnopólové kadetky KVP Kúpele sa môžu tešiť zo zlatých medailí.  (T. Horký)

Piešťanské vodnopólistky majsterkami Slovenska

Národná liga Slovenska vo vodnom póle dievčat do 17 rokov vyvrcholila záverečným kolom, ktoré sa uskutočnilo v sobotu 9. mája na kúpalisku Eva v Piešťanoch. Domáce hráčky KVP Kúpele boli po troch kolách na čele tabuľky a potrebovali získať minimálne bod, ktorý by im zabezpečil premiérový majstrovský titul v tejto vekovej kategórii. Piešťankám sa to podarilo a stali sa majsterkami Slovenska.

21. 05. 2015 12:00  |  Šport / Vodné pólo
Ilustr. foto (T. Horký)

Pólisti KVP z troch zápasov s jedným víťazstvom

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany odohrali v priebehu dvoch týždňov tri extraligové zápasy skupiny „B“. Najskôr prehrali 4:17 v Žiline, potom doma 5:12 s Topoľčanmi a naposledy zvíťazili nad Vrútkami 12:6.

14. 05. 2015 14:30  |  Šport / Vodné pólo
Mladé piešťanské vodnopólistky majú na druhé miesto už veľkú stratu. (archív KVP)

U piešťanských junioriek sa prejavilo tréningové manko

V Mestskej plavárni v Košiciach sa v dňoch 18.-19. apríla hralo tretie kolo juniorskej súťaže dievčat vo vodnom póle. Piešťanským hráčkam z KVP Kúpele sa v zápasoch nedarilo podľa predstáv, keď zvíťazili len raz.

24. 04. 2015 15:00  |  Šport / Vodné pólo

Juniorky KVP v Československom pohári zatiaľ tretie

V českom Hradci Králové sa 10.-12. apríla uskutočnilo tretie kolo súťaže o Československý pohár vo vodnom póle žien. Slovensko v tejto súťaži zastupuje reprezentačný výber dievčat do 15 rokov, ktorý je veľkým prísľubom slovenského vodného póla a družstvo junioriek KVP Kúpele Piešťany. Piešťanské juniorky sa však museli zaobísť bez štyroch hráčok, ktoré hrajú v slovenskom výbere - Strúčková, Kolárová, Baranovičová a Rybanská.

23. 04. 2015 14:00  |  Šport / Vodné pólo
Mladé vodnopólistky KVP prehrali s Košicami, no porazili Vrútky. (archív KVP)

Kadetky KVP sú napriek prvej prehre na čele tabuľky

Národná liga Slovenska vo vodnom póle kadetiek mala na programe tretie kolo, ktoré sa hralo v Národnom centre vodného póla v Novákoch. Hráčky KVP Kúpele Piešťany najskôr prehrali s Košicami 8:12, no potom porazili Vrútky 8:7 a sú stále na čele tabuľky.

17. 04. 2015 12:00  |  Šport / Vodné pólo
Ilustr. foto (archív KVP)

Vodnopólisti prví vo Vrútkach

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany odohrali vo štvrtok 19. marca zápas druhého kola extraligy skupiny „B“ v krytej žilinskej plavárni proti Vrútkam a porazili ich 10:6.

03. 04. 2015 15:00  |  Šport / Vodné pólo

Žiačky KVP Kúpele sú na druhej priečke

Bratislavská plaváreň Pasienky bola počas víkendu 21.-22. marca dejiskom druhého turnaja Národnej ligy žiačok do 14 rokov. Žiačky KVP Kúpele Piešťany nastúpili na turnaj s odhodlaním potvrdiť svoje postavenie na druhej priečke po prvom kole a pokúsiť sa potrápiť aj favorizované hráčky bratislavskej Slávie. Podarilo sa však splniť len jeden z týchto cieľov.

02. 04. 2015 14:00  |  Šport / Vodné pólo
Až štyri piešťanské vodnopólistky sú členkami slovenskej reprezentácie. (R. Chlpek)

Na Európske hry do Baku aj piešťanské vodnopólistky

Vodné pólistky Slovenska do 17 rokov si v kvalifikácii vybojovali postup na prvé Európske hry, ktoré sa uskutočnia 12.-28. júna v azerbajdžanskom Baku. Oporami družstva sú aj štyri hráčky KVP Kúpele Piešťany.

27. 03. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Timotej Filo sa v stretnutí prezentoval jedným presným zásahom. (archív KVP)

Vodnopólisti na úvod prehrali s Topoľčanmi

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany sú v novom súťažnom ročníku účastníkmi extraligy, skupina „B“, do ktorej sa prihlásili spoločne s družstvami PVK Vrútky a KVP Komárno. Z extraligy, skupina „A“, sa k nim pridali posledné dva tímy, a to Pirana SC Topoľčany a KPŠ Nereus Žilina.

20. 03. 2015 15:00  |  Šport / Vodné pólo

Piešťanskí vodnopólisti ovládli Prešovský pohár

Vodní pólisti Piešťan sa v rámci prípravy na nový ročník súťaže zúčastnili turnaja s názvom Prešovský pohár. Zápasy sa hrali v 25-metrovom bazéne vysokej školy v Prešove a Piešťanci mali za súperov Vrútky, Prešov a domácich kadetov. Muži KVP Kúpele doplnení o kadetov prešli turnajom bez zaváhania a všetky tri stretnutia vyhrali vyššími rozdielmi.

06. 02. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Články 61 - 70 z 122