Nadácia Adeli

Vodné pólo

Žiačky KVP Kúpele Piešťany vyhrali všetky štyri turnaje Central European Waterpolo Girls League. (jb)

Mladé piešťanské pólistky víťazkami nadnárodnej súťaže

Mladé vodné pólistky KVP Kúpele Piešťany si vybojovali prvenstvo v nadnárodnej súťaži žiačok - Central European Waterpolo Girls League. Piešťanky vyhrali všetky štyri turnaje a stali sa zaslúžene celkovými víťazkami pred Viedňou a Českou republikou.

01. 10. 2015 16:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanskí vodnopóloví veteráni obsadili na turnaji v Maďarsku štvrtú priečku. (archív KVP)

Veteráni KVP na turnaji v maďarskom Kecskeméte

Vodnopólové mužstvo veteránov KVP Kúpele Piešťany, ktoré tvoria hráči nad 35 rokov, sa v dňoch 18.- 19. septembra zúčastnilo na turnaji v maďarskom Kecskeméte. V krajine, ktorá je viacnásobným olympijským víťazom v tomto športe, mali za súperov štyri domáce celky.

30. 09. 2015 12:00  |  Šport / Vodné pólo
Ilustr. foto (T. Horký)

Na Eve najlepšie vodnopólové tímy

Piešťanské kúpalisko Eva bude hostiť B-skupinu Slovenského pohára mužov vo vodnom póle pre rok 2015.

17. 09. 2015 10:28  |  Šport / Vodné pólo
Mladé vodnopólistky aj s piatimi Piešťankami ovládli medzinárodný turnaj v Prahe. (archív KVP)

Piešťanské vodnopólistky úspešne reprezentovali Slovensko

Vodné pólistky z klubu KVP Kúpele Piešťany sú už stabilnými členkami reprezentačných výberov Slovenska. V Prahe na medzinárodnom turnaji EU Nations pre kategóriu do 17 rokov sa vo výbere Slovenska predstavili brankárky Petra Stručková a Emi Kissová a hráčky Barbora Baranovičová, Tamara Kolárová a Monika Sedláková. Určite aj ony prispeli svojimi výkonmi k úspechu Sloveniek, ktoré turnaj bez jedinej prehry ovládli.

17. 09. 2015 10:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanskí vodnopólisti obsadili na domácom Kúpeľnom pohári druhé miesto. (archív KVP)

Kúpeľný pohár vyhrali Vrútky

Na kúpalisku Eva sa v dňoch 21.-22. augusta uskutočnil vodnopólový turnaj mužov - Kúpeľný pohár. Okrem domáceho KVP Kúpele Piešťany sa na ňom predstavili pólisti Slávie PU Prešov, PVK Vrútky a IWV Viedeň. Víťazom turnaja sa stali Vrútky vďaka lepšiemu skóre pred Piešťanmi.

02. 09. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanskí vodnopólisti KVP H20 zvíťazili na majstrovstvách sveta veteránov. (archív J. Cifru)

Vodnopóloví veteráni z Piešťan sú majstrami sveta!

Na nedávno skončených 16. Majstrovstvách sveta veteránov v plávaní, skokoch do vody a vo vodnom póle v ruskej Kazani sa výborne darilo vodnopólistom z piešťanského tímu KVP H20. Na šampionáte doslova excelovali. Piešťanskí veteráni na turnaji nenašli konkurenciu a stali sa majstrami sveta!

30. 08. 2015 11:00  |  Šport / Vodné pólo
Vodnopólisti KVP Piešťany môžu na kúpalisku Eva trénovať osem mesiacov v roku. (T. Horký)

Predseda vodnopólistov Ľ. Kubán: Krytý bazén treba riešiť uvážene, nie pod tlakom

Na zasadnutí mestského zastupiteľstva z 2. júla okrem hokejových fanúšikov vystúpili aj zástupcovia plávania v Piešťanoch. Vo svojom stanovisku uviedli, že sa obávajú najhoršieho možného scenára, a to, že nebudú mať kde plávať. Apelovali preto na vedenie mesta i poslancov, aby sa touto otázkou bezodkladne zaoberali a ponúkli im dve možnosti na vyriešenie situácie. Okrem plavcov sa však táto problematika dotýka aj vodnopólistov, preto sme požiadali predsedu Klubu vodného póla (KVP) Piešťany Ľudovíta Kubána, aby sa k situácii vyjadril.

14. 08. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanské reprezentantky: (zľava) Emi Kissová, Monika Sedláková, Tamara Kolárová, Nataša Rybanská, Barbora Baranovičová a Mária Budková. (archív (KVP))

Piešťanské vodnopólistky v Prahe medzi olympijskými nádejami

Reprezentačné družstvo vodných pólistiek Slovenska do 15 rokov sa v dňoch 10.-12. júla predstavilo na turnaji olympijských nádejí v Prahe. V plaveckom komplexe v Podolí boli ich súperkami výbery z Čiech, Nemecka a Maďarska. V družstve vedenom piešťanským trénerom Jánom Baranovičom sa z piešťanských hráčok predstavili Nataša Rybanská a Barbora Baranovičová, ku ktorým sa pridali nádejné mladšie hráčky Tamara Kolárová, Mária Budková, Monika Sedláková a Emi Kissová.

29. 07. 2015 15:00  |  Šport / Vodné pólo
Ceny najlepším odovzdával slovenský reprezentant vo vodnom póle a odchovanec Piešťan Martin Kolárik (vpravo). (J. Galo)

Balnea Cup za účasti výberu z Austrálie

Vodnopólový turnaj Balnea Cup 2015 na piešťanskom kúpalisku Eva mal aj v tomto roku zámorskú účasť. Po mužoch zo Singapuru, juniorkách Austrálie a Južnej Afriky zavítali do Piešťan juniori z Austrálie. Tí zotrvali v kúpeľnom meste počas celého týždňa a okrem súbojov na Balnea Cupe si zatrénovali a odohrali jeden oficiálny zápas s tímom kadetov KVP Kúpele Piešťany.

24. 07. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Ani tri góly Vladimíra Ferančíka na víťazstvo Piešťan nestačili. (archív (KVP))

Pólisti na záver s prehrou

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany odohrali záverečné 10. kolo súťaže na kúpalisku v Komárne. Domáci hráči mali už pred zápasom istú účasť v extralige, skupina A, kde postúpili spoločne s Topoľčanmi. Pokiaľ však chceli byť víťazom skupiny, museli nad Piešťanmi zvíťaziť.

09. 07. 2015 11:00  |  Šport / Vodné pólo
Články 61 - 70 z 135
Regal Burger

Anketa