Pyrodan

Vodné pólo

Piešťanské vodné pólistky ovládli majstrovský turnaj v Novákoch. (archív KVP)

Vodnopólistky KVP zimnými majsterkami Slovenska

V Národnom centre vodného póla v Novákoch sa v dňoch 16.-17. januára hral turnaj Zimných majstrovstiev Slovenka žiačok do 14 rokov. Turnaj mal aj medzinárodnú účasť, pretože okrem troch slovenských družstiev sa do súťaže prihlásil aj rakúsky klub z Viedne. Hráčky KVP Kúpele Piešťany absolvovali podujatie bez jedinej prehry a po ročnej prestávke sa stali opäť zimnými majsterkami Slovenska.

27. 01. 2016 12:00  |  Šport / Vodné pólo
V zápasoch s reprezentáciami Singapuru si hráči KVP počínali viac než dobre. (archív KVP)

Piešťanci spoznávali aj krásy exotickej krajiny

Zástavka piešťanskej výpravy v Singapure mala za cieľ na jednej strane oplatiť vodným pólistom ich pobyt v Piešťanoch z roku 2013, zároveň spoznať tento malý ostrovný štát s veľkými hospodárskymi a kultúrnymi úspechmi.

21. 01. 2016 16:00  |  Šport / Vodné pólo
Netradičné Vianoce piešťanských vodných pólistov a pólistiek. Strávili ich v Austrálii. (archív KVP)

Pólistky a pólisti kúpeľov v Austrálii a Singapure

Na prelome rokov sa uskutočnil historicky prvý výjazd piešťanských vodných pólistov do Austrálie a Singapuru. Od 21. decembra 2015 do 4. januára 2016 absolvovali kadetky a kadeti klubu KVP Kúpele tréningový pobyt spojený s účasťou na turnaji Junior Tom Hoad Cup v austrálskom Perthe. Potom v dňoch 4.-7. januára trénovali v Singapure s miestnymi reprezentačnými výbermi a odohrali aj oficiálne zápasy.

21. 01. 2016 12:00  |  Šport / Vodné pólo
Ladislav Bačík sa dožil 82 rokov. (archív im)

Ahoj, Laco, maj sa tam krásne!

AAA Pred pár dňami nás zastihla smutná správa, zomrel Laco Bačík, veľká postava nielen piešťanského plaveckého, ale i vtedajšieho československého športu. Mnohonásobný držiteľ československých plaveckých rekordov, dlhoročný československý plavecký reprezentant, víťaz mnohých medzinárodných pretekov, výrazný pojem európskych plaveckých bazénov 50. a 60. rokov minulého storočia. No a vynikajúci hráč vodného póla, akému bolo ťažké hľadať pár i v najlepších svetových tímoch. Strelec par excellent!

13. 01. 2016 15:00  |  Šport / Plávanie
Piešťanské vodné pólistky si v Košiciach užili aj vianočné trhy.

 (archív KVP)

Vodnopólové kadetky naďalej bez prehry

Druhé kolo Národnej ligy kadetiek (hráčok do 17 rokov) vo vodnom póle pokračovalo na Mestskej plavárni v Košiciach. Všetky zápasy boli vyrovnané a hráčky KVP Kúpele Piešťany nadviazali dvomi víťazstvami na prvé kolo a potvrdili svoj úspešný vstup do sezóny.

17. 12. 2015 13:33  |  Šport / Vodné pólo
Vodnopólistky KVP ovládli Slovenský pohár žien prvýkrát v histórii. (archív KVP)

Historický úspech piešťanských vodnopólistiek

Ženské vodné pólo v Piešťanoch vstupuje do 25. sezóny. Hneď v jej úvode sa prepisuje história. Pólistky KVP Kúpele sa prvýkrát tešia z prvenstva v Slovenskom pohári žien. Po víťazstvách v kategóriách žiačok, kadetiek či junioriek ide o vôbec prvé víťazstvo medzi ženami v histórii klubu.

10. 12. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanskí vodnopólisti na turnaji v Bratislave. (archív KVP)

Veteráni KVP zakončili sezónu štvrtým miestom

Vodnopóloví veteráni KVP Kúpele Piešťany zakončili v dňoch 20.-21. novembra tohtoročnú sezónu v Bratislave na 16. ročníku medzinárodného turnaja Slovakia Open 2015, na ktorom skončili štvrtí. Okrem pólistov z kúpeľného mesta sa ho zúčastnili domáca Slávia UK Bratislava, Tipo Budapešť (Maďarsko), výbery Slovenska a Českej republiky, Dynamo Ľvov (Ukrajina) a chorvátske družstvá Gusari Omiš a Stara Sava Zahreb.

02. 12. 2015 12:00  |  Šport / Vodné pólo
Vodnopólistky KVP Kúpele Piešťany zaznamenali na turnaji dve výhry a jednu prehru. (archív KVP)

Vodnopólistky KVP získali striebro

V bazéne Národného vodnopólového centra v Novákoch sa počas víkendu uskutočnili Zimné Majstrovstvá Slovenska junioriek do 20 rokov. KVP Kúpele Piešťany zaznamenali na turnaji dve víťazstvá a jednu prehru, čo v konečnom súčte znamenalo druhé miesto za víťaznými Vrútkami.

22. 11. 2015 11:00  |  Šport / Vodné pólo
Mladí vodnopólisti KVP Kúpele vyhrali v Novákoch tri zápasy zo štyroch. (archív KVP)

Vodnopóloví kadeti druhí, strelecky vyčnieval Sagan

Oblastná súťaž – skupina západ v kategórii kadetov vo vodnom póle sa začala prvým turnajom v Novákoch. Vodnopólisti KVP Piešťany odohrali štyri stretnutia, v ktorých trikrát vyhrali a len raz odchádzali z bazéna ako porazení.

10. 11. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Brankára KVP Romana Klampára vyhlásili za najlepšieho brankára turnaja. (archív KVP)

Hráči Kúpeľov na turnaji v Topoľčanoch získali bronz

V krytej plavárni v Topoľčanoch sa uskutočnil jeden z najstarších vodnopólových turnajov v Európe - O štít mesta Topoľčany. Jeho 54. ročníka sa zúčastnilo aj družstvo mužov KVP Kúpele Piešťany. Na turnaji nastúpili proti favorizovaným družstvám z extraligy, skupiny „A“ - Pirana SC Topoľčany a PVK Vrútky. Pre chorobu a pracovné povinnosti však hráči Kúpeľov neodohrali turnaj v kompletnom zložení.

16. 10. 2015 14:00  |  Šport / Vodné pólo
Články 51 - 60 z 137
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa