Vodné pólo

Piešťanskí vodnopólisti obsadili na domácom Kúpeľnom pohári druhé miesto. (archív KVP)

Kúpeľný pohár vyhrali Vrútky

Na kúpalisku Eva sa v dňoch 21.-22. augusta uskutočnil vodnopólový turnaj mužov - Kúpeľný pohár. Okrem domáceho KVP Kúpele Piešťany sa na ňom predstavili pólisti Slávie PU Prešov, PVK Vrútky a IWV Viedeň. Víťazom turnaja sa stali Vrútky vďaka lepšiemu skóre pred Piešťanmi.

02. 09. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanskí vodnopólisti KVP H20 zvíťazili na majstrovstvách sveta veteránov. (archív J. Cifru)

Vodnopóloví veteráni z Piešťan sú majstrami sveta!

Na nedávno skončených 16. Majstrovstvách sveta veteránov v plávaní, skokoch do vody a vo vodnom póle v ruskej Kazani sa výborne darilo vodnopólistom z piešťanského tímu KVP H20. Na šampionáte doslova excelovali. Piešťanskí veteráni na turnaji nenašli konkurenciu a stali sa majstrami sveta!

30. 08. 2015 11:00  |  Šport / Vodné pólo
Vodnopólisti KVP Piešťany môžu na kúpalisku Eva trénovať osem mesiacov v roku. (T. Horký)

Predseda vodnopólistov Ľ. Kubán: Krytý bazén treba riešiť uvážene, nie pod tlakom

Na zasadnutí mestského zastupiteľstva z 2. júla okrem hokejových fanúšikov vystúpili aj zástupcovia plávania v Piešťanoch. Vo svojom stanovisku uviedli, že sa obávajú najhoršieho možného scenára, a to, že nebudú mať kde plávať. Apelovali preto na vedenie mesta i poslancov, aby sa touto otázkou bezodkladne zaoberali a ponúkli im dve možnosti na vyriešenie situácie. Okrem plavcov sa však táto problematika dotýka aj vodnopólistov, preto sme požiadali predsedu Klubu vodného póla (KVP) Piešťany Ľudovíta Kubána, aby sa k situácii vyjadril.

14. 08. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanské reprezentantky: (zľava) Emi Kissová, Monika Sedláková, Tamara Kolárová, Nataša Rybanská, Barbora Baranovičová a Mária Budková. (archív (KVP))

Piešťanské vodnopólistky v Prahe medzi olympijskými nádejami

Reprezentačné družstvo vodných pólistiek Slovenska do 15 rokov sa v dňoch 10.-12. júla predstavilo na turnaji olympijských nádejí v Prahe. V plaveckom komplexe v Podolí boli ich súperkami výbery z Čiech, Nemecka a Maďarska. V družstve vedenom piešťanským trénerom Jánom Baranovičom sa z piešťanských hráčok predstavili Nataša Rybanská a Barbora Baranovičová, ku ktorým sa pridali nádejné mladšie hráčky Tamara Kolárová, Mária Budková, Monika Sedláková a Emi Kissová.

29. 07. 2015 15:00  |  Šport / Vodné pólo
Ceny najlepším odovzdával slovenský reprezentant vo vodnom póle a odchovanec Piešťan Martin Kolárik (vpravo). (J. Galo)

Balnea Cup za účasti výberu z Austrálie

Vodnopólový turnaj Balnea Cup 2015 na piešťanskom kúpalisku Eva mal aj v tomto roku zámorskú účasť. Po mužoch zo Singapuru, juniorkách Austrálie a Južnej Afriky zavítali do Piešťan juniori z Austrálie. Tí zotrvali v kúpeľnom meste počas celého týždňa a okrem súbojov na Balnea Cupe si zatrénovali a odohrali jeden oficiálny zápas s tímom kadetov KVP Kúpele Piešťany.

24. 07. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Ani tri góly Vladimíra Ferančíka na víťazstvo Piešťan nestačili. (archív (KVP))

Pólisti na záver s prehrou

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany odohrali záverečné 10. kolo súťaže na kúpalisku v Komárne. Domáci hráči mali už pred zápasom istú účasť v extralige, skupina A, kde postúpili spoločne s Topoľčanmi. Pokiaľ však chceli byť víťazom skupiny, museli nad Piešťanmi zvíťaziť.

09. 07. 2015 11:00  |  Šport / Vodné pólo
Ilustr. foto (archív KVP)

Vodnopólové juniorky tretie v Československom pohári

Piešťanské kúpalisko Eva bolo dejiskom záverečného kola Československého pohára 2014/15 vo vodnom póle v kategórii žien. Víťazom sa napokon stali vodnopólistky Českej republiky, piešťanské juniorky obsadili tretie miesto.

08. 07. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Radovan Pieter strelil Komárnu tri góly. (archív KVP)

Pólisti KVP zdolali Komárno aj Žilinu

Vodnopólisti KVP Kúpele Piešťany odohrali na kúpalisku Eva dva extraligové zápasy skupiny B. V oboch stretnutiach dokázali zvíťaziť, keď Komárno zdolali 14:11 a Žilinu 12:10.

17. 06. 2015 14:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanské vodnopólistky zvíťazili vo všetkých zápasoch. (archív KVP)

Vodnopólové žiačky KVP ovládli medzinárodný turnaj

Tretí turnaj nadnárodnej súťaže žiačok do 13 rokov pod názvom Central European Waterpolo Girls League organizoval piešťanský vodnopólový klub.

28. 05. 2015 15:00  |  Šport / Vodné pólo
Vodnopólové kadetky KVP Kúpele sa môžu tešiť zo zlatých medailí.  (T. Horký)

Piešťanské vodnopólistky majsterkami Slovenska

Národná liga Slovenska vo vodnom póle dievčat do 17 rokov vyvrcholila záverečným kolom, ktoré sa uskutočnilo v sobotu 9. mája na kúpalisku Eva v Piešťanoch. Domáce hráčky KVP Kúpele boli po troch kolách na čele tabuľky a potrebovali získať minimálne bod, ktorý by im zabezpečil premiérový majstrovský titul v tejto vekovej kategórii. Piešťankám sa to podarilo a stali sa majsterkami Slovenska.

21. 05. 2015 12:00  |  Šport / Vodné pólo
Články 51 - 60 z 121

Anketa