Lodenica

Vodné pólo

Piešťanskí vodnopóloví veteráni obsadili na turnaji v Maďarsku štvrtú priečku. (archív KVP)

Veteráni KVP na turnaji v maďarskom Kecskeméte

Vodnopólové mužstvo veteránov KVP Kúpele Piešťany, ktoré tvoria hráči nad 35 rokov, sa v dňoch 18.- 19. septembra zúčastnilo na turnaji v maďarskom Kecskeméte. V krajine, ktorá je viacnásobným olympijským víťazom v tomto športe, mali za súperov štyri domáce celky.

30. 09. 2015 12:00  |  Šport / Vodné pólo
Ilustr. foto (T. Horký)

Na Eve najlepšie vodnopólové tímy

Piešťanské kúpalisko Eva bude hostiť B-skupinu Slovenského pohára mužov vo vodnom póle pre rok 2015.

17. 09. 2015 10:28  |  Šport / Vodné pólo
Mladé vodnopólistky aj s piatimi Piešťankami ovládli medzinárodný turnaj v Prahe. (archív KVP)

Piešťanské vodnopólistky úspešne reprezentovali Slovensko

Vodné pólistky z klubu KVP Kúpele Piešťany sú už stabilnými členkami reprezentačných výberov Slovenska. V Prahe na medzinárodnom turnaji EU Nations pre kategóriu do 17 rokov sa vo výbere Slovenska predstavili brankárky Petra Stručková a Emi Kissová a hráčky Barbora Baranovičová, Tamara Kolárová a Monika Sedláková. Určite aj ony prispeli svojimi výkonmi k úspechu Sloveniek, ktoré turnaj bez jedinej prehry ovládli.

17. 09. 2015 10:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanskí vodnopólisti obsadili na domácom Kúpeľnom pohári druhé miesto. (archív KVP)

Kúpeľný pohár vyhrali Vrútky

Na kúpalisku Eva sa v dňoch 21.-22. augusta uskutočnil vodnopólový turnaj mužov - Kúpeľný pohár. Okrem domáceho KVP Kúpele Piešťany sa na ňom predstavili pólisti Slávie PU Prešov, PVK Vrútky a IWV Viedeň. Víťazom turnaja sa stali Vrútky vďaka lepšiemu skóre pred Piešťanmi.

02. 09. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanskí vodnopólisti KVP H20 zvíťazili na majstrovstvách sveta veteránov. (archív J. Cifru)

Vodnopóloví veteráni z Piešťan sú majstrami sveta!

Na nedávno skončených 16. Majstrovstvách sveta veteránov v plávaní, skokoch do vody a vo vodnom póle v ruskej Kazani sa výborne darilo vodnopólistom z piešťanského tímu KVP H20. Na šampionáte doslova excelovali. Piešťanskí veteráni na turnaji nenašli konkurenciu a stali sa majstrami sveta!

30. 08. 2015 11:00  |  Šport / Vodné pólo
Vodnopólisti KVP Piešťany môžu na kúpalisku Eva trénovať osem mesiacov v roku. (T. Horký)

Predseda vodnopólistov Ľ. Kubán: Krytý bazén treba riešiť uvážene, nie pod tlakom

Na zasadnutí mestského zastupiteľstva z 2. júla okrem hokejových fanúšikov vystúpili aj zástupcovia plávania v Piešťanoch. Vo svojom stanovisku uviedli, že sa obávajú najhoršieho možného scenára, a to, že nebudú mať kde plávať. Apelovali preto na vedenie mesta i poslancov, aby sa touto otázkou bezodkladne zaoberali a ponúkli im dve možnosti na vyriešenie situácie. Okrem plavcov sa však táto problematika dotýka aj vodnopólistov, preto sme požiadali predsedu Klubu vodného póla (KVP) Piešťany Ľudovíta Kubána, aby sa k situácii vyjadril.

14. 08. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanské reprezentantky: (zľava) Emi Kissová, Monika Sedláková, Tamara Kolárová, Nataša Rybanská, Barbora Baranovičová a Mária Budková. (archív (KVP))

Piešťanské vodnopólistky v Prahe medzi olympijskými nádejami

Reprezentačné družstvo vodných pólistiek Slovenska do 15 rokov sa v dňoch 10.-12. júla predstavilo na turnaji olympijských nádejí v Prahe. V plaveckom komplexe v Podolí boli ich súperkami výbery z Čiech, Nemecka a Maďarska. V družstve vedenom piešťanským trénerom Jánom Baranovičom sa z piešťanských hráčok predstavili Nataša Rybanská a Barbora Baranovičová, ku ktorým sa pridali nádejné mladšie hráčky Tamara Kolárová, Mária Budková, Monika Sedláková a Emi Kissová.

29. 07. 2015 15:00  |  Šport / Vodné pólo
Ceny najlepším odovzdával slovenský reprezentant vo vodnom póle a odchovanec Piešťan Martin Kolárik (vpravo). (J. Galo)

Balnea Cup za účasti výberu z Austrálie

Vodnopólový turnaj Balnea Cup 2015 na piešťanskom kúpalisku Eva mal aj v tomto roku zámorskú účasť. Po mužoch zo Singapuru, juniorkách Austrálie a Južnej Afriky zavítali do Piešťan juniori z Austrálie. Tí zotrvali v kúpeľnom meste počas celého týždňa a okrem súbojov na Balnea Cupe si zatrénovali a odohrali jeden oficiálny zápas s tímom kadetov KVP Kúpele Piešťany.

24. 07. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Ani tri góly Vladimíra Ferančíka na víťazstvo Piešťan nestačili. (archív (KVP))

Pólisti na záver s prehrou

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany odohrali záverečné 10. kolo súťaže na kúpalisku v Komárne. Domáci hráči mali už pred zápasom istú účasť v extralige, skupina A, kde postúpili spoločne s Topoľčanmi. Pokiaľ však chceli byť víťazom skupiny, museli nad Piešťanmi zvíťaziť.

09. 07. 2015 11:00  |  Šport / Vodné pólo
Ilustr. foto (archív KVP)

Vodnopólové juniorky tretie v Československom pohári

Piešťanské kúpalisko Eva bolo dejiskom záverečného kola Československého pohára 2014/15 vo vodnom póle v kategórii žien. Víťazom sa napokon stali vodnopólistky Českej republiky, piešťanské juniorky obsadili tretie miesto.

08. 07. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Články 51 - 60 z 124
Regal Burger

Anketa