Nadácia Adeli

Vodné pólo

Brankára KVP Romana Klampára vyhlásili za najlepšieho brankára turnaja. (archív KVP)

Hráči Kúpeľov na turnaji v Topoľčanoch získali bronz

V krytej plavárni v Topoľčanoch sa uskutočnil jeden z najstarších vodnopólových turnajov v Európe - O štít mesta Topoľčany. Jeho 54. ročníka sa zúčastnilo aj družstvo mužov KVP Kúpele Piešťany. Na turnaji nastúpili proti favorizovaným družstvám z extraligy, skupiny „A“ - Pirana SC Topoľčany a PVK Vrútky. Pre chorobu a pracovné povinnosti však hráči Kúpeľov neodohrali turnaj v kompletnom zložení.

16. 10. 2015 14:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanským vodnopólistom uniklo prvé miesto na turnaji len tesne. (archív KVP)

Vodnopólisti na domácom Anti Kajlich Cupe druhí

Už 14. ročník medzinárodného vodnopólového turnaja hráčov starších ako 35 rokov pod názvom Anti Kajlich Cup sa uskutočnil v sobotu 3. októbra na piešťanskom kúpalisku Eva. Víťazom sa zaslúžene stalo mužstvo z Budapešti, ktoré ako jediné na turnaji neprehralo ani jeden zápas. Klub vodného póla Kúpele Piešťany sa nedal zahanbiť a skončil na výbornom druhom mieste.

14. 10. 2015 14:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanec Simon Kalnický zakončuje jednu z útočných akcií vodnopólistov KVP. (archív (KVP))

Vodnopólová elita opäť v Piešťanoch

Na piešťanskom kúpalisku Eva sa po dlhých rokoch predstavili popredné družstvá mužov z vodnopólovej extraligy. Na turnaji Slovenského pohára štartovali v B-skupine aj domáci vodní pólisti. Nastúpili proti favorizovaným tímom Slávie UK Bratislavy, ŠKP Košice a Komárna. Mladé družstvo KVP Kúpele zložené prevažne z kadetov doplnené o štyroch takmer veteránov nastúpilo s ambíciou odohrať a potrápiť popredné celky extraligy čo najviac.

06. 10. 2015 12:00  |  Šport / Vodné pólo
Žiačky KVP Kúpele Piešťany vyhrali všetky štyri turnaje Central European Waterpolo Girls League. (jb)

Mladé piešťanské pólistky víťazkami nadnárodnej súťaže

Mladé vodné pólistky KVP Kúpele Piešťany si vybojovali prvenstvo v nadnárodnej súťaži žiačok - Central European Waterpolo Girls League. Piešťanky vyhrali všetky štyri turnaje a stali sa zaslúžene celkovými víťazkami pred Viedňou a Českou republikou.

01. 10. 2015 16:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanskí vodnopóloví veteráni obsadili na turnaji v Maďarsku štvrtú priečku. (archív KVP)

Veteráni KVP na turnaji v maďarskom Kecskeméte

Vodnopólové mužstvo veteránov KVP Kúpele Piešťany, ktoré tvoria hráči nad 35 rokov, sa v dňoch 18.- 19. septembra zúčastnilo na turnaji v maďarskom Kecskeméte. V krajine, ktorá je viacnásobným olympijským víťazom v tomto športe, mali za súperov štyri domáce celky.

30. 09. 2015 12:00  |  Šport / Vodné pólo
Ilustr. foto (T. Horký)

Na Eve najlepšie vodnopólové tímy

Piešťanské kúpalisko Eva bude hostiť B-skupinu Slovenského pohára mužov vo vodnom póle pre rok 2015.

17. 09. 2015 10:28  |  Šport / Vodné pólo
Mladé vodnopólistky aj s piatimi Piešťankami ovládli medzinárodný turnaj v Prahe. (archív KVP)

Piešťanské vodnopólistky úspešne reprezentovali Slovensko

Vodné pólistky z klubu KVP Kúpele Piešťany sú už stabilnými členkami reprezentačných výberov Slovenska. V Prahe na medzinárodnom turnaji EU Nations pre kategóriu do 17 rokov sa vo výbere Slovenska predstavili brankárky Petra Stručková a Emi Kissová a hráčky Barbora Baranovičová, Tamara Kolárová a Monika Sedláková. Určite aj ony prispeli svojimi výkonmi k úspechu Sloveniek, ktoré turnaj bez jedinej prehry ovládli.

17. 09. 2015 10:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanskí vodnopólisti obsadili na domácom Kúpeľnom pohári druhé miesto. (archív KVP)

Kúpeľný pohár vyhrali Vrútky

Na kúpalisku Eva sa v dňoch 21.-22. augusta uskutočnil vodnopólový turnaj mužov - Kúpeľný pohár. Okrem domáceho KVP Kúpele Piešťany sa na ňom predstavili pólisti Slávie PU Prešov, PVK Vrútky a IWV Viedeň. Víťazom turnaja sa stali Vrútky vďaka lepšiemu skóre pred Piešťanmi.

02. 09. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanskí vodnopólisti KVP H20 zvíťazili na majstrovstvách sveta veteránov. (archív J. Cifru)

Vodnopóloví veteráni z Piešťan sú majstrami sveta!

Na nedávno skončených 16. Majstrovstvách sveta veteránov v plávaní, skokoch do vody a vo vodnom póle v ruskej Kazani sa výborne darilo vodnopólistom z piešťanského tímu KVP H20. Na šampionáte doslova excelovali. Piešťanskí veteráni na turnaji nenašli konkurenciu a stali sa majstrami sveta!

30. 08. 2015 11:00  |  Šport / Vodné pólo
Vodnopólisti KVP Piešťany môžu na kúpalisku Eva trénovať osem mesiacov v roku. (T. Horký)

Predseda vodnopólistov Ľ. Kubán: Krytý bazén treba riešiť uvážene, nie pod tlakom

Na zasadnutí mestského zastupiteľstva z 2. júla okrem hokejových fanúšikov vystúpili aj zástupcovia plávania v Piešťanoch. Vo svojom stanovisku uviedli, že sa obávajú najhoršieho možného scenára, a to, že nebudú mať kde plávať. Apelovali preto na vedenie mesta i poslancov, aby sa touto otázkou bezodkladne zaoberali a ponúkli im dve možnosti na vyriešenie situácie. Okrem plavcov sa však táto problematika dotýka aj vodnopólistov, preto sme požiadali predsedu Klubu vodného póla (KVP) Piešťany Ľudovíta Kubána, aby sa k situácii vyjadril.

14. 08. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Články 51 - 60 z 128
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa