Lodenica

Vodné pólo

Ladislav Bačík sa dožil 82 rokov. (archív im)

Ahoj, Laco, maj sa tam krásne!

AAA Pred pár dňami nás zastihla smutná správa, zomrel Laco Bačík, veľká postava nielen piešťanského plaveckého, ale i vtedajšieho československého športu. Mnohonásobný držiteľ československých plaveckých rekordov, dlhoročný československý plavecký reprezentant, víťaz mnohých medzinárodných pretekov, výrazný pojem európskych plaveckých bazénov 50. a 60. rokov minulého storočia. No a vynikajúci hráč vodného póla, akému bolo ťažké hľadať pár i v najlepších svetových tímoch. Strelec par excellent!

13. 01. 2016 15:00  |  Šport / Plávanie
Piešťanské vodné pólistky si v Košiciach užili aj vianočné trhy.

 (archív KVP)

Vodnopólové kadetky naďalej bez prehry

Druhé kolo Národnej ligy kadetiek (hráčok do 17 rokov) vo vodnom póle pokračovalo na Mestskej plavárni v Košiciach. Všetky zápasy boli vyrovnané a hráčky KVP Kúpele Piešťany nadviazali dvomi víťazstvami na prvé kolo a potvrdili svoj úspešný vstup do sezóny.

17. 12. 2015 13:33  |  Šport / Vodné pólo
Vodnopólistky KVP ovládli Slovenský pohár žien prvýkrát v histórii. (archív KVP)

Historický úspech piešťanských vodnopólistiek

Ženské vodné pólo v Piešťanoch vstupuje do 25. sezóny. Hneď v jej úvode sa prepisuje história. Pólistky KVP Kúpele sa prvýkrát tešia z prvenstva v Slovenskom pohári žien. Po víťazstvách v kategóriách žiačok, kadetiek či junioriek ide o vôbec prvé víťazstvo medzi ženami v histórii klubu.

10. 12. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanskí vodnopólisti na turnaji v Bratislave. (archív KVP)

Veteráni KVP zakončili sezónu štvrtým miestom

Vodnopóloví veteráni KVP Kúpele Piešťany zakončili v dňoch 20.-21. novembra tohtoročnú sezónu v Bratislave na 16. ročníku medzinárodného turnaja Slovakia Open 2015, na ktorom skončili štvrtí. Okrem pólistov z kúpeľného mesta sa ho zúčastnili domáca Slávia UK Bratislava, Tipo Budapešť (Maďarsko), výbery Slovenska a Českej republiky, Dynamo Ľvov (Ukrajina) a chorvátske družstvá Gusari Omiš a Stara Sava Zahreb.

02. 12. 2015 12:00  |  Šport / Vodné pólo
Vodnopólistky KVP Kúpele Piešťany zaznamenali na turnaji dve výhry a jednu prehru. (archív KVP)

Vodnopólistky KVP získali striebro

V bazéne Národného vodnopólového centra v Novákoch sa počas víkendu uskutočnili Zimné Majstrovstvá Slovenska junioriek do 20 rokov. KVP Kúpele Piešťany zaznamenali na turnaji dve víťazstvá a jednu prehru, čo v konečnom súčte znamenalo druhé miesto za víťaznými Vrútkami.

22. 11. 2015 11:00  |  Šport / Vodné pólo
Mladí vodnopólisti KVP Kúpele vyhrali v Novákoch tri zápasy zo štyroch. (archív KVP)

Vodnopóloví kadeti druhí, strelecky vyčnieval Sagan

Oblastná súťaž – skupina západ v kategórii kadetov vo vodnom póle sa začala prvým turnajom v Novákoch. Vodnopólisti KVP Piešťany odohrali štyri stretnutia, v ktorých trikrát vyhrali a len raz odchádzali z bazéna ako porazení.

10. 11. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Brankára KVP Romana Klampára vyhlásili za najlepšieho brankára turnaja. (archív KVP)

Hráči Kúpeľov na turnaji v Topoľčanoch získali bronz

V krytej plavárni v Topoľčanoch sa uskutočnil jeden z najstarších vodnopólových turnajov v Európe - O štít mesta Topoľčany. Jeho 54. ročníka sa zúčastnilo aj družstvo mužov KVP Kúpele Piešťany. Na turnaji nastúpili proti favorizovaným družstvám z extraligy, skupiny „A“ - Pirana SC Topoľčany a PVK Vrútky. Pre chorobu a pracovné povinnosti však hráči Kúpeľov neodohrali turnaj v kompletnom zložení.

16. 10. 2015 14:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanským vodnopólistom uniklo prvé miesto na turnaji len tesne. (archív KVP)

Vodnopólisti na domácom Anti Kajlich Cupe druhí

Už 14. ročník medzinárodného vodnopólového turnaja hráčov starších ako 35 rokov pod názvom Anti Kajlich Cup sa uskutočnil v sobotu 3. októbra na piešťanskom kúpalisku Eva. Víťazom sa zaslúžene stalo mužstvo z Budapešti, ktoré ako jediné na turnaji neprehralo ani jeden zápas. Klub vodného póla Kúpele Piešťany sa nedal zahanbiť a skončil na výbornom druhom mieste.

14. 10. 2015 14:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanec Simon Kalnický zakončuje jednu z útočných akcií vodnopólistov KVP. (archív (KVP))

Vodnopólová elita opäť v Piešťanoch

Na piešťanskom kúpalisku Eva sa po dlhých rokoch predstavili popredné družstvá mužov z vodnopólovej extraligy. Na turnaji Slovenského pohára štartovali v B-skupine aj domáci vodní pólisti. Nastúpili proti favorizovaným tímom Slávie UK Bratislavy, ŠKP Košice a Komárna. Mladé družstvo KVP Kúpele zložené prevažne z kadetov doplnené o štyroch takmer veteránov nastúpilo s ambíciou odohrať a potrápiť popredné celky extraligy čo najviac.

06. 10. 2015 12:00  |  Šport / Vodné pólo
Žiačky KVP Kúpele Piešťany vyhrali všetky štyri turnaje Central European Waterpolo Girls League. (jb)

Mladé piešťanské pólistky víťazkami nadnárodnej súťaže

Mladé vodné pólistky KVP Kúpele Piešťany si vybojovali prvenstvo v nadnárodnej súťaži žiačok - Central European Waterpolo Girls League. Piešťanky vyhrali všetky štyri turnaje a stali sa zaslúžene celkovými víťazkami pred Viedňou a Českou republikou.

01. 10. 2015 16:00  |  Šport / Vodné pólo
Články 41 - 50 z 124
Regal Burger

Anketa