Vodné pólo

Piešťanky vyhrali v Přerove všetky tri zápasy. (archív KVP)

Vodnopólistky KVP na prvom turnaji stopercentné

Ženy KVP Piešťany sa počas posledného februárového víkendu zúčastnili úvodného turnaja prvej vodnopólovej ligy žien, ktorý sa uskutočnil v českom Přerove. Piešťanky si počínali výborne, vyhrali všetky tri zápasy a priebežne im patrí prvá priečka v skupine.

10. 03. 2016 14:00  |  Šport / Vodné pólo
Vodnopólové kadetky KVP si aj naďalej udržali neporaziteľnosť (archív KVP)

Vodnopólové kadetky kráčajú za obhajobou majstrovského titulu

V košickej mestskej plavárni sa v sobotu 6. februára hralo štvrté kolo Národnej ligy SR vo vodnom póle kadetiek - hráčok do 17 rokov. Pólistky KVP Kúpele Piešťany zvíťazili v oboch dueloch, sú naďalej bez prehry a na najlepšej ceste za obhajobou majstrovského titulu. Na čele už majú osembodový náskok pred druhými Košicami.

19. 02. 2016 15:00  |  Šport / Vodné pólo
Vodnopólové kadetky KVP si aj naďalej udržali neporaziteľnosť (archív KVP)

Úspešná séria piešťanských kadetiek pokračuje

Vodnopólová súťaž kadetiek pokračovala poslednú januárovú sobotu tretím kolom. Usporiadateľom bol piešťanský klub KVP Kúpele, ktorý zápasy zorganizoval v Novákoch. Piešťanské hráčky v doterajšom priebehu súťaže ani raz neprehrali a neporaziteľnosť si udržali aj po ďalšom dvojzápase.

11. 02. 2016 16:00  |  Šport / Vodné pólo
Mladí vodnopólisti KVP Kúpele podľahli len litovskému Kaunasu. (archív KVP)

Starší žiaci Piešťan na turnaji v Žiline bronzoví

Starší žiaci KVP Kúpele Piešťany sa zúčastnili medzinárodného vodnopólového turnaja v Žiline. Tak ako pri poslednej účasti v roku 2014 aj teraz vybojovali medailu. V konkurencii ôsmich družstiev zo Slovenska, Poľska, Moldavska a Litvy obsadili tretiu priečku, keď podľahli iba neskoršiemu víťazovi turnaja, družstvu z litovského Kaunasu.

28. 01. 2016 10:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanské vodné pólistky ovládli majstrovský turnaj v Novákoch. (archív KVP)

Vodnopólistky KVP zimnými majsterkami Slovenska

V Národnom centre vodného póla v Novákoch sa v dňoch 16.-17. januára hral turnaj Zimných majstrovstiev Slovenka žiačok do 14 rokov. Turnaj mal aj medzinárodnú účasť, pretože okrem troch slovenských družstiev sa do súťaže prihlásil aj rakúsky klub z Viedne. Hráčky KVP Kúpele Piešťany absolvovali podujatie bez jedinej prehry a po ročnej prestávke sa stali opäť zimnými majsterkami Slovenska.

27. 01. 2016 12:00  |  Šport / Vodné pólo
V zápasoch s reprezentáciami Singapuru si hráči KVP počínali viac než dobre. (archív KVP)

Piešťanci spoznávali aj krásy exotickej krajiny

Zástavka piešťanskej výpravy v Singapure mala za cieľ na jednej strane oplatiť vodným pólistom ich pobyt v Piešťanoch z roku 2013, zároveň spoznať tento malý ostrovný štát s veľkými hospodárskymi a kultúrnymi úspechmi.

21. 01. 2016 16:00  |  Šport / Vodné pólo
Netradičné Vianoce piešťanských vodných pólistov a pólistiek. Strávili ich v Austrálii. (archív KVP)

Pólistky a pólisti kúpeľov v Austrálii a Singapure

Na prelome rokov sa uskutočnil historicky prvý výjazd piešťanských vodných pólistov do Austrálie a Singapuru. Od 21. decembra 2015 do 4. januára 2016 absolvovali kadetky a kadeti klubu KVP Kúpele tréningový pobyt spojený s účasťou na turnaji Junior Tom Hoad Cup v austrálskom Perthe. Potom v dňoch 4.-7. januára trénovali v Singapure s miestnymi reprezentačnými výbermi a odohrali aj oficiálne zápasy.

21. 01. 2016 12:00  |  Šport / Vodné pólo
Ladislav Bačík sa dožil 82 rokov. (archív im)

Ahoj, Laco, maj sa tam krásne!

AAA Pred pár dňami nás zastihla smutná správa, zomrel Laco Bačík, veľká postava nielen piešťanského plaveckého, ale i vtedajšieho československého športu. Mnohonásobný držiteľ československých plaveckých rekordov, dlhoročný československý plavecký reprezentant, víťaz mnohých medzinárodných pretekov, výrazný pojem európskych plaveckých bazénov 50. a 60. rokov minulého storočia. No a vynikajúci hráč vodného póla, akému bolo ťažké hľadať pár i v najlepších svetových tímoch. Strelec par excellent!

13. 01. 2016 15:00  |  Šport / Plávanie
Piešťanské vodné pólistky si v Košiciach užili aj vianočné trhy.

 (archív KVP)

Vodnopólové kadetky naďalej bez prehry

Druhé kolo Národnej ligy kadetiek (hráčok do 17 rokov) vo vodnom póle pokračovalo na Mestskej plavárni v Košiciach. Všetky zápasy boli vyrovnané a hráčky KVP Kúpele Piešťany nadviazali dvomi víťazstvami na prvé kolo a potvrdili svoj úspešný vstup do sezóny.

17. 12. 2015 13:33  |  Šport / Vodné pólo
Vodnopólistky KVP ovládli Slovenský pohár žien prvýkrát v histórii. (archív KVP)

Historický úspech piešťanských vodnopólistiek

Ženské vodné pólo v Piešťanoch vstupuje do 25. sezóny. Hneď v jej úvode sa prepisuje história. Pólistky KVP Kúpele sa prvýkrát tešia z prvenstva v Slovenskom pohári žien. Po víťazstvách v kategóriách žiačok, kadetiek či junioriek ide o vôbec prvé víťazstvo medzi ženami v histórii klubu.

10. 12. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Články 31 - 40 z 121

Anketa