Pyrodan

Vodné pólo

Piešťanskí vodní pólisti sa v domácom prostredí postarali o príjemné prekvapenie. (E. Kolár)

Vodnopólisti KVP v Slovenskom pohári na skvelom piatom mieste

V Piešťanoch sa opäť po roku predstavili popredné extraligové tímy. Kúpalisko Eva privítalo turnaj Slovenského pohára mužov. V B-skupine štartovali aj vodnopólisti KVP Kúpele Piešťany, ktorí nastúpili proti družstvám Bratislavy, ŠKP Košice a Komárna. Mladý tím Piešťan, zložený takmer komplet z kadetov a juniorov, doplnený o dvoch starších hráčov, nastúpil s cieľom zlepšiť minuloročné ôsme miesto.

07. 10. 2016 14:00  |  Šport / Vodné pólo
Vodnopóloví veteráni sa stali druhýkrát po sebe európskymi šampiónmi. (archív J. Cifru)

Vodnopóloví veteráni z Piešťan majstrami Európy

V chorvátskej Rijeke sa v dňoch 12.-17. septembra uskutočnili Majstrovstvá Európy veteránov vo vodnom póle. Podujatia sa zúčastnili aj dve družstvá KVP H2O pólo Piešťany, a to vo vekových kategóriách 40+ a 65+. Družstvo 65+ obhajovalo pozíciu z minuloročných majstrovstiev sveta v Kazani, kde získalo zlatú medailu, a do turnaja išlo s predsavzatím potvrdiť svoje postavenie. Aj napriek tomu, že stretnutia boli vyrovnané, svoj cieľ splnili a bez straty bodu získali titul majstrov Európy na rok 2016.

30. 09. 2016 16:00  |  Šport / Vodné pólo
Na domácom turnaji sa predstavia aj vodnopólisti Piešťan. (archív KVP)

Kúpalisko Eva bude hostiť Slovenský pohár mužov

Piešťanské kúpalisko Eva bude hostiť slovenskú vodnopólovú špičku! Od piatka do nedele sa tu totiž uskutoční Slovenský pohár mužov vo vodnom póle, ktorý sa do Piešťan vrátil opäť po roku. V skupine, ktorá sa odohrá v kúpeľnom meste, sa predstavia aj domáci vodnopólisti KVP Kúpele.

28. 09. 2016 16:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanské vodné pólo malo zastúpenie na juniorských Majstrovstvách Európy (jb)

Piešťanské vodné pólo malo zastúpenie na juniorských Majstrovstvách Európy

Holandské mestá Alphen aan den Rijn a The Hague boli dejiskami juniorských Majstrovstiev Európy do 19 rokov chlapcov i dievčat. Piešťanský klub KVP Kúpele Piešťany mal zastúpenie v oboch kategóriach.

25. 09. 2016 09:56  |  Šport / Vodné pólo
Vodnopólisti KVP Kúpele Piešťany nenašli na TURVOD Cupe premožiteľa. (archív KVP)

Piešťanskí vodnopólisti ovládli turnaj vo Vrútkach

Piešťanskí vodní pólisti z KVP Kúpele sa v dňoch 10.-11. septembra zúčastnili na medzinárodnom vodnopólovom turnaji mužov vo Vrútkach pod názvom TURVOD Cup 2016. Turnaj bol prípravou na Slovenský pohár mužov, ktorého jednu zo skupín bude v dňoch 30. 9. - 2. 10. organizovať KVP Kúpele na kúpalisku Eva. Za súperov mali domáce PVK Vrútky, Stepp Praha a WTS Poloniu Bytom. Piešťanskí pólisti sa nakoniec tešili z celkového prvenstva na turnaji, keď všetky tri stretnutia vyhrali.

21. 09. 2016 10:10  |  Šport / Vodné pólo
Vodní pólisti KVP Kúpele na domácom turnaji neprehrali a dokázali ho ovládnuť. (th)

Piešťanskí vodnopólisti ovládli turnaj na počesť Ladislava Bačíka

Na piešťanskom kúpalisku Eva sa počas uplynulého víkendu uskutočnil prvý ročník vodnopólového turnaja mužov - Memoriál Ladislava Bačíka. Turnaj hraný na počesť nedávno zosnulého úspešného piešťanského plavca a vodnopólistu vyhrali domáci vodnopólisti KVP Kúpele.

18. 08. 2016 12:00  |  Šport / Vodné pólo
Mladí Piešťanci na turnaji obsadili šiestu priečku.  (archív KVP)

Evu obsadili 11 roční pólisti

Na piešťanskom kúpalisku EVA sa v dňoch 22.-26. júna sa na kúpalisku Eva uskutočnili majstrovstvá Slovenska 11 ročných žiakov. Finálového turnaja sa zúčastnilo 10 družstiev, Slávia UK Bratislava, KVP Komárno, ČH Hornets Košice, Modrí draci Košice, KVP Nováky , Slávia PÚ Prešov, Pirana Topoľčany, Nereus Žilina, PVK Vrútky a domáce družstvo KVP kúpele Piešťany, ktoré napokon obsadilo šiestu priečku.

15. 07. 2016 17:00  |  Šport / Vodné pólo
Cinzia Ragusa sa výraznou mierou sa podieľala na majstrovskom úspechu. (J. Galo)

Vodnopólistkám pomohla k titulu aj olympijská víťazka

K majstrovskému titulu v ženskej kategórii pomohla klubu KVP Kúpele Piešťany aj veľká vodnopólová osobnosť. V tíme totiž hrávala bývalá talianska reprezentantka a olympijská víťazka z Atén 2004 Cinzia Ragusa, ktorú do Piešťan zlanáril tréner Ján Baranovič. Jej neoceniteľné skúsenosti a vplyv na mladšie spoluhráčky boli jedným z kľúčovým faktorov úspechu.

26. 06. 2016 15:00  |  Šport / Vodné pólo
Predseda KVP Kúpele Ľudovít Kubán odovzdáva ocenenie skúsenej Cinzie Raguse. (th)

Ľ. Kubán: Za úspechmi stojí zanietenosť hráčok i obetavosť trénerov

Podobnú sezónu piešťanské vodné pólo nepamätá. Získať tituly v kategóriách žiačok, kadetiek, junioriek aj žien je jednoznačne veľkým úspechom a podčiarkuje to dlhoročnú poctivú prácu v klube vodného póla. Svoje dojmy prezradil čitateľom Piešťanského týždňa Ľudovít Kubán, dlhoročný vodnopólový funkcionár a predseda KVP Kúpele Piešťany.

26. 06. 2016 12:00  |  Šport / Vodné pólo
Zástupkyne všetkých majstrovských družstiev KVP Kúpele na spoločnej fotografii. (J. Galo)

Vodnopólistky KVP Kúpele Piešťany vládnu Slovensku

Ženské vodné pólo v Piešťanoch má za sebou úspešnú sezónu. Družstvá žiačok, kadetiek, junioriek i žien KVP Kúpele totiž dokázali ovládnuť svoje súťaže a vybojovali celkovo štyri majstrovské tituly. Sezóna 2015/2016 sa tak dá považovať za historickú a bude ju ťažké prekonať.

25. 06. 2016 11:00  |  Šport / Vodné pólo
Články 31 - 40 z 137
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa