Veslárski „seniori“ sa v Blede nestratili

Štvrtok 21. 09. 2017 13:00  | Šport / Veslovanie  | Autor: av

Už sa stalo tradíciou, že piešťanskí veteráni sa zúčastňujú svetových veslárskych regát. Počas prvého septembrového víkendu sa takáto svetová Masters regata uskutočnila na prekrásnej veslárskej dráhe v slovinskom Blede.

Posádka Erika Jurgová (vpravo) a Adriana Piknová obsadili v kategórii do 35 rokov tretie miesto.

Posádka Erika Jurgová (vpravo) a Adriana Piknová obsadili v kategórii do 35 rokov tretie miesto. (Autor: archív VK Sĺňava)

Tentoraz sa však k piešťanským veslárom pridali aj veteráni z Bratislavy a vytvorili 19-člennú slovenskú výpravu, ktorá nepochybne patrila medzi najhlasnejšie pri povzbudzovaní slovenských posádok v štartovom poli, čo malo určite aj pozitívny ohlas nielen medzi slovenskými pretekármi.

Počtom prihlásených pretekárov z viac ako 46 krajín sveta sa stala regata v Blede rekordnou Masters regatou vôbec, čo však nebránilo slovenským posádkam bojovať aj o najcennejšie miesta. Medzi najpočetnejšie krajiny patrila bezpochyby Veľká Británia s 852 pretekármi, nasledovalo Nemecko s 800 veslármi a tretia najväčšia výprava bola z USA s 294 súťažiacimi.

Podujatie sa konalo sa od stredy 6. do nedele 10. septembra, a aby stihli odštartovať všetky disciplíny v rôznych vekových kategóriách, pretekárska dráha sa otvárala už od siedmej hodiny ráno.

Zo slovenských veslárov boli najúspešnejší Ondrej Hambálek a Ján Žiška, ktorí vyhrali dvojskif v kategórii C. Títo dvaja pretekári sedeli aj vo víťaznej osemveslici „C“, ktorej velila kormidelníčka z Piešťan Ľubica Obertová.

Výborný výsledok dosiahla tiež piešťanská mix párová štvorveslica, ktorá si na kilometrovej trati vybojovala v kategórii „B“ druhé miesto. O milé, no o to cennejšie prekvapenie sa postarali Erika Jurgová s Adrianou Piknovou, ktoré v kategórii „A“ do 35 rokov prišli v dvojskife bez kormidelníka na tretej priečke, hoci súťažili s omnoho mladšími veslárkami.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa