Veslári zo Sĺňavy na regate v Brne

Štvrtok 03. 05. 2018 11:00  | Šport / Veslovanie  | Autor: Andrea Škulecová

V Brne sa v sobotu 21. apríla uskutočnila Jarná regata mládeže. Po ročnej prestávke, spôsobenej nepriaznivými poveternostnými podmienkami, si na Brnianskej priehrade spolu so svojimi rovesníkmi zmerali sily aj piešťanskí veslári. A nebola to „nuda v Brne“, i keď oficiálne výsledky pretekov sú trochu rozpačité tak, ako aj niektoré rozhodnutia rozhodcov.

Výprava veslárov VK Sĺňava Piešťany na Jarnej regate mládeže v Brne.

Výprava veslárov VK Sĺňava Piešťany na Jarnej regate mládeže v Brne. (Autor: aš)

Veľkým prekvapením boli najmladší žiaci a žiačky. Dievčatá v zložení Simona Weiszová, Diana Vargová, Gréta Malíková a Anna Butašová si vybojovali druhé miesto, chlapci Viktor Jurga, Marcel Škulec, Oskar Gono a Richard Králik prišli do cieľa prví. Obe lode skúsene odkormidlovala ich trénerka Erika Jurgová.

Chlapci v dvojskifoch Škulec - Králik a Jurga - Gono bojovali tiež do poslednej chvíle a obsadili druhé a tretie miesto. Bronz si zaslúžil aj dievčenský dvojskif Vargová - Weiszová. Na šiestej priečke prišli do cieľa Malíková - Butašová.

Starší žiaci si prvýkrát vyskúšali 1000-metrovú trať. Párovka v zložení Matej Ďuriš, Peter Strečanský, Damián Frajšták a pretekár z Bratislavy si vysúťažili bronz. O stupienok vyššie vystúpili dievčatá Aneta Ferancová, Rita Amoah, Sofia Gono a Dajana Motyčková. Obe lode kormidlovala Stela Držíková.

V dvojskifoch sa viac darilo dievčatám, keď si Ferancová - Amoah vybojovali zlato. Gono s Motyčkovou prišli na piatom mieste. Ďuriš - Strečanský skončili štvrtí a Frajšták s pretekárom z Olomouca doveslovali do cieľa na piatej priečke.

Trať dlhú 1500 metrov premiérovo absolvovali aj dorastenci. V párovke bez kormidelníka, spolu s pretekárom z Břeclavi, doveslovali Timotej Miština, Vincent Petruška a Samuel Gono na piatom mieste. Gono si umiestnenie zopakoval aj v dvojskife s domácim pretekárom. Dvojskif Miština - Petruška skončil štvrtý. V skifoch prišiel Gono a Petruška na štvrtej priečke, o jedno miesto lepší bol Miština.

Daniela Motyčková s břeclavskou pretekárkou prišli v dvojskife na piatom mieste, v skife doveslovala ako štvrtá v poradí.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa