Veslár Vančo ovládol pražské Primátorky

Streda 07. 06. 2017 12:00  | Šport / Veslovanie  | Autor: th

Piešťanský veslár Richard Vančo si pripísal ďalší výborný výsledok. Na víkendovom 104. ročníku legendárnych pražských Primátoriek ovládol Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského.

Piešťanec Richard Vančo uspel na prestížnych pretekoch.

Piešťanec Richard Vančo uspel na prestížnych pretekoch. (Autor: FB R. Vanča)

Pri absencii štvornásobného majstra sveta a čerstvého európskeho šampióna Ondřeje Synka Piešťanec pretekajúci za VK Slávia Praha zvíťazil časom 7:02,860 min. pred domácimi pretekármi Štěpánom Havlíčkom a Jakubom Grabmüllerom.

„Boli to ťažké preteky, ale zase to nebolo také, že by som si musel siahnuť úplne na dno. Posledných dvesto metrov sa už veľmi nepretekalo,“ povedal pre Českú televíziu R. Vančo, ktorý ukončil sériu deviatich výhier veslárov Dukly. Po tragickom úmrtí Michala Plocka, ktorý ovládol posledné tri ročníky, však slávny klub žiadneho elitného skifára na štart nepostavil. „Už len prihlásených bolo menej. A tým, ako chýbal Synek, viac ľudí cítilo šancu na víťazstvo,“ uviedol Vančo, ktorý si dobre uvedomoval, že proti Synkovi by nemal šancu. „Zapretekal by som si tak prvých päťsto metrov,“ pousmial sa veslár štartujúce v kategórii ľahkých váh.

GARGO
Regal Burger

Anketa