Piešťanky majsterkami Slovenska v halovom veslovaní

Piatok 23. 12. 2011 09:00  | Šport / Veslovanie  | Autor: red

PIEŠŤANY - Na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska stredných škôl v halovom veslovaní, ktoré sa uskutočnili 9. decembra 2011 v Banskej Bystrici, sa zúčastnili i študenti a študentky 1. a 2. ročníka na Gymnáziu Pierra de Coubertina.

Piešťanské gymnazistky sa presadili a na medzinárodných školských majstrovstvách v halovom veslovaní obsadili vo svojej kategórii 1. miesto.

Piešťanské gymnazistky sa presadili a na medzinárodných školských majstrovstvách v halovom veslovaní obsadili vo svojej kategórii 1. miesto.

O titul Majstra Slovenska bojovali žiaci a žiačky zo 17 stredných škôl z celého Slovenska, ale aj študenti z Maďarska, Poľska a Srbska. Súťažilo sa v piatich kategóriách formou štafiet na 4 x 500 metrov pre žiakov a 4 x 400 metrov pre učiteľov.

Vo veľkej konkurencii sa študentky 1. a 2. ročníka Gymnázia Pierra de Coubertina (K. Hollá, A. Malíková, K. Čamborová, T. Puterová) umiestnili vo svojej kategórii na víťaznom prvom mieste a stali sa školskými majsterkami Slovenska v halovom veslovaní. Študenti v zložení T. Kačic, D. Vida, O. Kovačovič a F. Valo sa umiestnili na 11. mieste.    




Piešťanci skončili na 11. mieste.

Anketa

Už o pár dní otvoríme v Piešťanoch letnú kúpeľnú sezónu. Pozdáva sa vám tohtoročný program?

  1. 30.6%
  2. 69.4%

Doposiaľ hlasovalo: 62