L. Babač na 13. mieste medzi ťažkými váhami

• Veslovanie / Šport
  • 19. apríla 2016, 14:00

Piešťanský veslár Lukáš Babač obsadil na úvodnom podujatí tohtoročného seriálu Svetového pohára v talianskom Varese medzi „ťažkými“ skifármi konečné 13. miesto. Po tom, čo v piatok nepochodil v opravnej jazde, v ktorej mu unikol postup do A/B-semifinále, vyhral v sobotu C-finále.

Člen VK Sĺňava Piešťany si v sobotňajšej predpoludňajšej jazde, v ktorej sa rozhodovalo o umiestnení na 13.-18. priečke, počínal suverénne. Od začiatku vrátane všetkých medzičasov bol lídrom pretekov a napokon na dvojkilometrovej trati zvíťazil s výrazným náskokom. L. Babač, jediný slovenský zástupca vo Varese, skončil hneď za elitným tuctom štartového poľa. „Lukáš sa chcel v týchto pretekoch porovnať so skifármi v ťažkých váhach. Sezóna sa ešte len začína a olympijská kvalifikácia je až v máji. To je dostatok času, aby sa Lukáš ešte zlepšil. Už teraz vieme, že hoci má omnoho menšiu váhu, môže konkurovať aj mužom v tejto olympijskej kategórii,“ prezradil nám priamo z Talianska Andrej Vičan, manažér L. Babača.

V máji sa bude Babač usilovať v kvalifikácii o miestenku do Rio de Janeiro, vzhľadom na to prešiel v tejto sezóne zo svojej silnejšej disciplíny skif ľahkých váh na klasický skif.

Výsledky – skif mužov – C-finále: 1. Lukáš Babač (SR) 7:08,070 min, 2. Gints Zunde (Lot.) 7:13, 600, 3. Mohamed Taieb (Tun.) 7:15,560