Babač na úvod Svetového pohára piaty

Streda 17. 05. 2017 15:00  | Šport / Veslovanie  | Autor: SITA

Slovenský reprezentant vo veslovaní, Piešťanec Lukáš Babač, obsadil na úvodnom tohtoročnom podujatí seriálu Svetového pohára (SP) v srbskom Belehrade konečné piate miesto. Na pretekoch prvého kola SP sa prebojoval do A-finále mužského skifu ľahkých váh, v ktorom sa rozhodovalo o umiestnení na 1.-6. priečke.

Lukáš Babač, člen VK Sĺňava Piešťany, odštartoval sezónu na pretekoch v Belehrade, medailu však nezískal.

Lukáš Babač, člen VK Sĺňava Piešťany, odštartoval sezónu na pretekoch v Belehrade, medailu však nezískal. (Autor: archív L. Babača)

Člen VK Sĺňava Piešťany figuroval v nedeľňajšej rozhodujúcej jazde na prvom medzičase dvojkilometrovej trate na štvrtej pozícii, po polovici sa posunul na bronzový stupienok, o ďalších 500 metrov bol znovu štvrtý a na záverečnom úseku ho predstihol ešte belgický súper. Babač prišiel do cieľa s vyše sedemsekundovým odstupom za pódiovými priečkami. Víťazom skifu ľahkých váh sa stal Maďar Péter Galambos spôsobom štart - cieľ pred Michaelom Schmidom zo Švajčiarska. Tretí bol Niels van Zandweghe z Belgicka.

Seriál Svetového pohára 2017 pozostáva opäť z troch kôl. Po srbskej metropole budú dejiskami ďalších podujatí Poznaň (15.-18. júna) a Luzern (7.-9. júla).

■ Skif ľahkých váh mužov - A-finále:
1. P. Galambos (Maď.) 7:06,27 min., 2. M. Schmid (Švaj.) 7:06,62, 3. N. van Zandweghe (Belg.) 7:07,27, 4. A. Mikolajczewski (Poľ.) 7:07,87, 5. L. Babač (SR) 7:14,49, 6. L. Radonič (Chor.) 7:17,74


GARGO
Regal Burger

Anketa