Veslovanie

Výprava piešťanských veslárov získala v Bratislave 15 cenných kovov. (archív VK)

Veslári VK Sĺňava úspešní na regate v Bratislave

V prvú septembrovú nedeľu sa v Bratislave konal už 48. ročník Memoriálu Ctibora Reiskupa. Preteky sa uskutočnili na Zlatých pieskoch na netradičnej vzdialenosti 600 metrov. Na veslárskej regate sa medzi slovenskými a maďarskými klubmi predstavili aj Piešťanci, ktorí sa vo výsledkovej listine nestratili, keď sa až 15-krát postavili na stupne víťazov.

17. 09. 2015 12:00  |  Šport / Veslovanie
Výprava veslárov VK Sĺňava Piešťany získala na medzinárodnej regate v českej Třeboni viacero cenných kovov. (archív VK Sĺňava)

Piešťanskí veslári dobyli Svět

Svět je rybník, na ktorom sa pretekalo počas víkendu 22.-23. augusta na Medzinárodnej regate v českej Třeboni, a kde sa po dlhých rokoch predstavili aj veslári z VK Sĺňava. Piešťanskí vodáci si vybojovali niekoľko medailových umiestnení.

05. 09. 2015 11:00  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač na tlačovej besede. (T. Horký)

Veslár Babač na MS nepôjde, mal nehodu na bicykli

Piešťanský veslár a reprezentant Slovenska Lukáš Babač, nedávny víťaz Svetového pohára, sa poctivo pripravoval na vrchol sezóny - Majstrovstvá sveta v o Francúzsku, kde mal medailové ambície. Ešte vo štvrtok 20. augusta rozprával novinárom na tlačovej konferencii na Lodenici o svojej forme i ambíciách, no po tomto víkende je všetko inak.

25. 08. 2015 15:17  |  Šport / Veslovanie
Piešťanec Lukáš Babač si vybojoval
dve prvenstvá a jedno druhé miesto. (A. Vičan)

Veslár Babač absolútnym vládcom Svetového pohára

Piešťanský veslár Lukáš Babač je najúspešnejším veslárom trojdielneho seriálu Svetového pohára v mužskom skife ľahkých váh. Slovenský reprezentant absolvoval všetky tohtoročné podujatia série a vo svojej disciplíne dosiahol tri medailové umiestnenia.

21. 07. 2015 12:56  |  Šport / Veslovanie
Veteránska osemveslica na podujatí Vienna Nightrow. (A. Škulecová)

Veslári pretekali aj pod nočnou oblohou

Umelý veslársky kanál vo Viedni patril počas posledného júnového víkendu aj piešťanským veslárom. Na 113. viedenskej medzinárodnej regate sa predviedli muži z VK Sĺňava Piešťany a na piatom ročníku podujatia Vienna Nightrow súťažili veteráni rovnakého klubu.

16. 07. 2015 09:00  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač v Luzerne víťazom skifu ĽV. (veslovanie.sk)

Babač v Luzerne víťazom skifu ĽV

Slovenský reprezentant vo veslovaní Lukáš Babač si vybojoval svoje druhé prvenstvo v tohtoročnom seriáli Svetového pohára i v kariére. Aj na treťom podujatí SP 2015 vo švajčiarskom Luzerne sa dočkal medailového umiestnenia v mužskom skife ľahkých váh, keď zvládol víťazne piatkovú rozjazdu i obe sobotňajšie jazdy - semifinálovú i finálovú. Na predchádzajúcich pretekoch tohto rangu triumfoval v máji v slovinskom Blede a v júni obsadil 2. priečku v talianskom Varese.

12. 07. 2015 08:06  |  Šport / Veslovanie
L. Babač (veslovanie.sk)

Víťazstvo a postup Babača z rozjazdy v Luzerne

Slovenský reprezentant vo veslovaní Lukáš Babač pokračuje v tohtoročnom seriáli Svetového pohára vo výborných výkonoch. Po májovom triumfe na úvodnom podujatí v slovinskom Blede a júnovej 2. priečke v talianskom Varese začal úspešne aj svoje účinkovanie v 3. kole SP vo švajčiarskom Luzerne, keď zvíťazil vo svojej rozjazde mužského skifu ľahkých váh.

10. 07. 2015 14:06  |  Šport / Veslovanie
Piešťany reprezentovala na regate vo Viedni početná výprava veslárov. (Andrea Škulecová)

Piešťanskí veslári súťažili vo Viedni

Na Starom Dunaji vo Viedni sa v nedeľu 21. júna konala u piešťanských veslárov mimoriadne obľúbená Internationale Donaubund Sprintregatta. Regaty sa zúčastnila aj 30-členná výprava z VK Sĺňava Piešťany, ktorá získala viacero medailí. Bojovalo sa o ne na 350-metrovej trati. V prvý letný deň si rodinnú, ale predovšetkým súťaživú atmosféru regaty užívali aj slovenskí fanúšikovia pozostávajúci z rodinných príslušníkov pretekárov. Rekordných 979 štartujúcich si podvečer rozdelilo viac ako 300 medailí. Medzi nimi aj piešťanskí športovci, ktorí sa v medzinárodnom porovnaní nestratili.

09. 07. 2015 13:00  |  Šport / Veslovanie
Reprezentačná štvorka žien USA získala pod Kacířovým vedením na majstrovstvách sveta v roku 2007 zlaté medaily.

Babačov tréner Václav Kacíř trénuje veslárov v Amerike

Pred niekoľkými rokmi sa rozhodol vyskúšať, ako chutí americký sen, a zásluhou tvrdej práce ho dnes aj prežíva. Piešťanský veslársky tréner Václav Kacíř pôsobil na najprestížnejších amerických univerzitách Columbia University či Stanford, pri reprezentačných družstvách USA a trénuje aj piešťanského veslára Lukáša Babača. V exkluzívnom rozhovore priblížil viaceré detaily z americkej púte.

26. 06. 2015 15:00  |  Šport / Veslovanie
Veteránska osemveslica z Piešťan skončila na pražských Primátorkách štvrtá.

Veslárski masters z Prahy do Viedne

Prvý júnový víkend v termínovke piešťanských masters veslárov patrí pražským Primátorkám. Tento rok sa konalo už ich 102. pokračovanie s historicky najvyšším počtom účastníkov. V sobotu 6. júna na štart pod Vyšehradom nastúpila veteránska osma v zložení Andrej Vičan, Milan Rusnák, Eduard Drlička, Peter Mičutka, Maroš Sloboda, Miroslav Škulec, Branislav Jurga, Marián Klčo s kormidelníčkou Erikou Jurgovou. Trať dlhú jeden kilometer prešli s časom 3:09:92 minúty a vo svojej B-kategórii skončili tesne za medailovým umiestnením. V týchto dňoch už posádka usilovne trénuje na podujatie s názvom Vienna Nightrow, ktoré bude v poslednú júnovú sobotu hostiť umelý kanál vo Viedni. Priaznivci veslárskeho športu si tu napínavé preteky užívajú od neskorého popoludnia a finále sa jazdí už vo svetle reflektorov.

25. 06. 2015 20:00  |  Šport / Veslovanie
Články 61 - 70 z 167