Nadácia Adeli

Veslovanie

L. Babač (veslovanie.sk)

Víťazstvo a postup Babača z rozjazdy v Luzerne

Slovenský reprezentant vo veslovaní Lukáš Babač pokračuje v tohtoročnom seriáli Svetového pohára vo výborných výkonoch. Po májovom triumfe na úvodnom podujatí v slovinskom Blede a júnovej 2. priečke v talianskom Varese začal úspešne aj svoje účinkovanie v 3. kole SP vo švajčiarskom Luzerne, keď zvíťazil vo svojej rozjazde mužského skifu ľahkých váh.

10. 07. 2015 14:06  |  Šport / Veslovanie
Piešťany reprezentovala na regate vo Viedni početná výprava veslárov. (Andrea Škulecová)

Piešťanskí veslári súťažili vo Viedni

Na Starom Dunaji vo Viedni sa v nedeľu 21. júna konala u piešťanských veslárov mimoriadne obľúbená Internationale Donaubund Sprintregatta. Regaty sa zúčastnila aj 30-členná výprava z VK Sĺňava Piešťany, ktorá získala viacero medailí. Bojovalo sa o ne na 350-metrovej trati. V prvý letný deň si rodinnú, ale predovšetkým súťaživú atmosféru regaty užívali aj slovenskí fanúšikovia pozostávajúci z rodinných príslušníkov pretekárov. Rekordných 979 štartujúcich si podvečer rozdelilo viac ako 300 medailí. Medzi nimi aj piešťanskí športovci, ktorí sa v medzinárodnom porovnaní nestratili.

09. 07. 2015 13:00  |  Šport / Veslovanie
Reprezentačná štvorka žien USA získala pod Kacířovým vedením na majstrovstvách sveta v roku 2007 zlaté medaily.

Babačov tréner Václav Kacíř trénuje veslárov v Amerike

Pred niekoľkými rokmi sa rozhodol vyskúšať, ako chutí americký sen, a zásluhou tvrdej práce ho dnes aj prežíva. Piešťanský veslársky tréner Václav Kacíř pôsobil na najprestížnejších amerických univerzitách Columbia University či Stanford, pri reprezentačných družstvách USA a trénuje aj piešťanského veslára Lukáša Babača. V exkluzívnom rozhovore priblížil viaceré detaily z americkej púte.

26. 06. 2015 15:00  |  Šport / Veslovanie
Veteránska osemveslica z Piešťan skončila na pražských Primátorkách štvrtá.

Veslárski masters z Prahy do Viedne

Prvý júnový víkend v termínovke piešťanských masters veslárov patrí pražským Primátorkám. Tento rok sa konalo už ich 102. pokračovanie s historicky najvyšším počtom účastníkov. V sobotu 6. júna na štart pod Vyšehradom nastúpila veteránska osma v zložení Andrej Vičan, Milan Rusnák, Eduard Drlička, Peter Mičutka, Maroš Sloboda, Miroslav Škulec, Branislav Jurga, Marián Klčo s kormidelníčkou Erikou Jurgovou. Trať dlhú jeden kilometer prešli s časom 3:09:92 minúty a vo svojej B-kategórii skončili tesne za medailovým umiestnením. V týchto dňoch už posádka usilovne trénuje na podujatie s názvom Vienna Nightrow, ktoré bude v poslednú júnovú sobotu hostiť umelý kanál vo Viedni. Priaznivci veslárskeho športu si tu napínavé preteky užívajú od neskorého popoludnia a finále sa jazdí už vo svetle reflektorov.

25. 06. 2015 20:00  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač získal v talianskom Varese striebro.  (archív L. B.)

Babač získal v talianskom Varese striebornú medailu

Slovenský reprezentant vo veslovaní a člen VK Sĺňava Piešťany Lukáš Babač uspel aj na pretekoch druhého kola Svetového pohára v talianskom Varese, kde si vybojoval v skife ľahkých váh kategórie mužov druhé miesto. Piešťanský skifár síce prišiel o neporaziteľnosť v tohtoročnom seriáli Svetového pohára, v ktorom nenašiel premožiteľa v piatich predchádzajúcich jazdách, ale na treťom významnom podujatí v tomto roku opäť dosiahol medailové umiestnenie.

24. 06. 2015 10:35  |  Šport / Veslovanie

Babač suverénny v rozjazde vo Varese

Slovenský reprezentant vo veslovaní Lukáš Babač naďalej nepozná v tohtoročnom seriáli Svetového pohára premožiteľa. Po májovom triumfe na úvodnom podujatí v slovinskom Blede, kde vyhral všetky tri svoje jazdy, bol najrýchlejší aj v piatkovej rozjazde skifu ľahkých váh v 2. kole SP v talianskom Varese.

19. 06. 2015 15:33  |  Šport / Veslovanie
Ilustr. foto (archív VK Sĺňava Piešťany)

Denný prázdninový veslársky tábor

Veslársky klub Sĺňava Piešťany pripravuje od 6. - 10. júla kurz veslovania pre deti od 10 do 14 rokov. O záujemcov sa v tábore postarajú v čase od 8.00 do 16.00 h. Okrem veslovania vyplnia voľný čas detí loptové hry, cyklistika, in-line korčuľovanie a kurz záchranárstva.

16. 06. 2015 13:31  |  Šport / Veslovanie
L. Babač (A. Vičan)

Babač mal na ME zlato na dosah

Mimoriadne vydarený mesiac máj má za sebou slovenský reprezentant vo veslovaní Lukáš Babač, ktorý v úvode tohtoročnej sezóny dosiahol na významných medzinárodných podujatiach dva úspechy patriace k vrcholom jeho doterajšej kariéry. Najskôr triumfoval v mužskom skife ľahkých váh na pretekoch 1. kola seriálu Svetového pohára v slovinskom Blede a svoju aktuálnu výbornú formu potvrdil aj v závere uplynulého týždňa na majstrovstvách Európy v poľskej Poznani, kde si v rovnakej disciplíne vybojoval striebornú medailu.

03. 06. 2015 13:29  |  Šport / Veslovanie
Slovenský reprezentant Lukáš Babač si na majstrovstvách Európy vo veslovaní v poľskej Poznani vybojoval striebornú medailu. (Zdeněk Paroulek)

Babač v Poznani so striebrom v skife ľahkých váh

Slovenský reprezentant Lukáš Babač si na majstrovstvách Európy vo veslovaní v poľskej Poznani (29. - 31. 5. 2015) vybojoval striebornú medailu. Člen VK Sĺňava Piešťany naplnil v mužskom skife ľahkých váh medailové ambície. Na podujatí našiel jediného premožiteľa, ktorým bol v piatkovej rozjazde i v nedeľňajšom A-finále Francúz Pierre Houin.

01. 06. 2015 08:29  |  Šport / Veslovanie

Babač v Poznani z rozjazdy do semifinále

Slovenský reprezentant Lukáš Babač má na majstrovstvách Európy vo veslovaní v poľskej Poznani (29. - 31. 5. 2015) istotu umiestnenia v tucte najlepších.

29. 05. 2015 13:46  |  Šport / Veslovanie
Články 61 - 70 z 161